Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bigün parçalıycaklar ama nezaman bilmem !

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında burak altınsoy tarafından paylaşıldı.

1. burak altınsoy

burak altınsoy Kıdemli Üye

Seviye:
    yav arkadaşlar hayatım boyunca köpek besledim çok severim bu hayvancıkları gerçekten ama artık gına geldi saldırılardan canlarını yakmadan vahşilik etmeden bazılarından kurtulmak maalesef mümkün olmuyor...ama fikret albay dediki bana bi sohbet sırasında " yanında bol gürültü çıkaran bir oyuncak tabanca bulundur bu sesten kaçmayanına denk gelmedim daha " siz ne dersiniz bu konuda..bu tabancaları piyasada 10 tl ile 40 50 tl arasında temin etmek mümkün de sıkıntı gerçeğine çok benzemeleri..nezarette gecelemiyelim sonra...jandarma affetmez :)..bide sapan falan diyorlar da ben karşıyım buna...yani canlarını yakmadan ikna etmekte fayda var...sonuçta size kıllıkları yok..doğalarına uyuyorlar ama can tatlı kardeş...:) varmı işe yarar fikirleri olan bu konuda...zannederim bitek bana saldırmıyolardır..bu muhterem hayvancıklar :)

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Konu yanlış yerde açılmış diye düşünüyorum..HAyvanlarla ilgili Adı üzerinde zaten mahlukatlara asla güven olunmaz..İnsanlara güvenilmeyen bir dünyada zaten mahlukatlara güvenmek zaten etik değildir.:) Konuyu dağıtmıyayım..

Ama Mahlukat sevgisi,özellikla köpekler de çok dikakte alınması gereken bir konu.

burak altınsoy bunu beğendi.
  3. burak altınsoy

Seviye:
    nerde açmalıyım sence :)

4. Onur Artarslan

Onur Artarslan Aktif Üye

Seviye:
    Forum-Cafe bölümü olabilirdi diye düşünüyorum

5. burak altınsoy

Seviye:
    ok oradada açarım :)

6. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Geçen gece 8ile 12 saatleri arasında turumuz vardı, köy yollarında gezdik ve 6-7 köyden geçtik. Haliyle köpeklerde vardı. Bir arkadaş köpekler yaklaşınca matarayı çıkarıp hafif bir su sıkıyordu, köpek şaşırıyordu havlamayı bırakıyordu, tavsiye ederim:)

7. burak altınsoy

Seviye:
    :) denemekte fayda var..ama eğer benim köpeğim gibi sudan hoşlanıyosa yandık demektir ...kese sabun falanda kapar gelir...

enver avcı bunu beğendi.
  8. F-LOCK

F-LOCK Üye

Seviye:
    güzelmiş:)

9. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Hiç bisikleti üzerine sürmeyi denediniz mi? Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış, biz ormanda genelde üzerlerine doğru sürerdik bisikleti, kaçmak için ilk geri döndüğünde siz de yolunuza devam edebilirsiniz, sonrasında kovalamıyorlar genelde. Yok eğer kovalarsa da en güzel interval antrenmanı o zaten :)

10. enver avcı

enver avcı Onursal Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    kesinlikle üzerlerine sürmek en mantıklısı.bende öyle yapıyorum.yada bisiklet üzerinden inin ve bir süre yürüyün.köpekler dönen tekerlere koşuyor.insanlara değil.hala geliyorlar ise bisikleti elinizle havaya kaldırın sanki vuracakmış gibi üzerlerine gidin.

11. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    geçen akşam gürültülü değil kesin öldürücü bi silah aradım. uyuz köpeğin biri bana taktı. ilk kez bi sokak köpeği ısırmaya uzandı. bisikletten inip canım astromu kalkan olarak kullandım. ah bi tabanca olsa vursam şunu zaten uyuz dedim. köpeklerden kurtulmaya yarayacaksa gürültülü bi silah alınabilir bence de

12. Furkan Yavuz

Furkan Yavuz Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    önce kaçmayı ardından bağırmayı denedim. üzerine sürdüm yine olmuyor. inmek zorunda kaldım elimde bisikletle üzerine yürüyünce biraz uzaklaştı. yok arkadaş bunlar bize rahat vermez doğanın kanunu olmuş

13. Niyazi ALTUN

Niyazi ALTUN Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Biber gazını sıkmak en iyisi felaket etkisi oluyor.Hatta biber gazı bitsede aynı köpeğe sıktığında sen fıss de o gaz çıkıyor sanıyor psikolojik olarak kaçıyorlar:)))
    Yada su sıkmak atmak.
    Birde köpekten korktuğunu belli etmeyeceksin.Zaten ısırcak köpek havlamaz.Eğer yere düşürdü ise ısırmaya devam eder çünkü köpek içgüdülerine göre avını avladığını düşünerek saldırmaya devam ederlermiş.
    ne yapsan etsen onlardan kurtuluş yok dönen tekerleğe ayar oluyorlar işte arkadaşlar.Birde biz ekipmanlı bir şekilde onlara çok farklı görünüyoruz.Yayan geçince yapmazlar.