Bileklerdeki Ağrı ve Kadro Ölçüsü

PIERzig

Üye
Tepki
16
Arkadaşlar herkese selamlar.
Yeni dağ bisikletimi alalı iki ay oldu ama bi türlü el bileklerimdeki ağrılardan dolayı konforlu bir sürüş yapamıyorum .
Sele uzunluğu ,gidon açısı , her şeyi denedim ama bisikletimi sürerken eski bisikletimdeki rahatlığı hissedemiyorum..

18" aldım .1.68 boyum 72-74 cm bacak uzunluğum var .Kadronun bana göre çok uzun geldiğini düşünmüyorum ki sele borusunu 10 15 cm kadar yükseltiyorum(Seleyi deda boyuma göre ayarladım pedallara aşağı konumdayken topuklarımla basarak)

Sizce ne yapmalıyım boyuma göre kadro alsam bilek ağrılarım geçer mi yoksa 16" kadro alsam bile sürüş pozisyonum ve sele uzunluğu aynı olacağı için tekrar aynı ağrıları çeker miyim.Ya da değişik konforlu bi kadro mu alsam
Şimdiki bisikletim Salcano Astro 270 sv bu arada

Scudo

Mhmt_EMR

Daimi Üye
Tepki
244
Bisiklet
Tern
Kadro boyunu sadece yerden yükseklik olarak düşünmeyin, sanırım size sıkıntı veren gidonla sele arasındaki uzaklık. Uzaklık fazla olunca baskı sebebiyle özellikle dirsek ve bileklerde ağrı oluyor. Kısa gidon boynu ve seleyi mümkün olduğunca öne çekerek denerseniz fark göreceksiniz.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@PIERzig

Seleyi biraz alçaltın. Bu sayede ağırlık el bileklerinize binmez ve daha rahat edersiniz... Benim eski bisiklet çok alçaktı şimdi MTB aldım ilk başta benim de ağrıyordu ama artık tık demiyor , ağrı felan olmuyor. Bu yüzden ya alışmaya bakın ya da direkt dediğim gibi seleyi düşürün...

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
kadro size göre büyük, 18 kadro arayan 16 kadrolu birini bulursanız kadro takasına girmenizi öneririm.
ağrının sebebi nedir net olarak bilemesem de sürüş açınızın değişeceği kesin. 16 kadro sadece yükseklik değil, sizin gidona olan mesafenizi de değiştirecek.
85 cm iç bacakla kullanıyorum aynı bisikleti, bana tam geliyor.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Benim 90 cm iç bacak ölçüsü :D Sele borusu 30 cm yükseklikte :rolleyes:

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@enes savaş

sen daha da büyüyeceksin bir de :D ileride(hatta şimdi bile 20 daha uygun) 20 kadroya geçmen şart gibi bence :)
yoksa yüksek sele borusu kullanımından dolayı kadroyu çatlatırsın, çok yaşanan bir sorun. özellikle kendi ağırlığın da fazlaysa bu ihtimal yükseliyor.

enes savaş

Forum Bağımlısı
Tepki
300
Bisiklet
Salcano
@Mert C.

Bayramı geçireyim , elimde para olsun bi , ondan sonra kadro değiştiririm. Büyük ihtimalle üstüne para verip İnsomnia kadrosu alacağım...

• Beğen
Tepkiler: Mert C.

Mert C.

Forum Bağımlısı
Tepki
410
Bisiklet
Salcano
@enes savaş

salcano sevgisi içine işlemiş senin de sanırım :D benim gözüm de assos xc kadroda :D ama imkansız şimdilik...

PIERzig

Üye
Tepki
16
@enes savaş
Seleyi de alçalttım bu sefer uzun mesafelerde yoruyor beni :(
@Mehmet_Emiroglu
Aynı şeyi düşündüm ben de bu yüzden seleyi çekebileceğim en öne çektim gido üçe büküklerden olduğundan kendime doğru yaklaştırdım ama yok olmadı hala ağrıyor sanırım bisikleti değiştireceğim ya da kadroyu