Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bilek ağrısını önlemek

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında stratus tarafından paylaşıldı.

1. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Uzun süreli mouse kullanımında el bileğim ağrıyor; daha önce bir mouse bilekliği görmüştüm fakat nerde satılır nasıl birşey inceleme fırsatım olmadı. Bundan kullanan veya satınalan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim..

2. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Epey muzdariptim bu konudan. Üniversitede 2 dersimde proje konusu yaptım, oldukça araştırma, öğrenme imkanım oldu.

Bileğin ağrıma sebebi önemli. Alt kısmını yere yaslamaktan dolayı bir ağrıma mı ? Yoksa çok kullanımdan kaynaklanan sinirsel bir ağrımı ? ilki için bileğinizi bükmeden , yere yaslanmadan kullanmak ya da bileklik, bilek koyabileceğiniz mouse padi, yada bileğinizi yaslayıp mouse ile birlikte gezdirebileceğiniz ufak yumuşak birşeyler çözüm olacaktır. Ancak ikincisi için faydası yok. Yine bileği hem aşağı-yukarı hem de sağa sola bükmeden doğal duruşu ile kullanmak çok önemli. Bunun dışında ağrılar ciddi ise ağrıyan bileği dinlendirmekten başka çözümü yok. En çok işe yarayanı fareyi farklı elinizle kullanmayı öğrenmek. Bu başta zor görünebilir ama ben sağlak iken sol elle fare kullanmaya 2 ay gibi bir süre tamamen alıştım. Artık grafik tasarım dahil herşeyi iki elimle de yapabiliyorum :) Tavsiye ederim.

Bilgisayar ve Ergonomi konusunda daha detaylı bilgi isterseniz mail atabilirim ödev çalışmalarımı ?

3. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ağrıma sebebi 1.si yani alt kısmı zemine yaslamam. Sol elle de denedim fakat başarılı olamadım. Ağrıdığı zaman b.sayarı kapatmaktan başka çare kalmıyor. Bunun için bu el bilekliklerini buulup kullanmak benim için çok önemli. Ama nasıl bulup da alacam işte orası sorun. Fikirleriniz için çok teşekkürler..

4. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    En pratik çözüm bileğinizin altına koyabileceğiniz ve mouse ile bileğinizi hareket ettirdiğinizde bileğiniz ile kolayca kaydırabileceğiniz küçüklükte yumuşak bir havlu, kumaş v.s. parça kullanabilirsin. Bileğin yaslanmasından oluşan bu sorunu tenisçilerin kullandığı bilekliklerin biraz kalitelilerinden alıp dediğim gibi bileğı yaslayacağım yere koymakla çok da güzel hallettim. Fiyatı 10-25 ytl civarında böyle birşeyin. Tabi Anneniz, eşiniz, v.s. çok kolaylıkla daha konforlu birşeyler yapabilir sizin için :D

5. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    fareyi kavrama şekline dikkat et abi, bileğini masaya dayayıp farenin tuşlarına parmak uclarınla basıyosan çok zararını görürsün..bileğini masanın kenarına destek olarak koyma masanın üzerine koy ve parmaklarını rahat bırak o iki parmağının bütün yüzeyi fareye temas etsin çok faydasını görürsün emin ol :) bileğinin ağrımasında etkili olan farenin masadan yüksekliğine bak, yeni bi fare al ve yüksekliğinin küçük olmasına dikkat et çünkü ne kadar yüksek olursa bileğin okadar kırılıyo ve ağrı yapıo ;)

6. ismailofli

ismailofli Bisikletkolik

Seviye:
    En iyi çözüm fareyi olabildiğince az kullanmak...

7. Atila Filmer

Atila Filmer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    bende 3M'in yapmış olduğu bilek desteklerinden var. hatta bilek destekli mouse Pad'ler de var. benimki yurtdışından gelmişti ama teknoSA gibi buyuk tekno marketlerde bulabilirsin. sanırım erzurumda çifte minareye giderken vardı bir teknosa yanlış hatırlamıyorsam.

8. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar,hepinize önerileriniz için teşekkür ederim. Mouse u en rahat ancak bu şekilde kullanıyorum,zaten benim mouse ergonomisi de bu şekilde kullanmayı gerektiriyor. Tuonela nın dediği gibi ya bi teknosa yapacam ya da bi bileklik alacam veya kendim birşeyler uyduracam işte...

9. isparta32

isparta32 Aktif Üye

Seviye:
    İşte çözüm :D Ben buldum

10. stratus

stratus Forum Demirbaşı

Seviye:
    :)Bu da bir çözüm; teşekkürler,bu arada o dağınık masada nasıl çalışıyorsun,ben olsam fıttırırdım heralde :)

11. gunay.

gunay. Kıdemli Üye

Seviye:
  12. Volkan Çağlar

Volkan Çağlar Forum Bağımlısı

Seviye:
    abi buna bence en iyi çözüm 2 saat bilgisayardan sonra bir yarım saat ara vermek.(ben yapmıyorum ama:D:D)