Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bike24 GmbH Garantisi

Konu, 'Teşekkürüm Var!' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar,

2 ay önce Bike24 isimli siteden bir KCNC sele borusu almıştım. Bundan 2-3 hafta önce sele takmaya çalışırken, sele raylarını tutan vida yaklaşık 9Nm'de sıyırdı (Sele borusunun üzerinde yazan max. 12Nm). Şu anda gevşetip açamıyorum sele borusunun üst kısmını.
    Daha 2 aylık bir ürünün, beni böyle bir sorunla karşı karşıya bırakması beni kızdırdı açıkçası ve hemen KCNC'ye mail attım. Yaklaşık 5 cevapsız mailden sonra KCNC'den bir hayır gelmeyeceğini anlayarak, Bike24 ile iletişime geçtim. Bunu yaparken şunu düşünüyordum, "belki benim ulaşamadığım KCNC'ye kendileri ulaşırlar".

Neyse durumu anlatan ve fotoğrafları içeren bir mail attım. 2 gün sonra bana Bike24'dan bir mail geldi, kısaca; "bize ürünü yollayın, hemen yenisini yollayalım. Ama çok pahalı tutarsa bize söyleyin kargo parasını da yollayalım size". "Tamam" diyerek, PTT'ye vardım hemen :)

PTT'de bana yaklaşık 100TL'lik bir fiyat çıkardılar. Göndermeyeceğimi söyleyip geri döndüm ve Bike24'a durumu anlatan bir mail attım ve dedim ki "Bana sele borusunu komple yollamayın, sadece o üstteki vidayı istiyorum, keserek çıkarabilirim o vidayı". 10 dakika sonra bir mail daha geldi;

"Edip Bey, vidalar bizde parça olarak bulunmuyor. Bu yüzden tek şekilde yollayamayız. Aynı ürünü yarın size tekrar yollayacağız. Teşekkürler"

Bugün de otomatik mail gelmiş, yeni ürünü (komple yeni sele borusu) yollamışlar :).

Olması gereken bu olabilir ama garanti olarak bu şekilde değişimleri hiç yaşayamadığım için Türkiye'de, yaşayınca garipsiyorum. Aynı durum KMC ile de olmuştu (bkz. http://www.bisikletforum.com/f374/kmc-chain-europe-bv-garantisi-138147/ ) .
    Kendilerine teşekkür ediyorum ve bu siteyi herkese gönül rahatlığı ile öneriyorum :).

2. Max Torque

Max Torque Forum Bağımlısı

Adı:
    Hüseyin Gündoğdu
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Edip abi mağdur edilmemene çok sevindim.
    Böyle firmalar hep kazanır.

Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Geçmiş olsun Edip. :) Böyle firmaları her zaman seviyorum. amazon da bunlardan bir tanesidir.

4. Çağrı Soylu

Çağrı Soylu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Diğer konularda bahsettiğimiz Türkiye'deki bisiklet esnafında olmayan iş ahlakı bu işte :)

5. muratcolakoglu

muratcolakoglu Onursal Üye

Bisiklet:
    Colnago
    Seviye:
    Benim de bike24 ile buna benzer bir tecrübem var. Adamlar itiraz etmeden değişim yapıyorlar.

6. Soner H. Arslan

Soner H. Arslan Non serviam

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Ne ticari etik, ne urun cesitliligi, ne teknoloji kullanimi... Bu ulkede bisiklet kulturu gelismemisse tuccarlarin payi buyuktur. Bu sebeple bilerek, isteyerek, dusunerek tum ihtiyaclarimi yurtdisi sitelerden temin ediyorum. Daha pahaliya gelse bile yapiyorum bunu. Musterisine sahip cikmayan tuccari en agir sekilde cezalandiriyorum boylece. Pazarini daraltiyorum hatta uzun vadede yok ediyorum.

E ticaret ile dunya hakikaten global bir koyden fazlasi degil. Sahip olmak istediginiz hersey bedelini odeyebildiginiz surece size bir tik uzaklikta. Istanbul ya da Akara' dan verecegim siparisle Almanya Dresden' den verecegim siparis arasinda hic bir fark yok bu anlamda. Aslinda fark var tabii, alisveris deneyiminizdeki inanilmaz kalite farki. Ben, bu memlekette yuzune gozune bulastirmadan online bisiklet alakali satis yapabilen bir firma gormedim. Bana kalirsa asla olmayacakta.

Velhasil, bike24 buraki hic bir firmayla kiyas kabul etmeyecek bir firma. Memleketin bisiklet kulturune ne tur bir katkisi olacagini kestiremedigim uc kurusluk yerli tuccarlara sizi bulastirmayan acayip guzel bir fasilite.

7. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:

Gmbh dediğine göre bir alman firması.

Eh almanların ne kadar disiplinli olduğunu biliriz.

8. Kerim BEŞER

Kerim BEŞER Forum Demirbaşı

Seviye:
    Alman firmalarına her zaman güvenim tamdır...

Bende buna benzer bir olay yaşamıştım. Evanscycle sitesinde deore xt arka göbek almıştım kutunun içinden Tozdan koruma plastiği çıkmamıştı. Durumu yetkililere Fotoğraflar ile eksik olan parçayı anlattım ve bana sadece o parçayı göndermelerini istedim. O parçanın ellerinde tek bulunmadığını söylediler ve istersem geri ödeme yapabiliceklerini söylediler bende o parçanın geri ödemesini yapacaklarını düşünürken komple ürün bedelini iade etmişler... Kısacası 3'ün,5'in hesabını yapmayıp geri yollamışlar. Aynı sorun yurt içinde olsaydı. O parça önemli değil zaten diye yedirmeye çalışacaklarına adım gibi eminim :)))

9. Hakan Beşikçi

Hakan Beşikçi Hakan

Seviye:
    Güven de var, bizim burdan alsak eksik çıksa, bırak iadeyi sen kaybetmiştirsin der geçer.
    merlincycles le bi olayım olmuştu foruma da yazdım, adamlara akşam mail attım sabah ürün siparişi geçmişler daha ne olsun.