BikeAndOutdoor

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
İki site de güvenilir firmalara ait. Özellikle Bike and Outdoor firmasından bisiklet bile aldım. Yalnız konu açarken küçük bir araştırma yapalım. Forumda birçok bilgi mevcut :)

Speker

Aktif Üye
Tepki
190
Gecenlerde Besiktas subeye ugradim bir urun sordum, soracagima pisman oldum. Cok lakayit davrandilar. Bir teknisyen bir bisikletle ugrasiyordu, ugrastigi bisikleti asagiladi, sahibi duysa uzulurdu. Dukkanda bes alti kisi vardi ve musteri varmi yokmu umurlarinda degildi, belalti sakalar yapiyorlardi. Sok oldum acikcasi ve bir daha ugramam. Musteri olarak, magazada Ilgi isteyen biri degilim ama genel durum rahatsiz ediciydi.

• Beğen
Tepkiler: yakubi
Tepki
158
Bende bike and outdoor Beşiktaş ın yeni bir müşterisiyim.
Bisikletçilerden hep çekinirdim çünkü genelde onların "Almıyacaksan uğraştırma" bakışlarına mağruz kalırdım.
Ama Beşiktaş şubesinin yeni müdürü olduğunu Öğrendiğim Hasan bey i tanıdıktan sonra hobiye ve spora bakışım değişti.
Ve kendilerinden bir yol bisikleti alarak aranıza katıldım.
Benim bu kadar memnun kaldığım bir ortamda daha öncesinde yukarıdaki gibi durumları okumak şaşırtıcı ve her iki taraf içinde oldukça üzücü.
Bence yönetim , Hasan Bey gibi yöneticilere şans verdikleri sürece daha iyi işler başarıcaklardır.
Hepimize iyi pedallar.
Saygılarımla...

Murat GÖNÜL

Aktif Üye
Tepki
72
Kuvvetli bir bikeandoutdoor savuncusuydum, artık değilim, bende benzer lakayıt tavırlar gördüm, özellikle Ozan bey in Sahrayicedidteki Giant bayiine geçmesi ve Fenerbahçede durmaması, Fenerbahçe şubesindeki kaliteyi bitirmiş, son gittiğimde farkettim bu zamana kadar ki kalitenin ve o düzgün tavırların arkasında Ozan Beyin olduğunu düşünüyorum, uğrancak kıvamı pek yok. Yapcak bişey yok, kısmetbisiklet iyi diyorlar, orda deneriz sanşımızı.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
Ozan bey ile ilk kez Fenerbahce'deki B&O subede tanistim. Hic bir malzeme satinalmadigim halde bana oldukca yardimci oldu, odeme istemedi ben de o zaman kizarkadasim olan esime su matarasi alip ciktim. Esnaflik budur.

Giant'in Sahrayicedit'teki merkez subesinde karsilasinca da cok sevindim, saatlerce farkli modeller uzerinde istisare yaptik, denedim, surdum, yeni aldigim Espace RX'i secmemde de cok yardimi oldu ve bu secim beni cok memnun etti diyebilirim.

Besiktas subesine de daha once gitmistim ancak cok ters bir tavirla karsilasmamistim acikcasi. Ama Fenerbahce subesinde Ozan bey'in tavri gibi degildi.

Evim cok yakin oldugu icin muhabbete de ugruyorum ara sira Giant magazasina. Bir gittigimde Ozan bey'e iletirim bu geribildirimleri.

Tepki
5
Bisiklet
Scott
bıke and outdoor beşiktaş magazası çalışanları kadar ukala çalışan görmedim iki cumleyı bır araya getıremeyen adamlar kalkmış size artistlik yapıyor,
bi daha da gitmem gidecek olanı da göndermem
geçen yıl bisikletimi oradan almıştım aradan 1 ay geçtikten sonra iş çıkışı saat 19:00 cıvarında forma tayt vs almak için gittim, urunlere bakınıyorum, 5 dk sonra çalışan ELEMAN bana kapatıyoruz eger urunu alacaksanız odemesını yapın sonrasında deneyın gıbı sacma bır kac cumlu kurdu ve ısten anca cıkabildıgımı en fazla 10 dk ıcınde ısımı bıtırıp karar verecegımı soylemeye nıyetlenmıstım kı bı anda sınırlenip elimde ne var ne yoksa bırakıp cıktım halbukı her çalışan benım ıcın degerlıdır ve emekcıdır kimsenın zamanını çalmak istemezdim ama tavır konusma şekli benı delırtti :(;)

hashus1099

Deprem Dede
Tepki
1.464
İsim
hashus1099
Bisiklet
Canyon
@Speker söz konusu mağazaya haftanın iki günü uğrarım. Durup duruken niye uğruyorum? Çünkü istanbul'un %99'unda olduğu gibi soğuk bir müşteri/satıcı ilişkim yok arkadaşlarla. İş çıkışı 10 dakika da olsa, uzun bir turdan dönüyor da olsam oturup laflıyorum. Hepsi bisiklet seven, süren arkdaslar, birbirimizi de çok iyi anlıyoruz diye düşünüyorum.

Zaman zaman memnun olmayan müşterilerle de karşılaşıyorum önemli bir kısmı zaten kısıtlı olan çalışan sayısının yoğun anlarda niye kendileriyle ilgilenmediğinden yakınan insanlar. Kaldı ki şahit olduğum çok miktarda kıl insan da gelip saçma sapan sorular soruyor, lafım meclisten dışarı.

Mağazayı seven çok miktarda insan, oradaki samimi muamele için müdavim oluyor. Herkese hitap edecek diye bir şey yok.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Havale fiyatının altına indirim yapmıyorlar. Internet sitesindeki fiyat neyse aynısını veriyorlar. Anlayışla karşılıyorum, sonuçta ticaret ama esneklik sıfır. İnsani olarak, Fenerbahçe ve Sahrayıcedid'deki arkadaşların iyi satışçı ve muhabbet edilebilir insanlar olduğunu düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: erkanbolukbasi

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bikeandoutdoor.comdan giant scr2 bisiklet aldım...

(link)

Linkten görüldüğü gibi, bisiklet 2016 ama bana 2015 model gönderilmiş... 2016 nın sadeliği hoşuma gittiği için sipariş vermiştim ve ilanın altında 2016 diye yazıyor.. Bisiklet bugün geldi kutuyu açımda görseldeki bisiklet olmadığını farkettim, biraz araştırınca 2015 model olduğınu gördüm...

Bisikleti henüz kullanmadım... Bu yaptıkları bence yanlış, ayrıca giant yazısı üstünde küçük bir çizik mevcut, sanırım teşhir ürünü gönderdikleri... iade etmeyi düşünüyorum.. Bu konuda görüşlerinizi almak isterim..

Dosyalar

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Pelircer İnternetten yaptığınız alışverişte iade hakkınız vardır. Severek bindiğiniz ürünü alın. Hemen iletişime geçin derim. Makul insanlar olduğunu düşünüyorum, birebir konuşmalarımızdan çıkardığım. umarım düzeltirler.

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Kerem Groims bu akşam geldi kargo, yarın arayacağım, umarım 2016 model gönderirler..

@hlksnrr
Gerçekten bisikleti görünce moralim bozuldu :(

hlksnrr

Forum Demirbaşı
Tepki
564
İsim
Haluk ŞENER
Bisiklet
Scott
@Pelircer Büyük hayal kırıklığı gerçekten, geçmiş olsun.

Bypedal

Üye
Tepki
63
İsim
bisiklet sever
Başlangıç
1956—57
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Yokmu başına böyle bir durum gelen? Sizce ne yapmalıyım?

Deniz A

Forum Bağımlısı
Tepki
1.253
İsim
YDA
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aslında iyi bir satıcıdır neden böyle bir hata yapmışlar bende şaşırdım
Hem çizik için hemde istediğiniz model olmadığı için hemen iade edin bence

celikkadro

Daimi Üye
Tepki
350
İsim
Tayfun
@Pelircer Once telefonla ulasip yaptiklari yanlisi soyle. Normal sartlarda ozur dileyip kendi hatalarini telafi etmeleri beklenir. Farkli bir tavir gorursen, internetten aldigin bir urunu iade hakkin var ve bunu kullan. Gelismeleri buraya yaz ki biz de bundan sonra ayni yerden alis veris yapip yapmayacagimiz bilelim.

Road_Runner

Road Runner
Tepki
25.898
Bisiklet
Cervélo
@Pelircer az para değil. Bence bu bisikleti geri yollayın. Yarın sabahtan satıcıyı arayın, bisikleti geri kargo yapacağınızı ve karşı ödemeli göndereceğinizi yazın. Yüzsüzlüğe vurup bir de "olmaz öyle şey" derlerse tüketici haklarında görüşürüz dersiniz. Resmen enayi yerine koymuşlar. Hem 2015 model, hem defolu. Her türlü haklısınız ve hakkınızı her türlü alırsınız.

• Beğen
Tepkiler: Groims

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@Pelircer bu senenin ekim ayı gibi scott s20 aldım aynı şekilde kutunun içine adam gibi köpük vs konulmadan öylesine yerleştirip göndermişlerdi. Teşhir ürünü olduğunu biliyordum ama tangir tangir surte surte kargo da mersin e kadar gelmişti
Fazla büyütecek bir çizik olmadığı için arayıp bilgi verdim özür dilediler yeni işe giren bir öküzün işi olduğunu gereken uyarının yapıldığını söylediler ancak ben nette gordugum ürünü aldım başka bir şey olmadı

@Serkan Mıstınoğlu na katılıyorum bu şekilde yapın tüketici hakları kanununa göre satılabilir şekilde iade ettiğiniz takdirde 8 gün içinde"cayma hakkınız " var