Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgi ve Deneyimlerinize İhtiyacım Var

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında m.yıldırım tarafından paylaşıldı.

1. m.yıldırım

m.yıldırım Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Herkese öncelikle merhabalar diliyorum sitede çok yeniyim ama bisiklet ile tanışmam uzun zaman oluyor yalnız teknik anlamda çok fazla bilgim olmadığı için sizlerin bilgisine fazlasıyla ihtiyaç duyuyorum.Öncelikle burada ki insanların yorum yaparken her hangi bir ticari kaygı içerisinde olmadan birikimlerini paylaştığı için benim adıma da daha sağlıklı bir süreç olacağına inanmaktayım.Soruma gelince,malum bisiklet almayı düşünüyorum ve günlerdir araştırıyorum seçenekler arasında boğuşuyorum sonuç olarak 3 seçenek arasında kaldım tavsiye ve önerilerinizi bekliyorum.Bu arada yurt dışı tur ve istanbulda şehir içinde işe gidip gelirken kullanmak için alacağım.

Corratec 2008 Superbow Cross Country Tur Bisikleti
    Corratec Superbow Cross Tur Bisikleti 2010
    CANNONDALE QUICK CX 2 TUR BİSİKLETİ 2013
    Sadece isimlerini yazdım link atmak istemedim reklam olabileceği düşünülür diye

2. m.yıldırım

m.yıldırım Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    arkadaşlar yardımcı olabilecek yok mu ? Ağzınızdan lafı cımbızla alıyoruz cidden :)

3. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

isminizi bilmiyorum..

bacak uzunluğunuzu ölçermisiniz,
    kaç cm ,testisler hesaba katılmayacak, bacak ile gövdenin birleşim noktası baz alınacak..dıştan kalça tarafından ölçmeyin içerden ölçün iki bacak arasından ölçüm yapın ..ayağınızın topuğundan bacağınızın gövde ile birleştiği nokta bazdır..
    benim değerler
    boy 1.75
    bacak uzunluk 83 cm dir
    kilo 70

bisiklet almadan önce bunları bilmekte yarar var ona göre kadro alacaksınız..

4. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaşım afedersinizde;herkes birileri bir başlık açsında bizde cevap verelim diye burda takılmıyoruz.

fatihaydın ve Murat Cömez bunu beğendi.
  5. m.yıldırım

m.yıldırım Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    boy 1:78

kilo 72

bacak 80

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Agzina saglik Oguzhan kardes, cevap budur iste...

Her 3 üyeden biri hangi bisikleti alayim diye soruyor, oysa üsenmeden biraz arastirma yapsalar cevaplarini bulurlar. Hem yardim bekle hemde böyle bir söz kullan (Ağzınızdan lafı cımbızla alıyoruz cidden) oldumu simdi, Kusura bakma ama, kimse bu sözden sonra sana cenap vermek mecburiyetinde degil.

7. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:

Gezinti/ Tur Bisikleti - Trekking

Boy Kadro Boyu (cm)
    155 - 165 47 - 50 cm
    165 - 170 50 - 52 cm
    170 - 175 52 - 55 cm
    175 - 180 55 - 58 cm
    180 - 185 58 - 61 cm
    185 - 190 61 - 63 cm
    190 - 195 63 - 66 cm
    195 - 200 66 - 999 cm

kaynak..

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=80109

kırmızı ile olan yer ...55-58 kadro arası..bacak 80 cm uzun sayılır benimki 83 cm gerçi benim kadro mtb ama 28 janta dönüştürdüm , siz şehir tur bisikleti alacaksınız..

8. m.yıldırım

m.yıldırım Yeni Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    murat bey öncelikle şunu belirteyim burada kimsenin bana cevap vermek gibi bir zorunluğu varmış gibi bir algı yaratmaya çalıştığım yok kaldı ki bunu düşünecek kadarda saygısız bir insan değilim sadece şaka maksatlı cümlenin sonuna smile koyarak şakayla karışık bir sitemde bulundum tekrar ediyorum bu sitemde bulunuşumun nedeni asla bana cevap vermek zorundasınız algısı değil. Diğer bir konuya gelince üşenmek demişsiniz başlıkta da belirtiğim üzere Bilgi ve Deneyimlerinize İhtiyacım Var kullananların yada bilgisi olanların yorumlarına ve bilgi paylaşımına ihtiyaç duyularak tamamen iyi niyetli açılmış bir başlık lakin olayı bu kadar kötü niyetli algılamanız çok üzücü özellikle böylesine güzel bir forum sitesinde bu düşüncede olmak beni fazlasıyla kırmıştır sanırım ben yanlış algıladım özür dilerim murat bey sizden

9. Salih Eroğlu

Salih Eroğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bence sen bir forumda araştırma yap istersen mutlaka aradığın bisikletler ile ilgili bir fikir verecek konu başlığı bulacaksındır. Bulamazsan emin ol yardımcı olacaklardır, fakat sözcükleri seçerken daha dikkat edersen sana yardımcı olmayı düşünen arkadaşları motive edecektir. Düşün ki iki sene sonra senin de forumdaki paylaşımlardan dolayı ve bisiklet kullanıcısı olduğun için bir tecrüben birikecektir bunu paylaşırken forumdan bir arkadaş bu şekilde bir hitap şekli ile yardım istediğinde emin ol aynı bizler gibi senin de hoşuna gitmeyecektir.. Uslup her yerde çok önemli hiçbir yerde hiç bir kimseyi zorunda hissettirmeye kalkma çünkü bu senin çıkarların ile örtüşmez. Tatlı dil uygun kelimeler her kapıyı ardına kadar açar. İşte bununla ilgili güzel bir tecrübe edinmiş oldun. Saygılar.

Murat Cömez bunu beğendi.
  10. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    1. Ben size saygisiz siniz demedim
    2. Cümlenin sonunda smile benzer bisr sey var ama ne oldugu beli degil
    3. Basliginizi hic bir zaman kötü niyte cekmedim, sadece bu tür baslik lar günlük aciliyor ve foruma yük oluyor demdk istemistim. Farz edinki 10 kisi corratec'i öneriyor 10 kisde Cannondale'i öneriyor. Simdi hangisini sececeksiniz durum 10 a 10?
    4. Özür icin tesekkprler ama benden özür dilemenize gerek yok cünkü özür dileyecek bir sey yapmadiniz