Bike24

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
İndirimli ürünleri takip etmekte yarar var. ben diz dirsek korumaları aldım scott granade 2 diğer sitelerde toplam 200 euro civarı idi bike 24 de dizlik 58 dirseklikleride 40 eurodan almıştım mesela. Genelde burada bulamadığım ürünleri tercih ediyorum yanında da diğer ihtiyaçlarımı alıyorum. En son alışverişimdede yine maxxis minion dhf 3c maxxterra minion ss ve ixs trail kask falan aldım burada bulamadığım eşdeğerlerini de pahalıya bulabildiğim ürünler. Mesela eşime adidas energy boostun bir ayakkabısını aldık dün 229 tl ye indirimden aynı ayakkabı bike 24 te kdv dahil 159 dan 86 euroya düşmüş. yani bazı ürünler ülkemizde dahada düşüğe alınabiliyor. İyi araştırmak lazım. Birde teva links düz pedal ayakkabıları ülkemizde 140 tl civarı iken bike24 te 90 euro kdv dahil :) bike components, bike discount, bike24, chainreactioncycles, merlincycles ve wiggle bir ürün alacağımda fiyat karşılaştırması yaptığım siteler. chainreactioncycles ve wiggle hariç diğerlerinden alışverişim oldu sorunsuz geldiler. Özellikle merlin çok hızlı geldi gümrüksüzler bir haftadan kısa sürede elime ulaştı. Ama ürün çeşitliliği açısından ve genel fiyatlardan dolayı bike24 en iyisi.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@1dost

Hesabın yanlış. Kargo ve gümrükte ödeyeceğin KDV dahil 334 TL'ye mal oluyor. Pedal'ın fiyatını 34,37 Euro olarak görüyorum. Adresini Türkiye olarak girerek fiyatı kontrol etmelisin.

Türko

Sunroofa değil gökyüzüne inananlar
Tepki
3.205
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@clubber hayır hesap doğru ayakkabı + pedal

Yavuz S.

Forum Bağımlısı
Tepki
2.419
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Specialized
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@1dost Gümrüğe kargo parası eklenmez. Kısaca 98,15 € üzerinden gümrük hesaplaması yapılır. Yani hesabınız yanlış :)

bua

Daimi Üye
Tepki
362
İsim
Burak Akdağ
Bisiklet
b'Twin

çağrı can

Daimi Üye
Tepki
184
Bisiklet
Mosso
Ben bugün ayakkabı artı pedalı 281 tl ye aldım. Almanya adresi verdiğüm için gümrük indirimi olmadı ama genede epey bir ucuza geliyor.

Hakan Acar

XRS 022
Tepki
84
Bisiklet
Salcano
Konuyu yanlış yere yazmışım.Kusura bakmayın silinebilir.

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
@anilozler yanlız yanlış görmediysem damen yani kadınlar için diyor...
Pardon zaten cevap yazmışsınız

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
Adamlara asagidaki maili attim:
Dear Sir/Madam,
Effective from June 1st, we have new customs rules:
The purchases exceeding the 75 € value should contain the following information in the invoice.
1- Personal ID number of the customer
2- Customs tariff codes for the items.
If I order the attached items from you, how will I be able to enter my Personal ID number in the order page?
Is it possible for you to include the customs tariff numbers in the invoice? If not what do you suggest us to do?

Cevap:
Thank you for your e-mail.

At the moment we check the new customs rules.
I can´t give you a result now.

Now it is just possible to write down the personal id. Please us the C/O line for that.

Ozet:
Gumruk tarufe kodunu faturalara ekleyebilir misiniz demistim. Onlar da "yeni kurallari kontrol ediyoruz. Su anda net bir cevap veremeyiz." Demisler.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Saikou Ben de aynı konuşmayı bike-components'le yaptım, faturaya kimlik numarasını eklemelerini istedim. Onların sitede adres ekleme yöntemi biraz daha farklı, faturada da aynı şekilde görünüyor. Şirket ismi yerine kimlik numarasını girdim ve faturada bunu id number olarak belirteceklerdi. 388 Euro'luk bir alışveriş, şu an yolda daha gümrüğe girmedi, bakalım anlayacağız gümrüğe girince sorun yaşayıp yaşamayacağımızı.

chizer.adam

SOSYAL ŞEBEKE
Tepki
1.518
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Dağ bisikleti

Saikou

Forum Demirbaşı
Tepki
336
İsim
Ali B
Bisiklet
Scott
@BF Okuru
Bike24 de zaten kimlik noyu not kismina yazabilecegimizi belirtmis. Ama gumruk tarife kodlarinin girilmemesi sorun olabilir. Bakalim sizin alisveris nasil sonuclanacak.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Saikou Mevzuattaki yeni düzenlemede gümrük tarife kodlarıyla ilgili bir değişiklik var mı bireysel alışverişlerde veya 1500 Euro altındaki alışverişlerde.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Arkadaşlar dert etmeyin bu konuları. Ben bike24 den sipariş verdim. 129.99 € luk Brighton 310 T km sayacı. Sitede isim soy isim kısmından sonra parantez içinde tc kimlik numaramı girmiştim. Ürün sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. Tek yapmanız gereken bike24 de soy isminizden sonra parantez içinde tc kimlik numaranızı yazmak .

Saygılarımla.

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
Bike24 den 9 temmuzda sipariş verdim hala kargonun gelmesini bekliyorum
Çok yavaş hareket ediyor dhl. En son 19 temmuzda ürün yurtdışına gönderilmiştir yazdı ozamandan beri ses yok.
Bu dhl kaç günde geliyo. Böyle saçma firmamı olur 19 euro para verdik getirsin die. İngiltere bile 20 tl alıyor 60 tl verdim. Zootropolis animasyonundaki miskin hayvanı gibi iş yapıyor.
Sizekaç günde geldi. Neyle getiriyorlar gemi uçak araba vsvs

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Clients Sorun DHL'de değil, sorun PTT'de ve bizim gümrükte. Yurtdışına sevk edilmiştir ibaresinden sonra zaten kargonuz artık PTT'de demektir. (Özel DHL firmasından bahsetmiyorsanız yalnız) Yaşanan durumlardan dolayı gümrükte sıkışma ve birikme olmuş, normalde 8-9 günde elimde olan ürünlerden sonra 6 Temmuz'da sipariş verip 11'inde kargolanan ürünüm bugün elimde oldu. Almanya'dan gelişi ilk kez bu kadar uzun sürdü malum sebeplerden ötürü.

Clients

Üye
Tepki
145
İsim
Turgay
Bisiklet
Scott
@BF Okuru

Bike24 hangi dhl ile çalısıyorsa artık. Sorun şuan belki ptt tarafında olabilir fakat 9 unda verdigim sipariş 11 de onaylandı 12 de dhl de işlem gördü sonraki süreçler hep yavaş en son 19 u Hâla güncelleme yok pazartesiden öncede güncelleme olmaz. Bir hafta daha bekliyecez sanırım