bilek burkulması

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
4 gün önce 1,5 metre biyerden atlayıp (bisikletsiz) bileğimi burktum sonraki sabah hastaneye gittik ve ayağımın dış tarafındaki bağlar zedelenmiş ondan dolayı alçıya aldılar 10 gün sonra alçı çıkacakmış. sizce herhangi bir kalıcı zarar olur mu ?

Scudo

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Geçmiş olsun Sinan kardeşim, üzüldüm doğrusu ama sanırım kalıcı bir zarar olmaz. İnşallah olmasın zaten. Kendine iyi bak, dikkat et. Sana acil şifalar diliyorum.

Bulunmaz

Forum Bağımlısı
Tepki
675
Geçmiş olsun Sinan.Kadrodan sonra kendine zarar vermeye mi başladın:p .Umarım kalıcı bişey olmaz geçer gider..:)

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Geçmiş olsun kardeşim... Ben de Şubat ayı gibi bir taksicinin önüme atlaması sonucu altına girmiştim... Sağ elimdeki bilek kısmındaki lifler koptu... Birkaç zaman sızladı ama geçti... Çabuk geçti diyebilirim... Ama sen sen ol başlarda zorlama... Paça çorbası filan iç; iğrenç bir şey benim için; sen belki seviyorsundur. Tekrardan geçmiş olsun.

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
iyi dilekleriniz için teşekkürler inşallah en kısa zamanda bisikletime binmeye başlicam :)

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
bu halde bile bisiklet üstündeyim :D

(link)
(link)

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
boyle baska bı karızma olmussun:) gecmıs olsun
dıger ayaga da uzun beyaz spor corabı gıyersın olur bıter:D

çağatay_çankaya

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Bisiklet
Sedona
sinto biraz rahat dur bea kardeşim sağlam ayakla binersin bisiklete

Lütfü Çolak

Forum Bağımlısı
Tepki
1.811
geçmiş olsun Sinan,
Allah'tan acil şifalar diliyorum.

biran önce iyileş senle daha maça gideceğiz Fenerbahçeli kardeşim. :D

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Tedavi konusunda en doğrusu yapılmış. Atel(yada alçı) çıkarıldıktan sonra kısa zaman içinde tekrar zorlayıcı hareketlere geçmemelisin. Eğer zedelenen yumuşak doku ve kemikler tekrar aynı duruma maruz kalırsa olay kronikleşebilir. Yani artık en ufak zorlamada tekrar şikayetlerin tekrarlar.
Belli bir müddet bileğini sakınırsan belli bir müddet sonra (ki bu süre biraz uzun olabilir) eskisi gibi sağlığına kavuşursun.

msconfig

Forum Bağımlısı
Tepki
780
cok gecmis olsun kardes...
kolay diil, benimde el bilegim suan ayni durumda sayilir 3 hafta oldu zorlamiyorum
sende sankin zorlama daha kotu olmasin. sabirli ol biraz ;) :)

Tepki
45
bende de benzer bir sorun var, ama ben daha iyiyim galiba,inlaşılan 2/3 hafta uzak kalacağız,alçı sonrası nasıl bir tedavi yapılmalı?

AtilaF

Forum Bağımlısı
Tepki
924
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
geçmiş olsun. bende 1 kere bir bankın uzerinden atlarken yere indiğimde burkmuştum. filmlerde falan temiz cıktı hersey. alçı değil ama sert bir bandaj yapmıştık. daha sonra futbol oynarken aynı bilek döndü. yani demek istediğin sakatlandıgın bölgeyi güçlenene kadar koruman gerekiyor yoksa bu kronikleşebiliyor veya sokak ağzıyla yalama oluyor :D birde soguk havalarda sızlama olabilir bazı durumlarda.
tekrar gecmiş olsun

sertacr88

Forum Bağımlısı
Tepki
355
Geçmiş olsun kardeş. Allah acil şifalar versin. Fakat isterse alçı çıkarıldıktan sonrada biraz dinnlen. Alçı çıkar çıkmaz hemen binme bisiklete yoksa birdahaki kalıcı olur vallahi.

Ben birkeresinde koşarken ayak bileğimi burkmuştum, ayağım öyle bir burkulmuşki ayakkabım yan taraftan ikiye bölündü yaa :):):):) ben şaşırdım aman allahım dedim benim ayağım bu kadarmı burkuldu dedim:D

Sinto

Forum Bağımlısı
Tepki
2.052
alçım geçen hafta çıktı ama doktor 2 gün yat demesine rağmen o gün bisiklet üzerindeydim :) ters hareketler yapmamaya dikkat ediyorum

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
@sinto

Sevgili Sinan, şansını zorluyorsun gibime geliyor. Vücudunun sınırlarını mı yokluyorsun. :)