Bıktım şu 5800'ın codec error'undan :(

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Arkadaşlar bende bi 5800 var.. Video izleyemiyorum..

''error codec for video format avc1'' sürekli bu çıkıyor..

Xilisoft Video Converter Standard adlı bir programı bilgisayarıma indirdim oradan dönüştürdükden sonra yarısına kadar izleyebiliyorum demo olduğu için..

Abidik gubidik bi ton ilgili forum sitesine üye oldum cevap veren yok. Nasıl forum sitesiyse artık..

Ne varsa kendi forum sitemde var. Sizden biri mutlaka çözer bu işi..:in:

Scudo
Tepki
10
Abicim ilk önce bu linkten total video converter programını indirip kuruyosun.

(link)

Sonra programdan video mpeg4 formatına göre çeviriyosun. mpeg 4 ü seçerken soldan telefon için olan bölümden seç senin telefonun modeli de varsa seçersen daha iyi olur.

3gp yaparsan her türlü oynatır zaten bir sorun olmaz.

kolay gelsin.

• Beğen
Tepkiler: tolga1976

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Yanıtlarınız için teşekkürler.. VLC player veya total vidoe programları bilgisayar çözümlü programlar.. Zaten bende Xsiloft var..

Benim derdim kendi telefonuma ilgili codecleri nereden yüklerim..

• Beğen
Tepkiler: Cem Özyurt
Tepki
10
@Tolga Ayla

Telefonunun desteklediği belirli formatlar dışında video oynatılamıyor bildiğim kadarıyla sonuçta telefon pc değil. Fakat sürüm güncellemeleriyle belki yeni formatlar destekleyebilir. şimdiye kadar telefonuna codec yükleyen bilmiyorum acıkcası :)

bunun dışında video izleyememe sorununu pc den formatları değiştirip telefona yükleyerek kolaylıkla aşabilirsin. Ben de total i bu yüzden önermiştim zaten.

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Bilal Tonyalı

Videoların dönüştürülüp telefonla izlenmesi en doğal olanı.. Ancak 5800 gibi telefonlar bunları binyelerinde kendileri yapabiliyor..

codec for video format avc1 uyarısının yanıtını arıyorum ben.. Bu tam olarak nedir?

Tepki
10
tolga abi özür dilerim öncelikle :)

symbian telefonlar için bazı codec içeren programlar varmış.

ben bu linkteki programı buldum sayfayı biraz aşağı indirirseniz ordaki download linklerini göreceksiniz.

(link)

dosya sisx uzantılı yani telefon pc ye pc suite ile bağlıyken çift tıklayınca yüklenior bildiğim kadarıyla.

bu olmuyorsa telefonunuzun yazılımını güncellemeyi deneyebilirsiniz. tekrar kolay gelsin

not: sertifikasyon sorunu verebilir diyor sitede onun da bi çözümü varmış yazmışlar ama ben pek bişey anlamadım :)

(link)

• Beğen

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
Tolga abi çeşitli programlar mevcut bu işler için örnegin divx player ler olsun daha baska bu iş için playerler olsun telefona kurulabilyor fakat orjilande oynattıkları formatların dısına cıksada bu sefer işlevsel bozukluklar yani asırı kasmalar olusuyor. O sekilde takıla takıla video izlemek istemssin. Suanda cok stabil bir prgram mevcut degil her formatı oynatıpta kasmayan.

En iyi yöntem hem aletini kastırmamak yormamak için hemde keyfini kacırmamak için bilgisayarda cevirip telefonuna atmak ve orjinal playerında calıstırmak olacaktır.

Bu işlem için sana Allok player öneririm istersen serialinle birlikte msn kullanıyorsan yollayabilirim.
(link)

su sekilde kulanımıda basit ve telefon dısında bir cok platformada cevirebiliyorsun örnegin ben ipodumda ve pspde izlemek için rahatca cevirip sorunsuz tam ekran izleyebiliorum.

Alttanda boyut ses kısıtlamalar kalite gibi özelikleri secerek cevirmende mumkun. 3gp leri her telefon claıtırı zaten onun dısında mobile baslıgı altında digerlerinide deneyerek telefonun için en stabilini buldugunda sürekli olarka onu kullanabilirisn.

O hataya gelince hatada sanırım videonun oynatılabilmesi için gereken codeci bulamadıgı üzerine bir hata. Malesef cok cok gelişmiş telefonlarda bile bir cok video formatı oynatılamıyor.

• Beğen

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Selamlar,

İngilizceniz var mı bilmiyorum ama şu yabancı forumda bir program var derdinizi çözen... 5800 ve diğerlerine, S60 V3 OS 9.0 ve 9.1 için diyor.

(link)

• Beğen

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
Yanıtlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar.. Tek tek deneyeceğim.. Bakalım neler olacak..

tolga1976

Forum Bağımlısı
Tepki
2.380
@Tolga Ayla

Arkadaşlar olay tamamdır..

Şu siteden Format Factory 2.70 indiriyor ve bilgisayara kuruyoruz..

(link)

Nokia telefonları için psp seçeneğinden faydalanıyoruz.. Yarıda kesme veya para isteme gibi bir derdi yok..

İstediğimiz videoyu hangi model cebiniz varsa ona çeviriyoruz..

Birde telefonlarınız için güzel bir forum sitesi.. En azından iki yanıt verildi soruma ve ikincisinde iki yıllık sıkıntımı çözdüm.. Tavsiyedir..

(link)

Vesselam..

• Beğen
Tepkiler: Bilal Tonyalı