Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgi ve Gorus Edinme

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Can Bozkurt tarafından paylaşıldı.

1. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Herkese merhaba bende bir bisiklet sevdalısı olarak sizden naçizane birer tavsiye istiyorum. Şuan elimde salcanonun giriş seviyesi bir şehir bisikleti bulunmakta ama alalı bayağı bir zaman oldu bisiklet normal bir sürüş için en kotunun iyisi gibi bir şey ama ben hiçbir zaman pek verim alamadım bisikletten. Selesi gidonu elcikleri aktarıcıları falan hepsi Allaha emanet. Simdi ise bisiklet sevdama yeni bir sayfa açıp daha kaliteli ve daha iyi bir sürüş keyfi sunmak istiyorum. Ama firmalardan ve bisiklet parçalarından bek çaktığım söylenemez. Aklımda isi iki tane fikir var hangisi daha sağlıklı olur bilemedim o yüzden sormak istedim. Birincisi bir tane mtb alıp tekerlerini sürüş yapacağım yola göre değiştirip kullanmak ikinci ise yol bisikleti almak. Mtb konusu kafamda bir sikinti oluşturdu oturduğum semtten oturu pek ole dağ bayır arazi yok o yüzden gereksiz diye duşundum ama sağlamlık acısından bana daha dayanıklı geldiği için ole bir fikriyat oluştu aklımda. Diğeri ise yol bisikleti gerek ergonomisi gerek sürüş tarzı ve yapısı daha önce hiç kullanmadığım bir yapıda olduğundan kullanabilir miyim diye bir soru oluştu aklımda ayrıca bisikletim ince yapısı ve tekerleklerin inceliği İstanbul yollarında sikinti çıkartır mi ? Yani iki ayda bir jant seti değiştirmek istemem açıkçası. Sizce yazdıklarıma acısından nasıl bir yol izlersem aradığıma kavuşurum ? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Yol bisikleti jantları dayanıklı parçalardır bi çukura girdin paramparça oldu gibi bir durum söz konusu olamaz ben de İstanbul'da yol bisikleti sürüyorum bozuk yollara çok girdiğim oldu hiç bir sıkıntı yaşamadım sen de yaşamazsın rahat ol.
    Dağ bisikleti alma bence gereksiz olacak bütçe belirtirsen yol bisikleti önerileri gelir.

3. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Yani butce olarak cok fazla bir olanagim yok bin lira ust limitim

4. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Abi Mtb alip lastik takmaktansa niye şehir bisikleti almiyorsunuz ?

5. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Mtb fikri saglamlik acisindan dusunmustum hem yolda hemde dagda bayirda hesabi yani

6. Ali Burak T.

Ali Burak T. Aktif Üye

Seviye:
    Aslında saglamlik konusunu fazla takiyorsunuz bu aletler dokununca kirilcak birşey değil yoksa yol bisikleti hic satmazdi

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
  8. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Saglamliktan kastim jantin dayanakligini belirtmek istemistim

9. Buğrahan Özbilenler

Buğrahan Özbilenler Aktif Üye

Seviye:
    Triban 3 al bence.

10. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    Can merhaba ben Trıan kullancısıyım.Pıyasakı en ıyı fıyat performans urunu dıyebılırım.Jantlarını aldıgın gıbı satıp ıyıı ve uygun bır jant setı alabılırsın. Mesela bu jant Shimano R501 Wheels | Merlin Cycles Cıkan jantlarıda satsan 1000 lıraya guzel bır bısıklet sahıbı olursun.

11. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Suan decathlon magazasindayim dediginz modeli gordum gayet hos bir bisiktlet birde yaninda 500 modeli var iki arasinsa asiri bir fark varmi ?

12. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Vites seti biraz daha iyi, ön maşası karbon 500 modeline bütçeniz yetiyorsa o da alınabilir.

13. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Kararsizlik cidden kotu birsey :D 500 serisi gercekten cok hos bir bisiklet ama gel gör ki yaninda duran rockrider serisi mtblerde resmen gel beni al diyor :D

14. Can Bozkurt

Can Bozkurt Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Birde merak ettigim konu yol bisikletleri diger bisikletlere gore aerodinamik bir yapisi var bu yuzden bisiklet uzerine takilan aksesuar sayisinda bir azalma oluyor mu yoksa her bisiklete takilan aksesuar sayisi daha dogrusu takilacak bolumler ayni mi ? Eger bir azalma oluyorsa genel olarak takilabilecek seyler nedir ? Camurluk pompa suluk falan ?