Bıçak altına yolculuğum olacak :(

kalkmazdüşmez

Daimi Üye
Tepki
213
Geçmiş olsun o kadar endişelen me alt tarafı fıtık üst tarafı sen bilirsin...
istersen gel benim kliniğe hemen 15 dakikada halledeyim tabii kimseye söylemek yok sonra yanlış anlarlar :) :) :)

• Beğen
Tepkiler: sniper
Scudo

pythia

Üye
Tepki
109
Çok geçmiş olsun! Bence pozitif düşün. Mesela çevrendeki herkese naz yap:D Bulunduğun durumun tadını çıkar. Göreceksin göz açıp kapayana kadar geçmiş ve sen yine bisiklet tepelerinde pedallıyosun.

• Beğen
Tepkiler: sniper

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar benden kısa bir elveda.. Sabah şu işi halletmem lazım. Hastaneye ablamın laptobunu götüreceğim, kablosuz bağlantı yakalarsam iş hallolduktan sonra hasta yatağında foruma dönerim. En geç çarşamba öğlene eve dönmüş olacağım kısmetse..

Neşem gayet yerinde.. Yine komik bir hastane macerası olacağını tahmin ediyorum. Olsun da bitsin diye beklediğim için stres yok gibi bir şey.

Bu arada bu ameliyat dalaveresinin reklamını ister istemez fazlaca yaptığım için beni mazur görün.

Kesilip biçildikten sonra görüşmek üzere.. :D

Ali BS

Aktif Üye
Tepki
27
geçmiş olsun kısa zamanda toparlanman dileği ile

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
bay mineral çıkmış ameliyattan arkadaşlar..
kendisiyle konuştum,zaten sesi filan gayet iyiydi..
çok geçmeden foruma da bağlanır heralde..
geçmiş oldu böylece..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
şu saat itibari ile operasyon tamamlanmış olmalı...
inşallah en kısa zamanda hayırlı haberler bekliyoruz..

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Çok geçmiş olsun....Yaşadım, sizi anlayabiliyorum.

Ben de 2004 yılında başka bir şehirde kendi başıma üniversite okurken ameliyat olmam gerektiğini öğrenmiştim. Düşünün bir, acilen ameliyat (perfore apandisit) olmanız gerekiyor ve yanınızda kimse yok...Ameliyata doktorun şaşkın bakışları altında tek başınıza giriyorsunuz.

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Çok şükür bu sabah işi 10.15-11.15 arasında hallettik. Şu an hastanedeyim ve şimdilik yürüyemiyorum. Yarın akşam ya da çarşamba günü kısmetse taburcu olacağım.

Herkese teker teker çok teşekkür ederim.

İlgili bir kaç fotoğraf yakında burda olacak..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Sabah 08.00 gibi güle oynaya hastane yolu tuttum. Kabul işleminin ardından odamda bana giymem gereken ekipmanlar verildi. Yeşil ameliyat elbisesini apandist işine girerken giymeyi bir türlü becerememiştim. Bu sefer zorlansamda yardım almadan giymeyi başardım. Bu elbise ve bone dışında saç tokası dahil üstünüzde hiç bir şey olmaması gerekiyor.

(link)
(link)

Ameliyatta hiç uyumadım ama hafif sersemdim ve neredeyse hiç susmadım. Sürekli sorular sorup durdum, yakındaki bir hemşireye ve zaman zaman beni kesen doktorlara.

Günün bomba sorusu: İnsan dikmek için özel bir dikiş makinesi icad edildi mi??? Cevabı: Henüz öyle bir şey bulunmamış :)))

Belden aşağım tamamen geçici felç oldu. Ayaklarımı oynatmak bile imkansıza yakındı. Önümde perde olduğundan neler yapıldığını görmedim ama kesi yerinin aletlerle gerilip durmasını hissettim. Sıfır acı oldu tabi.

Bu fotoğrafta ameliyattan çıktıktan yaklaşık iki saat sonraki halimi görüyorsunuz. Kaç hafta damla yağmur yağmayan İzmit' e tamda ameliyat olacağım gün bardak boşalınca hastanemin ilk iki katı su bastı ve bir kısmında çökme oldu. Ameliyathane çok iyi yalıtıldığı için tarrakayı hiç duymadım. Asansörler çalışmayınca ameliyathaneyle kapı komşusu olan yoğun bakımda bir
süre tuttular. Bana yerleştirilen düğmelerden olsa gerek fazla kaşınınca bir ilaç verdiler ve uyuklamaya başladım. Yoğun bakımdaki cihazların sesinden şikayetçi olduğumu orda görevli hemşirelere ilettim.

(link)

Şu an keyfim yerinde çok şükür. Yarın yürümeye başlayacağım kısmetse. Uyuşturucunun etkisi geçti sayılır. Yara ağrısı yok gibi bir şey. Sadece arada bir kasılan bağırsaklarım ameliyat mahalline çekiç gibi vurunca biraz kötü oluyor.

(link)

Selamlar

qeqeqe

Daimi Üye
Tepki
35
Allah büyük şifalar versin..Geçmiş olsun..Çabuk iyileşmeniz dileğiyle..

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
acil şifalar diliyorum.
operasyonun başarılı geçtiğini umut ediyorum, ki gülümsemenden sorun olmadığı anlaşılıyor ;)

Burak Meşe

Forum Demirbaşı
Tepki
260
Geçmiş olsun. Umarım kısa sürede sağlığına ve bisikletine kavuşursun.