Bıçak altına yolculuğum olacak :(

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Arkadaşlar artık doktora gitmekten korkuyorum. Ameliyat olacaksın denecek diye gerçekten korkmaya başladım. Bugünde öyle oldu. Bana resmen kasık fıtığı teşhisi konuldu ve istediğim bir zamanda bıçak altına yatmam gerektiği belirtildi. Vallaha billaha bıktım.. Önceden sünnet dahil üç tane operasyonum oldu. Birinde (1996 yılında) bisiklet kazası sonucu kırılan kafamdaki kemik parçaları alındı, diğerinde 30 ocak 2005 akşamı apandistim benden ayrıldı, şimdide bir zamanlar apandistimin yer aldığı yerin altında bağırsağın bir parçası derinin altından çıkıntı yapıyor. Karın zarımın dikilmesi gerekiyormuş. Belden aşağım uyuşturularak da yapılabilirmiş ama genel olarak bayıltılmayı tercih ederim. Ameliyat hemen bitiyor gibi geliyor tam bayıltılınca. Tabi belden aşağım uyuşturulacağı zaman omuriliğime koca bir şırınga sokulacak olması ve ameliyat sırasında uyanık olup acı duymayacak olmama rağmen doktorların içimle uğraşmalarını hissetmek beni geni genel anestezi isteğine yöneltiyor.

Yaklaşık 6 ay ağır sporlar yapmamam gerekecekmiş. Tabi kimse beni 6 ay bisikletten mahrum bırakamaz. Sanırım fazla rampalı yollar ve yüklü bisiklet olmadıktan sonra 1-2 hafta sonra binmeye başlarım.

Operasyonu eylülde okullar açılmadan evvel planlıyoruz. Büyük olasılıkla bir yada iki-üç delik açılıp 1 saat içinde (bu kadar bile sürmeyecektir) karın zarı dikilecek. İlk gün haliyle biraz ağrım olacak ama ne yapalım.

Apandist ameliyatımda şen şakraktım. Hastanenin en komik hasta ödülünü alacaktım az kalsın. 2. gece elime serum şişesini alıp (annem ah vah modunda odamda uyuyordu tabi) odadan çıkıp nöbetçi hemşirelerle annemden apandistimi* kaçırma planları üzerinde gizli anlaşmalar yapıyordum. 2. gecenin sabahında çarşıda geziyordum. %99.99 ihtimalle yeni ameliyatta da hastaneyi kasvetli olmaktan çıkartacağım.

* Apandistim şu anda konserve halinde odamda çekmecede alkol dolu bir kavanozda o günlerden beri yatıyor. Çürüme oranı sıfır. Torunlarımın torunlarına bile miras bırakabilirim onu ;)

• Beğen
Tepkiler: Volkan Çağlar
Scudo

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
Çok geçmiş olsun..
Umarım ameliyatın başarılı geçer, en kısa zaman da sağlığına ve bisikletine kavuşursun..
Sevgiyle kal.

cazz

Daimi Üye
Tepki
112
geçmiş olsun en kısa zamanda sağlığınıza kavuşmanız dileği ile.

selcuktnt

Forum Bağımlısı
Tepki
302
sevgili mineral kardeş :) korkma ve merak etme fıtık abartıldığı kadar büyük bir ameliyat değil bende eskişehir ash medikale transfer oldum gireli 3 gün oldu ve bahsettiğin ameliyatlara malzeme sağlayan şirketlerden biriyiz bir kaç ameliyata giren arkadaşlarım var yakında bende asistan olarak giricem ve bahsettikleri itibariyle korkma diyorum çünkü gayet risksiz ve basit bir ameliyat sadece ameliyat sonrası dikişlerin biraz acır onun dışında eski sağlığına kavuşursun çünkü kemiğe konan küçücük titanyum parçalar fıtığın oluşumunu ortadan kaldırıp seni eskisinden sağlıklı yapıyo bana güven ve meraklanma ;)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Yokya benimkinin kemikle ilgisi yok. Benimki bel fıtığı değil, kasık fıtığı.. Bağırsağın bir kısmı çıkıntı yapıyor o kadar ;) Sadece bilinmeyen bir nedenle yırtılan karın kası yada karın zarı dikilecek.

İlgilenen tüm arkadaşlara teşekkürlerimi sunuyorum. Esas sorun ameliyatın acısı filan değil utanma duygusu (ameliyat geçirenler bilir, anadan doğma halde işlemi gerçekleştiriyorlar :( ) ve bir süre spordan uzak kalmam gerektiği... İnsana ister istemez stres yapıyor.

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
geçmiş olsun abi,sensiz istanbul turları olmaz valla :)

sniper

Forum Demirbaşı
Tepki
557
ben anladım ... doktorlar çaktırmadan senin parçalarını 3er beşer alıyolar....:):) ee sende onlara yardım ediyosun sanırsam...:)

hastaneleri bende oldum olası sevmem.... büyük geçmiş olsun ...

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Çok geçmiş olsun şimdiden. Sen yinede ihmal etme. Sağlık herşeyden önemli. Bende fıtık, apendisit, bademcik ve burun eti ameliyatları oldum. Allah kımseye göstermesin. Ufak ameliyatlarda olsa sonunda bıçak altına yatıyorsun. Şimdi bademcik ameliyatlarını youtube'den izledikten sonra ben nasıl bademcik ameliyatı olmuşum şaşırdım doğrusu :)

deutz

Forum Demirbaşı
Tepki
292
Çok geçmiş olsun,inşallah umduğundan daha çabuk atlatırsın.Birde bu ameliyatlar karşısındaki güçlü iradeni takdir etmemek elde değil.Ben çok çabuk karalar bağlayan biri olduğum için yazını çok beğenerek okudum.

İyi haberlerini bekliyoruz.

ahmetdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
446
Bisiklet
Marin
acil şifalar diler...en yakın zaman da sağlığına kavuşmanı temenni ederim abi..<<
'geçmiş olsun'

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Operasyon Pazartesi sabahı 10.00' da İzmit Akademi Hastanesi' nde.. En azından üç hafta bisiklet yok.. Doktor muayenede 2 gün yatarsın demişti ama ameliyat sabah olacağı için 1 geceden fazla kalmak istemem. Sıkıntı basar.

Bilgi vermek istiyorum: Belden aşağım tamamen uyuşturulacak. Geçici felç gibi. Dişçilerin diş bölgesine bastıkları aynı ilaç basılacak ve yaklaşık olarak dişçilerin kullandığı iğne ile aynı boyutta bir iğne kullanılacak. İğne, sırtta bel ile kalça arasında bir yerde omurların civarında bir noktaya batırılacak. Ameliyat sırasında bedenimin yarısını hissetmemekle birlikte zil zurna sarhoş gibi olacağım.

İlk 3 küsür saat geçici felç yaşayacağım için sıfır ağrı hissedeceğim. Uyuşma etkisi geçtikten sonra genel aneztezi olmamdan çok daha az ağrım olacak. Ki apandistim alındığında genel aneztezi yapılmıştı ve uyandıktan sonra saatler boyunca rahatsız edici miktarda ağrı çekmiştim ve ağrı kesici iğne yapılması gerekmişti.

Ayrıca pazar gecesi 23.00' den itibaren kesinlikle su bile içmemem gerekiyor. Bunun benim fark ettiğim faydaları 1. si bağırsak dolu olmayacak ve sentetik şeyin montesi daha kolay olacak, 2. si böbreklerim de uyuşacağı için uyuşma kalkana kadar tuvalet derdi dert olmaktan çıkacak.

Selamlar..

Derya AKYILDIZ

Forum Bağımlısı
Tepki
1.666
Bu bilgilerle tezini verdin zaten.. yatay ya da dikey geçişle tıp adamı olman mümkün.. Bence hazır batın açılmışken bi baksınlar bakalım varsa başka birşey halletsinler.. böbrekte taş, safrada taş vb. İski ayrı kazar, PTT ayrı, doğalgaz ayrı, Karayolları ayrı muhabbeti olmasın sakın.. (ben fıtığı aldım.. bir süre sonrada hadi bende safrayı hallediyim bari..) tabiki hepsi şaka, sana acil şifalar diliyorum geçmiş olsun. sevgiler... :)

gencizmirli

Forum Bağımlısı
Tepki
381
Geçmiş olsun...Umarım ameliyatınız sorunsuz bir şekilde sonuçlanır.Ne kadar erken ameliyat olursanız sıkıntınızda o kadar kısa sürer.Tekrar geçmiş olsun...;)

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ya birde en üste apandist ve kafa travması ameliyatlarımda olduğu gibi sanırım kendiliğinden erimeyen dikiş atılacak. Yara özel bölgenin kapı komşusu olduğundan 1-1.5 hafta sonra dikişler alınırken yine utanma pozisyonlarım olacak :( Yaranın kaşınması da cabası.. Ya ben kaşınmamı dedim.. Dert ede ede kaşınmayı dert ediyorum. Olayım kurtulayım da yarayı seve seve uzaktan kaşırım.

nyx

Daimi Üye
Tepki
212
berkcim merak etme bişicikler olmaz..
iyi düşün,iyi olsun..

Baki Berk Kayalar

Forum Bağımlısı
Tepki
1.208
Ani bir şey olmadığından sünnet öncesi stresi hatırlatıyor. Fakat apandist gibi aniden ameliyat gerektiği söylenince biraz şok edci oluyor. Böyle olunca psikolojik olarak hazırlık süreci oluyor ama dediğiniz gibi süre uzayınca gerçekten sıkıcı oluyor. Aslında ameliyat olmak için harika bir dönemdeyim. Eğer kışın olsaydı o zaman bu iş beni gerçekten "fıtık" ederdi. Malum kış dönemi bisiklet için harikadır biliyorsunuz.. ;)