Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bileğimde ve boynumda ağrı var, sebebi nedir, ne yapmalıyım?

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında evelent tarafından paylaşıldı.

1. evelent

evelent Aktif Üye

Seviye:
    özellikle uzun süre bisiklet üzerinde kaldığımda boynumda acayip ağrı oluyor. kafamı önüme eğdiğimde ağrı azalıyor ama bu sefer de yolu göremiyorum.
    selem çok yüksek olabilir diye düşündüm, kaçgar bisikletteki ustaya derdimi anlattım. sele boyunda ve bisikletteki pozisyonumda bir kusur olmadığını söyledi.
    ayrıca bisikleti eldivensiz hiç kullanmadım ama sol bileğimde ağrı oluyor. acaba kollarımı hafifçe bükmeli miyim? kollarımı biraz gevşettiğimde rahatlama oluyor ama o şekilde bisiklet sürmek güvensiz olur diye düşünüyorum.

tatmin edici cevaplarınız için şimdiden teşekkürler efenim:)

2. tayfur

tayfur Onursal Üye

Seviye:
    Gidonunuz selenizden çok uzakta. Benim de dağ bisikletimin üzerinde benzer ağrılarım oluyor ama pozisyonunu bilerek ayarladığım için katlanıyorum. Daha kısa ve daha fazla yükselen bir gidon boynu ve riser denen tarz iki ucu yükselen bir gidon kullanırsanız bu ağrılar azalacaktır. Boyun ağrısının sebebi de selenin gidondan fazla yüksek olması olabilir. Yarışta değilseniz selenizin gidondan 20 santim yüksekte olmasına gerek yoktur. Aynı yükseklikte olabilirler.

evelent bunu beğendi.
  3. tuninger_haa

tuninger_haa Bisikletkolik

Seviye:
    bılek ıcınde surusten once bılegınızı ısıtmanızın faydası olacaktır. ne kadar psıkolojık bılmıyorum ama bende ıse yarıyor :)

evelent bunu beğendi.
  4. evelent

evelent Aktif Üye

Seviye:
    yardımlarınız için teşekkürler. en kısa zamanda bisiklet üzerinde fotomu koyucam buraya. birde bu şekilde değerlendirirseniz yapacağınız yorumlar daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

5. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Eger yeni başladıysan bu spora mutlaka ısınmadan bisiklete binme derim. Isınmak için el kol bacakları önceden zorlamadan ısındırmakla işe başlayabilirsin ayrıca boyun masajı yapmayı unutmayalım:D.
    Ben de bu agrılar önceden oluryordu fakat belli bir kondisyonu yakaladıktan sonra işleyen demir paslanmıyor;)

evelent bunu beğendi.
  6. Taner Yavuz

Taner Yavuz Bisikletkolik

Seviye:
    Bilek ağrıları ,fren kollarının açısı ile de alakalı olabilir.Fren kolları yere paralel değil de,oturur pozisyonda iken gidonu tuttuğunuzda kollarınızın açısı ile aynı olması lazım.Yani kollarınızın devamı gibi durmalı.Kontrol edin,büyük ihtimalle sebebi bu olabilir.

evelent bunu beğendi.
  7. evelent

evelent Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu ısınma hareketlerinin önemi her yerde vurgulanıyor ama bu hareketler nasıl yapılır hiçbi yerde bahsedilmiyor.. forumda da bulamadım. bunla ilgili sabit bi başlık açılamaz mı?