Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bike and Outdoor Sedona montaj hakkında

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında hardal tarafından paylaşıldı.

1. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Selam. Istanbul'da hiçbir yerde bulamadığım için internet üzerinden şehir dışındaki bir Sedona bayisinden demonte bisiklet aldım. Bana en yakın Sedona bayisi Beşiktaş Bike and Outdoor olduğundan montaj için telefon açtım. Bisikleti internetten aldığımı ve montajı için Cuma günü getirmek istediğimi söyledim. Telefonda konuştuğum personel ellerinde bisikletler olduğunu ve Cuma günü bırakırsa öbür haftaiçi Salı-Çarşamba gibi teslim alacağımı söyledi. Ben de telefonda gereksiz bir tartışma içine girmek istemediğimden 'peki iyi çalışmalar' diyip kapattım ve hemen anladım ki şimdi o dükkana gitsem ve kendime bir bisiklet beğenip parasını ödesem neredeyse bir hafta sonra teslim alabiliyorum. Böyle bir gerçeklik olabilir mi? Tabi ki olamaz. Ben bisikleti başka bir bayiden aldım diye kabaca 'sallanmadım, ötekileştirildim' :) Ne güzel bir müşteri memnuniyeti örneği değil mi? Nihayetinde yarın Aslı bisiklete bu uygulamanın normal olup olmadığını soracağım. Bu yazıyı bir kurumu karalamak için yazmadım, sadece tecrübemi paylaşmak istedim.

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    ben bikeandoutdoor'dan alışveriş yaparım evimde beşiktaşta.
    telefonda konustuğunuz kişiler dahil herkesi tanıyorum orda.

o kadar forzum olmasına rağmen işleri gereksiz yoğun olduğundan biraz geç gün veriyorlar.
    bence gene iyi gün vermişler (5gün sanıyorum)

çok takılıcak bişey yok burda

3. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bisiklet beğenip parasını ödesem neredeyse bir hafta sonra teslim alabiliyorum demişsiniz de ben yazın uğramıştım oraya mağazadaki çoğu bisiklet hazır belki 1-2 ince ayar yapılır tamamlanır durumda hepsi.
    Sizin bisikletin biraz işi olduğundan böyle demiş olabilirler yoğun oluyor genelde orası.

4. Erdal YILMAZ

Erdal YILMAZ Onursal Üye

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    İlgili firmanın kadıköy mağazasından alış veriş yapmıştım. Yoğunluk kadıköy'de yok denecek kadar az diyebilirim. Beşiktaş mağazalarını billiyorum ancak ne kadar yoğun oldukları hakkında yorum yapamam.

Anadolu yakasında bazı firmalar, özellikle hafta sonları çok yoğun olabiliyor. Ufacık bir şey için saatlerce sıra beklediğimi biliyorum. Tabi burada ürünü o mağazadan alsaydınız kurulumu daha önce yapıp verirlerdi diye düşünmekte haklısınız. Böyle bir durumda ben olsaydım, sedona'nın genel müdürlüğünü arayıp en kısa sürede yardımcı olmalarını isterdim.

5. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dükkandan demonte bir bisiklet beğensem bana 5 gün sonra mı verecekler (kaldı ki 6 ay önce beş tane demonte,kutusundan çıkmış Dahon aldık şak diye monte ettiler) Monte işi en fazla 40 dakika sürüyor arkadaşlar :) Madem Sedona bayisisin, farklı bir yerden alınan bisikletin montaj işini böyle sallayamazsın.

6. Hakan Gencer

Hakan Gencer Aktif Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Normalde ben bakım işlemleri için Bike and Outdoor a götürüyorum, 5-6 günde felan teslim ediyorlar. Biraz yoğun bir dükkan, bu yüzden çok takılmamanız gerekiyor böyle şeylere.

7. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Bana bir bisikletin monte edilmesi için 5 gün süre verilmesi mantıklı gelmiyor. Sorulacak soru basit ben bisikleti demonte halde bu dükkandan alsaydım 'şuan elimiz yoğun beş gün sonra teslim edebiliriz' şeklinde mi muamele görecektim? Eğer bu sorunun cevabı 'evet' ise sorun yok ancak böyle bir realite de yok.

8. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Hocam bahsettiginiz konu bir cok iste gecerli bence hem biraz yogunluktan biraz da bisikleti oradan almadiginizdan dolayi ertelemisler veya oncelik tanimamislar.
    Yazdiginiza gore yapmam diye geri cevirmemisler sadece biraz oncelik gostermemisler.

9. no haşhaş no vitamin

no haşhaş no vitamin Onursal Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kadıkoyde ki şubesine hafta içi ne zaman gitsem teknik servis orada şimdiye kadar oraya 3 bisikletimi götürdüm. hiç bir zaman geri çevirmediler. banada bir kere bisiklete parça taktıracağım zaman hafta sonu getirsem dediğimde hafta sonu yoğun olur, hafta işi gelirsen hemen hallederiz demişlerdi.

10. hardal

hardal Aktif Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslı bisikletden bir yetkili ile görüştüm. Bayilerde yoğunluk olabileceğini ama 3-4 gün sonraya gün verilmesinin kabul edilemeyeceğini söyledi. Kendisi şubeyi aramış ve bisikleti bugün teslim edip, 3-4 saat sonra alabileceğimi söyledi. Aslı bisikletin hizmet ve kalite anlayışını belli bir standarta çekmeye gayret ettiğini görüyorum. Bisikleti satın aldığım guvenbisiklet.com ve Aslı bisiklet pek alışık olmadığım üzere oldukça ilgilendiler. Kendilerine teşekkür ederim.

11. chnkrmz

chnkrmz cimi cimi qua qua

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    kolayı var. ararsın sorarsın bu soruyu :D

12. mtb_rider

mtb_rider Forum Bağımlısı

Adı:
    Mustafa Özer
    Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aslı bisikletin bu anlayışı beni de zamanında çok şaşırtmıştı. Onlara ilettiğim tüm durumları ivedikle ilgilenip çözdüler.Yine kendilerine yakışır bir davranış sergilemişler.

13. öner yıldırım

öner yıldırım Aktif Üye

Seviye:
    Bazı işleri illaki uğraşarak yaptırmak gerekiyor. Malesef herkes birileri tarafından aranmayı bekliyor. İyi günlerde kullanın.