Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bike Fast Fit - Fitting için IOS Uygulaması

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar,

Son 2 aydır Cycling Plus dergisinde bir "Bike Fast Fit" furyası gidiyor. IOS uygulaması olduğu için ve ben Android kullandığım için hiç dikkate almadım. Bugün bir yazıda daha görünce artık bakayım neymiş diye araştırdım biraz.

Biliyorsunuz fitting uygulaması oldukça pahalı bir şey ve bu işten para kazanmıyorsanız yaptırmak çok da cezbedici gelmiyor. Bu yüzden başlangıç için böyle bir uygulama yapmışlar. Tabi ki profesyonel bir fitting kadar başarılı değil ama bir çok hatayı düzeltebilecek bir şeye benziyor. Ray Maker isimli araştırmacı (dcrainmaker :) neredeyse tüm bisiklet bilgisayarı üreten firmaların ürünlerini piyasa çıkarmadan önce test etmesi için gönderdiği şahıs) uygulamayı deneyip oldukça beğenmiş (yazısına http://www.dcrainmaker.com/2013/10/automated-measurement-review.html adresinden ulaşabilirsiniz).

Kullanan var mı bilemiyorum. Ama varsa yorumlarını duymak isterim açıkçası :).

Uygulama ücretli ama bisiklete 100lerce hatta 1000lerce dolar dökerken uygulamaya 10TL vermek çok koymaz herhalde..

Uygulamanın adresi de bu: https://itunes.apple.com/tr/app/bike-fast-fit/id710935084?l=tr&mt=8

2. Oğuzhan Y.

Oğuzhan Y. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Android için de geliştirildiğini yazmış yazının sonunda. Trainer'ı olana çok güzel bir uygulama.

3. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    8 aydır geliştirme aşamasındaymış.. Bakalım beklemedeyiz :).

4. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Android cihazlar farklılık gösterdiği için, IOS kadar kısa sürmüyordur geliştirmesi.
    Her cihazın kamera işlemleri vs.

Aslında programlama bilen bir kaç arkadaşım, bu şekilde 3 nokta arasındaki açı ve 2 nokta arasındaki mesafe bilgilerinin çok kolay bulunabildiğini söylemişlerdi.
    Hatta bir tanesi Windows için programlamaya başlayacaktı ama kaldı sanırım, ne oldu bilmiyorum.

Bir diğer seçenek ise şöyle;
    Yine bu şekilde yatay bir açıdan video çekip, daha sonra video içinden 4-5 pozisyon alıyoruz (pedal yukarıda, aşağıda vs. vs.)

Daha sonra bu fotoğrafları Photoshop ile açtığımız zaman, orada noktalar arasındaki açı ve mesafe bilgilerini görebiliyoruz.

Bu şekilde 1-2 ufak fitting işlemi yaptım ben zaten.

BFOkuru bunu beğendi.