Bianchi'nin ses sorunu :(

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Merhaba arkadaşlar. Bir kaç hafta önce aranıza Bianchi TDL 1300'ümle katılmış bulundum. Ancak bir sıkıntım var :( özellikle yokuşlardan tırmanırken orta kısmından aşırı olmamakla birlikte ''TIK TIK'' diye bir ses geliyor. Aynı tırnağınızla kadroya vururken çıkan ses gibi. İlk bisikletciye gösterdim, sıkıntı olmaz dedi. Başka bi yere gittim ön attırıcıdan kaynaklanıyor en iyisi servise götür onlar halleder dedi.En son olarakta servise götürdüm.Adam bisiklete bindi inceledi testetti falan ''Herhangi bir sorunu yok,yokuşlarda bisikleti yorma, genellikle 1 ve 2'yle çık dedi.Eğerki bi sıkıntısı olsa bisikleti bırakman benim işime gelir,fabrikadan gelen parçayla para kazanırım fakat bisiklette ses yok.10 numara bisiklet'' dedi ve yapmadan geri gönderdi.Ertesi gün yokuşları genellikle 1 ve 2yle çıktım ancak yine ses geliyor. Ne yapmam gerekiyor ? ön attırıcımı değişecek ? aynakol(krank takımı)nda bi sorunmu var ? ayarmı çekilmeli ? çaresiz kaldım lütfen yardım edin :'(

Scudo

sonerveozer

Forum Bağımlısı
Tepki
177
Bisiklet
Mosso
Görmek lazım, 15 anahtarın varsa pedalları sık...

tuna karahan

Daimi Üye
Tepki
252
Bisiklet
Salcano
ayakta çıkarken geliyor mu ? sele borusundan geliyor olma ihtimali yüksek.

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
pedalları tüm gücümle sonuna kadar sıkmıştım zaten birkaç hafta önce :) dikkat ettimde sağ aynakol bacağı aşağıya gelince ses yapıyor (genellikle yokuşlarda). ayrıca bisikleti ters yatırıp pedalları çevirdiğimizde Ve vites attırdığımızda ses gelmiyor.

@tuna karahan Sele,sele borusu ve sele kelepçesinde en ufak sıkıntı yok hocam eminim :)

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Sele Vidalarini Sıkın Bendede Ayni Sorun Vardı Geçti

Discovery cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
@Giray Akdoğan sele kısmından geleceğini sanmıyorum ama genede sıkacam vidalarını :)

arkadaşlar bu sesten nefret ediyorum hatta bisikletimden bile soğudum :( Niye beni kimse anlamıyo :( niye :(

dort

Aktif Üye
Tepki
17
bende aylarca aradım o sesi,ne ustalar eskittim ama bulamadılardı; en son sele kelepçesini yağladım geçti :D

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Ses pedalın dönüşü sırasında hep aynı yerde mi oluyor? Birde aynakolun bir kaç açıdan resmini eklerseniz yardımcı olurum. Aynakol, zincir, vites aksamının resimlerini..

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
akşam çektim karanlık olabilir kusura bakmayın :)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
(link)
-ön attırıcıda ''H'' ve ''L'' vidaları bulunmakta.
- bisikletin ön tekerini 4-5 gün önce çıkarmıştım (jantı zorlanmadan sileyim diye) ondan kaynaklanabilir. (bi ihtimal )
-bisikletci bisikletci dolaştım,servisine bile gittim.Kimse bişe yok diyor. Genelde yokuşlarda (düz yolda arada sırada ) tık tık ses geliyor. Kimse beni anlamıyor,bişeyi yok diyor :(

tekeri söktüm,geri takarken dikkat ettim. Diske falan sürtmüyor.O yönde bi sıkıntı yok bu arada :D

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Bu sesi sadece bisikletin üzerinde dinleyip anlayabilirsiniz.bisikleti ters yatırıp pedalı çevirdiğimizde ses falan yok.

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
Danışabileceğim birtek burası var lütfen yardım edin :( Bilgilerinize,tecrübelerinize çok ihtiyacım var :'(

Tepki
31
Bisiklet
Pinarello
böyle uzaktan yorum yapmak bile zor. ama ses gelebilecek yer sayısı çok fazla. pedaller, aynakol,göbek, zincir, sele borusu, sele ama bunların içerisinde en fazla ihtimal verdiğim pedaller eğer yedek bir pedal bulabilirseniz onunla deneyin derim. sele ve sele borusunun bütün civatalarını gevşetip tekrar sıkın inşallah kesilir.

SerkanH

Forum Bağımlısı
Tepki
2.334
Merhaba. Resimden görebildiğim kadarıyla aynakolunuz kasetli aynakol. Yeni bisikletlerde hemen arıza yapabilme ihtimali çok düşüktür. Sorun için öncelikle pedallara odaklanmalısınız. Benim eski bisikletimin pedalları ile aynı ve bahsettiğim sorun pedallardan çıkmıştı. Vida deliklerinden birisi yalama olmuş. (Fabrikasyon hata) sıksam da boşa dönüyordu. Yük vererek pedal çevirdiğimde o vida yüzünden pedalın kafesi ile ana mili arasında milimetrik bir oynama oluyordu ve o oynama sonucunda çıt diye bir ses geliyordu. Bir incelerseniz yardımcı olabilir..

(link)

Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
yarın arkadaşımın pedalını deneyeceğim. İnşallah sorun odur.Sizden tek istediğim :) Dua etmeniz :D