Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilgi alış-verişi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Halil Attar tarafından paylaşıldı.

1. Halil Attar

Halil Attar Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.

bisiklet almak için yardıma ihtiyacım 2 gündür araştırıyorum 1 hafta içinde alacağım ancak hala doğru tercih yada doğru marka bulabilmiş değilim

öncelikle kullanım amacım uzun geziler olacak şehir içi
    ankarada yaşıyorum evden okula gitmek akşamları biraz 20 30 km kadar sürmek istiyorum zevk için
    (dağ bisikleti istiyorum heryere rahat girip çıkabilmek için :) )

4 sene amerikan futbolu 1 sene boks birazda kick boks yaptığım için spor olaylarına yabancı değilim

kilo 140 (aslında 100dü işte 1 sene evde oturup sporu bırakırsan ister istemez alıyorsun)

beni taşıyacak kolay kolay yolda koymayacak sağlam birşey istiyorum :)

seçeneklere gelince

1 - salcona bulunuyor parçaları iyiymiş ancak montaj bayi ve garantide problemler yaşanıyormuş ancak mesala
    ASTRO 242 SRD
    ASTRO 241 SV

modellerin de ki parçalar olarak kıyaslayınca fiyatı çok uygun geliyor

2 - bianchi
    rambo
    cobra

modellerine baktım ancak pek iyi gözükmedi gözüme :)

yardım istediğim konu 600 700 tl arasında ankara da bulabileceğim bir sağlam bir dağ bisikleti bu konuda çok tecrübelisiniz o yüzden daha iyi yorum yapıp daha iyi markalar veya modeller önerebilirsiniz..

şimdiden bu yazımı okuyan ve fikir veren herkese teşekkür ederim...

2. Veysel Yılmaz

Veysel Yılmaz Aktif Üye

Seviye:
    Hocam eger asırı bir beklentiniz yoksa,yani illa komponentim fiyatına göre saglam marka olsun demiyorsanız Sedona'dan pazarlıkla bütcenize düşen ürünü önerecegim.Sedona 711v modelini inceleyin gidin pazarlık yapın.Hatta Performans Bisiklet'ten Sadun Beker abi var.Kendisinden 3 gün önce Sedona Borla aldım.İlgili yardımcı bir satıcı.Eminim peşin alırsanız ve kargoyla ugrastırmadıgınızdan size indirim uygulayabilir.Herkes kendi bisiklet markasını tavsiye eder ancak ben şunu söylemek istiyorum.Salcano'ların düşündügünüz modellerini deneme şansım olmadı Bianchi rombo'nun da fren takımları mekanik disk(bakım zor, zahmetli) oldugundan bende zamanında listemden cıkarmıstım onları düşünmeyin derim.Mümkünse bütcenize denk gelen bir Kron veya Sedona deneyin.Emin olun gerek hafiflikleri gerek rahatlıklarıyla sizi tatmin edecektir.2 gündür toplamda 5 saat bisiklet üstündeyim bugün bisikletciye gösterdim bi iki kalibrasyon yaptı harbiden kiralanan bisikletlerden cok cok farklı.Acıkcası bu kadar fark beklemiyordum.Ki size önerdigim model 24 vitesli her yönden de saglam bir bisiklet.Mümkünse Sedona 711v veya Kron xc500 24 vites bütcenize uyar(indirim yapılırsa) kron xc 1000 bakabilirsiniz.Şimdilik benden bu kadar :)

Halil Attar bunu beğendi.
  3. Alkan Koç

Alkan Koç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bence agırlıgınız biraz fazla cok saglam bir kadro alın iyi bir bisikletciye gidin direk modellerin yanında konusun bence ankarada nerde oturuyorsunuz bilmiyorum ama balgatta güngörler emekde delta cankayada erdoganlar var bildigim iyi bisikleciler 3ünlede alışverişim oldu istersen özelden sana düşüncelerimi söyleyebilirim hepsi hakkında

Halil Attar bunu beğendi.
  4. Halil Attar

Halil Attar Yeni Üye

Seviye:
    Veysel Yılmaz: o bisikletlerin fiyatları uygunmuş şimdi baktım aslında pazarlık edilebilir ancak ben kredi kartına taksitle alacam artık ölümüne öğrenci pazarlığı olacak :))

Alkan Koç: özelden mesaj atamıyorum 50 mesaj gerekiyormuş o yüzden buradan tavsiyelerini okumak zorunda kalacağım sanırım :)

dediğim gibi önceliğim fiyat olmak zorunda maalesef öğrencilik yalvar yakar modunda ve kadro ( dün öğrendiğime göre gövde oluyormuş) sağlamlığını nasıl anlarım yada neye dikkat etmeliyim? gibi ufak tefek ayrıntılar da çok önemli malum kilo fazla eğilir kırılır bükülür o kadar para vericem dikkat etmek zorundayım

5. Halil Attar

Halil Attar Yeni Üye

Seviye:
    Özelden yazamıyorum :)

6. başar akten

başar akten Kıdemli Üye

Seviye:
    ben whistle ları ağır olduğu için pek önermem ama sağlam oldukları bir gerçek..
    bütçene uygun olarak 1164 D almanı önericem ama kilonu da düşününce üstündeki mekanik diskler biraz zayıf kalır.. bisikletçiyle konuşup fren takımını V fren olarak değiştirip 1164 alabilirsin