Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bilek burkulması

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında observer tarafından paylaşıldı.

1. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    kısa olarak.
    okulda basketbol oynarken turnukeye girerken hızlı bir şekilde soldan bende 3-4 yaş büyük bi abi blok koymaya çalıştı koyamadı ve çarpıştık havada o arkadan koştu ğu ve +190 boy ve kalıplı olduğu için ben yere düştüm kafamı çarpmıyım diye elimi koydum yere ama sağ elim havada kalmış :D güçsüz olan sol elimi koydum biraz kanadı geçti orda sorun yok ama bilek ağrıyor topu dik şekilde havada tutarken bile şut atamıyorum.galiba burkuldu.olay dün oldu sizce ne yapmalıyım?lasonil tipi bir krem sürüyorum daha etkilisi bacağım kırıldığında doktor vermişti sarıyorum ve soğuk mu sıcak mı iyi gelir ben soğuk diye biliyorum ama elimde sıcak sudayken ağrısı çok azalıyor?
    ve galiba bilek güçlendirme antremanları varmış nasıl bi şeydir bu?iyileştikten sonra yapıyımda sık sık sakatlan mıyım :D
    şimdiden herkese teşekkürler

2. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    En doğrusu doktora gitmektir. Ama doktora gidene kadar soğuk pansuman yapmalısın. Ortopedik sorunlara soğuk iyi gelir. kesinlike sıcak pansuman yapma. Lasonil tipi kremler acını dindirir o kadar. Sürmekte zarar yok ama acın azalacağı için doktorun teşhis koyması zorlaşabilir. Bir an önce doktora gitmelisin. Burkulmalar iyi tedavi eidilmezse yer yapar derler.

observer bunu beğendi.
  3. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Naylon torbaya buz koy, içine biraz su ekle. Pansuman yapacağın derinin üstüne bir bez koy. Bezin üstüne buz torbasını 20 dakika uygula. Buz torbasını derine doğrudan uygulama cildini yakar. Günde 2-3 defa uygula.

Buz torbasına alternatif buz jelleri satılıyor. Uygulaması daha kolay.

observer bunu beğendi.
  4. ASinanB

ASinanB Kıdemli Üye

Seviye:
    Hemen doktora git, mayıs ayında bisikletle yaşadığım küçük bir kazanın ardından geçen çarşamba bileğimden ameliyat oldum, çarpmanın etkisiyle kist oluşmuş, onca zaman ağrı kesici ve bandajla idare etmem durumu kotulestirmis, hemen doktora gitmeni öneririm.

observer bunu beğendi.