Bike24.com İlgisizliği

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
11 Haziran'da Bike24 sitesinden satın aldığım Sigma ROX 6.0 CAD marka ve modeldeki km saatinin nabız özelliği tur esnasında birden gitti. Tüm özellikler çalışıyor olmasına rağmen bir türlü nabız değerlerini vermiyordu. Yeni bir ürün olmasına rağmen göğüs bandındaki cihazın pilinin bitmiş olabileceğini düşündüm eve gidince 3 tane farklı sıfır pil denediğim halde çalışmadı. Durumu aynı günün akşamı (3 Ağustos)bike24'e mail ile "gayet açık ve anlaşılır" bir şekilde izah etmeme ve 2 gün sonra herhangi bir cevap gelmediği için hatırlatma atmama rağmen değişen bir şey olmadı. Ben mi çok evham yapıyorum diye düşünüyorum ama bu tür maillere cevap verme aralığı ortalama 1-2 gündür. Bugünün Pazar olmasını da geçtim ancak aradan geçen süre zarfında en azından birileri çıkıp mailinizi aldık, gerekli bildirim size en kısa zamanda yapılacaktır türünde bir şey denilebilirdi.

Benzer durumu Merlincycles ile de yaşıyorum. 2 adet Continental GP4000SII lastik siparişi verdikten 1 hafta sonra teslim aldım, herşey buraya kadar normal. Tahminen 1 hafta ya da 10 gün sonra bir posta daha geldi, gönderen Merlin ve aynı lastikler. Paketin üstünde benim adım ve adresim yazmasına rağmen paket içindeki faturada alıcı adresi Japonya görünüyordu. Durumu Merlin'e bildirdim, kargo departmanlarının bir hata yaptığını ve benim bu durumda ne yapmam gerektiğini sordum. Kısa sürede cevap verdiler ve kargoyu iade statüsünde geri göndermemi ve kargo ücretini de kendilerine bildirmemi istediler. Kargo ücretini bana iade edip, yaptığım davranışa istinaden hesabıma hediye çeki tanımlayacaklarını ya da mevcut lastikleri yarı fiyatına vereceklerini söylediler. Kargo ile uğraşmaya vaktim olmadığını ve lastikleri satın almak istediğimi ( elimde olmasına rağmen) belirttim(2Ağustos). Sonrasında onlardan da herhangi bir cevap gelmedi :)

Elimde patlayan bir nabız saati alıcısı ve havadan gelen 2 adet Conti lastik. Üzüleyim mi sevineyim mi bilemiyorum.

Scudo

Sefa01

Daimi Üye
Tepki
190
Bisiklet
Pinarello
Denk hocam be, hayatta hep bir denge var senin siparistede bir denge olmus elinden geleni yapmissin. Ya bizi takmiyorlar(umarim oyle degildir) yada gercekten kotu bir musteri hizmetleri birimi var. bende merlinle cok sikinti yasadim.

• Beğen
Tepkiler: amd

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Demir Haftasonu araya girince Almanya'dan satış yapan sitelerden yanıt almanız pek mümkün değil zaten ancak açıkçası Bike24 benim zaman zaman alışveriş yapmayı düşündüğüm bir site ve sorununuzun nasıl sonuçlanacağını gerçekten merak ediyorum.
Merlin'le ise şu sıralar çoğu kullanıcı sorun yaşamaya başladı, alternatiflere yönelmek gerekiyor artık sanırım, kolaylıklar diliyorum.

Groims

Forum Bağımlısı
Tepki
1.511
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Melih Demir Facebook'tan ulaşın. Bike24 müşteri hizmetlerine 2 adet mail, 1 adet facebook'tan mesaj attım. hepsinde geri dönüş aldım. Facebook'tan fotoğraflı düzel bir mesaj düzenleyip gönderin derim.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Sefa coskun

@BF Okuru

Birinde mağduriyetimin giderilmesi için diğerinde de koca sitenin mağduriyetini gidermek için çabalıyorum ama boşa bir çaba oldu şimdiye kadar. Yarın itibarıyla tüm hafta boyunca sonuç belli olur zaten.

@Kerem Groims 2 adet mail attım ancak Facebook kullanmadığım için oradan iletişime geçmem pek olası değil. Daha önce kargo ile ilgili göndermiş olduğum maile aynı gün içinde cevap vermişlerdi. Site içinden request form da doldurdum, bekleyip göreceğim.

Oğuzhan Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.795
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Felt
Ben bike24'ten aldığım bozulan Bryton için iletişime geçmiştim ve bize gönderin, gönderi ücretini de belirtin dediler. Sıfırını 1 hafta içinde gönderip posta ücretini de iade ettiler. Ben şahsen çok memnun olduğum için edge 520'yi de oradan aldım.

Ben de bir kaç maile geç cevap almıştım. Size pazartesi günü cevap geleceğini düşünüyorum, ara ara yoğunluklar olabilir zira ürün mevcudu olarak çok büyük bir site.

Garanti süreci konusunda ne yapmanız gerektiği sitede anlatılıyor.
(link)

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Oğuzhan Y. Bilgi için teşekkür ederim. Umarım sizde yaptıkları gibi bana da iade seçeneği sunarlar.

Tepki
9
Bisiklet
Sedona
sonuç ne oldu peki Melih bey?? var mı gelişme?? konusu açılmışken bike24 ten alışveriş yapacaklara kendi deneyim ve görüşlerimi kısaca aktarmak istiyorum...bike 24 ten bu ayın 5 inde (05.08.2016 Cuma akşamı) 2 adet schwalbe lastik ve bir kaç parça daha ürün siparişi vermiştim, yukarıda da belirtiği gibi haftasonu çalışmadıkları için siparişim işleme 8 inde girdi,,,bu sabah yani ayın 18 inde de elimde oldu...arada kargomu DHL kargo şirketinden takib ederken 11 ve 15 ağustos tarihleri arasında hiç hareket olmadığını yeni bilgi gelmediğini fark ettim, direk bike 24 sitesine durum hakkında DHL den bilgi alıp bana dönmeleri için rica mail i gönderdim, sağolsunlar 24 saat dolmadan bana ''kargo takiple ilgili bilgilerniz güncellenmiştir tekrar kontrol ediniz'' gibisinden bir mesajla döndüler ,baktım ki ürün istanbulda gümrüğe girmiş ordan bir sürü prosüdüre tabi tutulmuş , işlem süreci devam etmekte falan...uzun lafın kısası üzülerek söylemeliyim ki Almanlar iş disiplini konusunda gerçekten bizden iyiler,,,onun dışında kargo konusunda sıkıntı fark ederseniz DHL ye msj atmayın sallamıyorlar,sürekli çalıştığı anlaşmalı olduğu siparişinizi verdiğiniz şirket üzerinden dolaylı olarak bağlantı kurarsanız,onları sallamama dönmeme gibi bir lükslerinin olacağını hiç sanmıyorum;)..bu düşünce ve fikirler tamamen şahsıma aittir yanıldığım yerler de olabilir...herkese sağlıklı günler ve kazasız belasız pedallamalar diliyorum

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Yunus İskender Mesajı görmedikleri için 3 ayrı kişiden özür maili aldım. Arızalı ürünü geri göndermemi, geri gönderim ücreti için de ilgili kargo çıktısını taratıp kendilerine atmamı istediler. Ürünü üç gün önce geri gönderdim, inceleyip haber verecekler. Yeni ürün gönderirler diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Melih Demir
Merhabalar. Continental lastikleri satmayı düşünürseniz iletişime geçebiliriz. Yurtdışından günlerce bekleyeceğime kendi ülkemde birinden alıp 2-3 gün beklerim hiç olmazsa :)

• Beğen
Tepkiler: Yunus İskender

Ozan k.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.738
Bisiklet
KTM
İngiliz sitelerine bir şeyler oldu.

Wiggle da bana cevap vermiyor.

Ekstra 21dolar odeyip takipli ve kuryeli kargoyu seçtim, 10 agustosta siparişi gectim . Tek bilgi trakpak ile jersey'den yola çıktığı. Başka hiçbir şey yok. Mail atıyorum 12 saatte döneriz bir diyorlar 4 gün oldu donmediler. Tekrar yolladim hala bekliyorum.

amd

Sic ad nauseam !
Tepki
709
Başlangıç
1993—94
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ozan k. adamlara para ödemesi yapacağım dediğim halde bana bile dönüş yapmadılar. İngilizler de gevşek çıktı:)

@Serkan Mıstınoğlu onlardaki içerik kimsede yokmuş onu anladım. Bisiklet parçalarına bakarken, gözüm koşu ayakkabılarını da kesiyor inceden. Maaş komple bunlara gidecek diye korkuyorum :)

Arızalı ürünü gönderdikten sonra kargo fişini de kendilerine mail attım. Paket Almanya'ya ulaştıktan 2-3 gün sonra kendilerine ulaşıp ulaşmadığı sordum, henüz gümrükte olduğunu söyleyip benden bir kaç gün daha müsaade istediler.

Bugün yeni bir mail geldi ve gönderdiğim paketin kendilerine hala ulaşmadığını, hali hazırdaki mağduriyetimin daha da uzamaması adına yeni bir göğüs bandı göndereceklerini söylediler.

4-5 farklı kişi ile konuşmama rağmen hepsinin tavrı sorunu çözmeye ve yardımcı olmaya yönelikti. Hiçbir şekilde ürün size gönderdiğimizde sağlamdı türünde bizdeki mantık ile yaklaşmadılar. Kendim de hizmet sektöründe çalıştığımdan, karşımdaki kişiye olabildiğince yardımcı olma taraftarıyım ve aynı şekilde ben de herhangi bir hizmet talep ederken aynı yardımı ve kibarlığı karşı taraftan beklerim, nitekim şu an karşımdakiler beni fazlasıyla mutlu ettiler. Bike24.com iyi hizmet konusunda çıtayı bir hayli yükseğe taşımış.

Bu siteden alışveriş konusunda tereddütü olan varsa hiç düşünmesin, gönül rahatlığıyla yapsın alışverişini.

Edit : Konu "Bike24 Satış sonrası destek/teşekkür" olarak değiştirilebilir. :)

Kerim BEŞER

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Bike24 müşteri memnuniyeti konusunda çok iyi asla yarı yolda bırakmıyorlar. Time xpresso 6 pedalımın sol yayı norman kullanım esnasında kırıldı ve kayboldu durumu izah ettim.
Hemen tedarikçilerinden yay sipariş edip bana kargoladılar. Kesinlikle çok ilgililer.

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
Lojistik sektörünün içinden biri olarak kurumsal bir firmadan evinize bir kargo geldiyse hiç ses etmeyin. Sadece ufak bir şirket ise geri dönün. Büyük şirketlerde bu tarz olaylar rahatlıkla kargo şirketine tanzim ettirilir ancak ufak şirketlerin kargo şirketleri üstünde yaptırım gücü fazla yoktur.

Kargo ile sorununuz olursa mutlaka firma üzerinden iletişime geçin. Firma araya girerse paşa paşa sorununuzu çözerler.

• Beğen
Tepkiler: Aytaç DİREK