Bilecik

yusufbulut

Üye
Tepki
68
Merhabalar şu anda bilecikte üniversite okuyorum:cool: ... geldiğim yerde(aksaray) acaba profesyonel bir bisiklet görürmüyüm derken burada bi çocuğun bile bisiklete binmemesi çok tuhaf geldi:( ... aslında o kadar çok tur yapılacak yer var ve hava şartları var ve güzelki... ama kimse olmadığı için bisikletimi getirip getirmeme yada başka bir bisiklet alma konusundada kararsızım..:ci:
bu konuda öneri ve görüşlerinizi bekliyorum...

Scudo

tolgayalcin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.433
sen bin bence.. seni gören bi başkası binmeye başlar. sonra sizi gören başkaları... sonra siz olursunuz... arşınlarsınız bilecik eskişehir kütahya...

yusufbulut

Üye
Tepki
68
bakıcaz artık benimde fikrim o yönde.. ilk olmanın birazcık ayrıcalığını yaşama şansıda var ucunda.. :winkenlux saolasın sekerkardeşim:D

hala birilerini bulamadım 2.yarıyıl başlıyo... sanırım iş başa düşü üstadların tavsiyesine uymak var sırada...

• Beğen
Tepkiler: tolgayalcin
Tepki
2
bencede abi sen en iyisi önder ol bilecikteki arkadaşlara seni görenlerinde belki biraz pedal çevirme isteği olur inşallah kimseyi bulamazsan eskişehirde biz varız unutmayalım

• Beğen
Tepkiler: yusufbulut

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Muğla Bisiklet Derneği tarafından organize edilecek olan " Gökova Bisiklet Turu"19-23 Mayıs 2010 tarihleri arasında düzenlenecek arkadaşlar. Bu organizasyona Ankara ve çevre illerden katılmak isteyen arkadaşlar var ise burada buluşup plan ve programları yapıp belki birlikte hareket edebilirler. Tanışıp kaynaşma açısından güzel bir fırsat olacağını düşünüyorum.Organizasyon hakkında ayrıntılı bilgi (link)
(link)

Adnan63

Aktif Üye
Tepki
4
Fikret Bey merhaba,
Tura gösterdiğiniz ilgiye teşekkür ederiz.
Turumuzun duyurusu gezi ve tur duyuruları kategorisinde sabit konu olarak yer almakta. Yazışmaları oradan da takip edebilirsiniz.
Tanışmak ve birlikte pedallamak dileğiyle.
Adnan Cangır
Muğla Bisiklet Derneği@Fikret Öztürk

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Turunuzun duyurusu gezi ve tur duyuruları kategorisinde sabit konu olarak yer aldığını fark etmemişim. Ama bizim bölgeden benim gibi farketmeyenler belki bu duyuruyu fark edip etkinlikten haberdar olabilirler. Bu arada ben de kişisel olarak yakın çevremi elimden geldiğince etkinlikle ilgili olarak bilgilendiriyorum.

Ender Alıcıoğlu

Forum Bağımlısı
Tepki
3.923
Forumda aynı konu çokluğu olmaması açısından konu kapatılmıştır.

(link)

Foruma konulan fotoğraf boyutlarında, lütfen forum kurallarında izin verilen boyutlar olmasına dikkat edelim.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Tüm bisiklet severlere merhabalar,

Küçükken hep bisiklet hayalim olduydu, gerçekleştiğinde ise epeyce zaman geçmişti. Şimdi ise yıllardır Türkiye'nin güzelliklerini keşfetmek istiyorum ama şartlar elvermediği için şu ana dek gerçekleştirebilmiş değilim. Birkaç gündür Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nu izlerken Türkiye güzelliklerinin farkına vardım ve bu isteğimi bisikletle gerçekleştirebileceğimi düşündüm. Sonra netten araştırayım dedim ve karşıma Baki Berk KAYALAR'ın sitesi çıktı. Gerçekten böyle turların bisikletle mümkün olabileceğini gösterdi. Sonra birçok kişinin bu tarz turlar yapabildiğinin farkına vardım. Bizim buraya (Söğüt) yabancı ülkelerden gelenlerle çoğu kez muhatap olmuşumdur ve dilim döndüğümce onlara eşlik etmişimdir. Artık sıranın bana geldiğini düşünüyorum ama bunun için öncelikle bir bisiklet almam gerekecek. :rolleyes:

Sizlerden öğrenmek istediğim yıllardır bisiklete binmeyen birisinin bu turları gerçekleştirebilmesi için neler yapması gerekir? Nereden başlamam gerekir? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.

gurkan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.236
İsim
Gürkan
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Diğer
@ibrahim çiftçi

İbrahim Bey;

Tek ihtiyacınız olan şey şu anda sahip olduğunuz istektir. Emin olun gerisi teferruat.

Öncelikle kendinize uygun bir bisiklet seçip yavaş yavaş bisikletinize alışın. Etrafınızda bu işe gönül vermiş kişiler varsa gezileriniz daha da anlam kazanır. Sonra kendinize 2-3 günlük zaman ayırabiececeğiniz bir gün güneşle birlikte kendinizi yola atarsınız ve 2-3 gün sonra evinize çok daha huzurlu ve biraz da yorulmuş olarak geri dönersiniz.

Görüşmek üzere.

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Evet, bu şekilde bir başlangıç yapabilirim. Peki, makul bir fiyatta bisiklet tavsiyeniz ne olabilir?

Tepki
2
@ibrahim çiftçi

Bu mesajın aynısını başka bir forumda da görmüştüm ilgimi çekmişti..
Kolay gelsin size..;)

zeki ada

Üye
Tepki
23
Ben de Bozuyuk'den.

Oncelikle tur icin mi bisiklet ariyorsunuz, buna bir karar verin.

Selamlar

m.ali mülayim

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Trek
@Ayşegül Başar

Duygularını çok güzel bir şekilde ifade ediyorsa kullanmasında her hangi bir mahsur var mı acaba?

Bu arada İbrahim kardeşim hoşgeldin bisiklet dünyasına. Ben de Söğüt'lüyüm. önümüzdeki hafta hava güzel olursa bisikletle geleceğim Söğüt'e. Görüşmek dileği ile....

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
@hayri kaygısız
Merhaba, Bilecik'ten kimselerde mevcutmuş demekki.

@Ayşegül Başar
Evet, ilk mesajımı aynı şekilde Bisikletliler Derneği'nin sitesinde de yazmıştım, sonra burayada üye olunca aynı mesajla merhaba demek istedim.

Neden ilginizi çekti ve ne için kolay gelmesi gerekiyor?

@zeki ada
Evet, öncelikle bisiklet araştıyorum, sonrada bir güzergah planlayacağım.

@ta650
Telif hakkı bana ait olan duyguların ifade edilmesinde bir mahsur göremiyorum ben, sizde aldırış etmeyin. :)

Söğüt gelinmeyecek yer değil malumunuz, bekleriz. ;)

• Beğen
Tepkiler: Vancı Sibel

zanaatkar

Daimi Üye
Tepki
91
İsim
İbrahim Ç.
Bisiklet
Salcano
Bilecik bu konuda kısır bir memleket malesef. :)

yusufbulut

Üye
Tepki
68
oh be sonunda bilecikte nefes alan birilerinin olduğunu hissetmek ne güzel bkz: (link) bu yaz yada eylülde bende bisikletimi getireceğim, haberleşelim birlikte gezinti yapabiliriz hocam....

• Beğen
Tepkiler: Vancı Sibel

Fikret Öztürk

Daimi Üye
Tepki
541
İsim
Fikret
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Ben de Bilecikliyim. Değerlendirmenize katılıyorum. Ama bu olumsuz durumun en önemli sebeplerinden biri Bilecik' in arazi olarak düz alanlara sahip olmaması geliyor. Bildiğiniz gibi Bilecik birkaç tepenin üzerine kurulmuş bir il.Yediler tepesi,Kırklar tepesi,Deve dağı,Söğüt yolu,Meşhur gülümbe rampası vs.İnsanlara inişli yokuşlu yerlerde bisiklet binmek zor geliyor. Düz bir arazide kurulu olan ilçemiz Bozüyük'te ve komşu il Eskişehir'de nüfus oranına göre çok daha fazla bisiklet kullanıcısı olması bana pek şaşırtıcı gelmiyor. Bir de Bileciğin sosyo ekonomik durumu var tabii o da ayrı bir sorun.