Bileklik, saat ve yol bilgisayarı

Ne almali ?

• Toplam katılım
    27

Amaninbow

Üye
Tepki
35
İsim
Murat Kapçak
Bisiklet
b'Twin
Merhaba,
Her forumda oldugu gibi belki yuzlerce kez sorulmustur bu soru. Cepten girdigim icin cok inceleyemedim, kusuruma bakmayin.
Stravayi daha detayli kullanabilmem icin teknolojik birsey alayim diyorum ancak henuz karar veremedim.
Fiyat permormansin yani sira Pil omru ve nabiz olcumu icin bileklik diyorum.
Sadece bisiklet degil kampta, gunluk hayatta ise yarar saat alayim diyorum.
Garmin edge 520 tam aradigim diyorum, ve isin icinden cikamiyorum. Yardim etmek isteyen ?

• Beğen
Tepkiler: Road_Runner
Scudo
D

Domestik

Misafir
Garmin Edge 520 Bundle al geç. Stravayı da dibine kadar kullanırsın. Live Segments özelliği mevcut. En uygun fiyata Evanscycles'tan alırsın. Türkiye'de fiyatı 2 katı.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
Merhaba,

@Murat KAPÇAK

Şu ifadenize dayanarak edge 520'yi direk eleyip diğer 3 bileklikli model üzerinden ilerlersek, Garmin vivosmart daha avantajlı gibi görünüyor. Direk bilekten nabız ölçüm özelliği ile. Diğer modellerde göğüse nabız bandı takmak gerekiyor sanırım. vivosmartla ilgili yorumlar da genelde iyi, sadece güneş altında ekranın okunma problemi varmış, bu da çok normal bir sorun.
(link)

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
iphone kullanıyorsanız Apple watch olabilir. Ben uzun süre kullandım ama aklımda hep parasını haketmediği vardı. Kasası sorunlu çıktı iade ettim. Ama çok alışmıştım insanı harekete teşvik ediyordu. Hergün takip eder olmuştum aktivitelerimi, yaktığın kaloriyi felan.

Edip D.

HTFU!
Tepki
5.376
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Diğer
Vivosmart, bildiğim kadarıyla, kadans verisini kayıt edemiyor. Bu da Strava'dan bir detayı kaldıracak.
Edge 520 zaten bisiklet bilgisayarı. Koşu yaparken SDM4 kullanayım derseniz, onu tanımayacaktır. Bu sefer de o saat ile adım kadansınızı göremezsiniz. Ayrıca gün içinde kalp ritmimi ölçsün derseniz, kalp ritm bandını sürekli takmanız veya şöyle bir şey almanız gerekir ((link)) ki bunun da şarjı 8 saat dayanıyor(muş).

Fenix ve Suunto hakkında bir fikrim yok açıkçası ama gördüğüm (okuduğum) kadarıyla Fenix istediğiniz şeyi yapabilecek. Hem bilekten nabız ölçebiliyor, hem de SDM4 ve GSC-10 gibi vericiler ile bağlantı kurabiliyor. Ben olsam Fenix 3'ü tercih ederdim.

@mehmet.ali Amaaaan nedir ki yani şu > (link) .... Elinin kiri... :D

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Edip Dinçer Zenginliquie yhaaa ahah valla ben en ucuzunu almıştım :D

• Beğen
Tepkiler: Edip D.

Murat B.

Forum Trolü
Tepki
12.204
Bisiklet
Specialized
Vivosmart'ta GPS yok, ayrıca hız veya kadans sensörü ile eşleşmiyor. Esas fonksiyonu günlük hareketlerinizi takip etmek. Strava için alacaksanız Strava'yı gene telefondaki uygulamadan çalıştırmanız gerekecek.

Amaninbow

Üye
Tepki
35
İsim
Murat Kapçak
Bisiklet
b'Twin
Arkadaslar fenix 3 hr almaya karar verdim. Son sorum usa den almam durumunda 770 tl kar edecegim ama sarj fisi, telefon menusu gibi seyler sorun cikartirmi ? Bu yastan sonra her seferinde ... mil kac km yapiyor diye kastirmayayim :)

Arkadas ne konu acmisim haftada bir yer degistiyor :))

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Apple watch eksikliğini fazlasıyla hissettirmeye başladı. İnsanı harekete teşvik ediyordu. Bu yüzden bende arayışa girdim yeniden vivosmart hr fiyat uygun ama sadece nabız ölçecek. Fenix3 ise epeyce pahalı. Bilemedim ne yapsam.

Tepki
54
Bisiklet
Lapierre
Selamlar
Mayıs ayı sonuna doğru Garmin vivoactive hr modeli satışa çıkıyor.
Neredeyse fenix3 ile aynı özelliklerde ve yarı fiyatında.
Bende uzun süredir Suunto ambit3 ve fenix hr arasında gidip geliyorum
Vivoactive hr ı gördükten sonra karar vereceğim.

Amaninbow

Üye
Tepki
35
İsim
Murat Kapçak
Bisiklet
b'Twin
Fiyat, dizayn, golf uygulaması, ve daha fazla saat yüzü için Vivoactive
Su geçirmezlik, Daha çok çeşit iş yapmak için, Fenix 3

Sadece koşu ve bisiklet içinse vivoaktive daha mantıklı, kamp yaparım dağa bayıra çıkarım vs derseniz Fenix 3

Kamp ve atv ile ilgilendiğim için Fenix 3 Hr oldu benim seçimim. 3. günümdeyim pili hala %50. Görsellik olarak apple watch çok daha üstün, Ancak işlevsellik ve telefonda ki garmin connect uygulaması ile çalışması muhteşem.