Bianchi'den memnun olan var mı?

mrtdmz

Üye
Tepki
0
bianchi runnerım var bianchinin görünür parçaları shimano ama gerisi(göbek,fren bacağı...)dandik.sağlam ama bi ise yaramaz, bnch fiyatına kron xc500 alınabilir

Scudo

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
bianchi troy kullanıyorum. bisikletten çok menunum. isteğimin karşılığını veriyor. biraz ayar çekince çok daha iyi olacak ;)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
Ben de bianchi kullanıyorum, yeni başladığım için daha profesyonel bisikletler yerine bianchi speed' i tercih ettim. Fiyat olarak ta, özellik olarak ta uygundu. Ayrıca dayanıklı olduğunu, her yerde servisinin bulunabildiğini de eklemeliyim. Kısaca şu ana kadar gayet menunum. Özellikle yeni başlayanlara ( yakın zamanda veya hiç yarışa katılmayacaklara, sürekli dağlarda kullanmayacaklara ) tavsiye ederim. Selamlar

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
@akifberkant

evet bianchi speed de güzel bir bisiklet. daha üst seviyeye çıkmak içinde bianchinin özel serileri var. bende bianchi tory var çok memnunum. tavsiye ederim :) ;)

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Alperen KIR

Bisikletinizi güle güle kullanmanızı dilerim. Bisikletle yıllardır uğraşan bir arkadaşım da , daha üst seviye olarak Troy u tavsiye etmişti. Tavsiyeniz için teşekkürler. Selamlar.:)

lejyon_54

Üye
Tepki
25
yahu bu forum sitesiyle tanışmadan evvel bianchi dünyanın 1 numarası sanırdım.ama görüyorum ki pek fazla beğenilmiyor ve fazlasıyla eleştirilebiliyor.ama bir salcano kullanıcısı olarak yine de ben bianchiyi seviyorum.

Alperen KIR

Forum Demirbaşı
Tepki
77
Bisiklet
Scott
@lejyon_54

bianchinin normal bisikletleri gerçekten çok kötü. fakat bu özel seriler çok iyi. donanımı çok kaliteli fiyatı ucuz. yani yüksek verim düşük maliyet :) bunun nedeni ise bianchinin piyasada tutunma çabasıdır. bu yüzden tavsiye ederim sadece özel seri modellerini :):):):)

sedat can

Üye
Tepki
0
bianchi toro aldım ve bin pişman oldum
şöyle ki
hem hi-ten kadro, nerdeyse 20 kg... artık ucuz bisikletlerde kullanılıyor.. 100 tl fazla verip alominyum kadro almadığıma pişman oldum
hızlanma olayı çok az, eşek ölüsü gibi
yokuş çıkamıyosun çünkü ağır

yani tek sorunnu ağırlık... ama vites fren vs. aksamı 10 numara... diyecek sözüm yok... bu arada 95 kg yim ve bisiklet beni çok yoruyor..

Tepki
14
bende ağırlığından şikayetçiyim biraz bekleyip iyi bir mtb toplayabilirdim burası hep yokuş bayır veya az eyimli ama uzun yollar ağır bisiklet insanı baya yoruyor tabi birde benim modelimin ayna kol ve orta attırıcısı çok dandik çıktı yokuş çıkarken asılmaya korkar oldum gidon düzeni ise berbat eğimli gidon var ve vites + fren nerdeyse sığmıyo elcikler çok küçük hep vitesleri tutuyorum sürerken..ama genel görünüş olarak kandırıcı bir görünüşü var ve ben buna aldandım ^^ kadrosu güzel bunun için yürüyen aksamını komple değiştircem işe jantlar ve ayna kollardan başladım düz gidon ve rengini değiştim mi süspansiyonlu bi kadro alana kadar idare eder beni ^^

Tepki
3
bianchinin fiyatlarına fazla denmiş ama komple deore ekipmana göre fiyatı çoğu markaya bakıldığında düşük bile mesela sedona 751 800$ deniyor bianchinin sauk modeli 900 tl...

• Beğen
Tepkiler: Furkan köleoğlu

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@furkantahiroğlu

bu benim de dikkatimi çekiyor, özel serilerde fiyatlar düşük.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan BİROL

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@furkantahiroğlu

evet bu benim de dikkatimi çekti, haklısınız, özel seri bisikletlerde aslında fiyatlar uygun, hatta düşük, bianchi fiyat indirimine gitmiş herhalde

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
@Mehmet Ertuğrul001

Arkadaş Bianchi Satıyor Oradan Haberi Var :))

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@Mehmet Ertuğrul001

Normal modeller konusunda bilgim yok, ama eleştirildiğini çok duydum. O tip bisikletleri genelde karne hediyesi diye eleştiriyorlar, kadrolarının ağırlığını, donanım seviyelerinin düşük olduğunu söylüyorlar vs. Ama her markanın değişik seviyelerde bisikleti var, birinin üst seviyesiyle birinin alt seviyesini kıyaslamak doğru olmaz.

Ben diğer arkadaşın fiyatlarla ilgili görüşüne katıldığımı belirtmek istemiştim, çünkü özel serilerin fiyatları benim de dikkatimi çekmişti. Alikut ve Troy mesela bence uygun bisikletler.

Ama böyle yorum yapıyorum diye yanlış anlaşılmasın. Bianchi sattığım ya da bianchide çalıştığım kesinlikle yok. Yalnızca kullandığım bisikletten memnunum ve daha üst seviyeye geçmeyi düşündüğümden markaları takip etmeye çalışıyorum. Selamlar

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Ben bianchimden memnunum. 4 yıl önce okula gidip gelmem için almıştım şimdi dağlarda turlar yapıyoruz:) Bisiklet işimi görüyor ama gel gör ki ısparta da tek olan Bianchi Servis i ile bir türlü anlaşamıyoruz. Daha bu sabah işim düştü gittim kafayı yiyip geri geldim eve. Bianchi ye mail de attım zamanında ama yeni servis açmadılar:( Tek ben değil hemen hemen bütün Isparta lı arkadaşlar da aynı durumda:(

akifberkant

Forum Bağımlısı
Tepki
1.566
Bisiklet
Salcano
@r321

Ben servis konusunda şanslıyım, servisteki üstadla aram iyi, çok yardımını gördüm . Şeytan kulağına kurşun:) Dilerim sizin de sorununuz bir an evvel çözülür

RAHMİ

Forum Bağımlısı
Tepki
336
Maalesef ki Isparta da biraz üst sınıf diyebileceğin bisikletten anlayan tek servis var o da bianchi. Keşke diyorum burada da olsa büyük servisler ama yok ne yapacaksın..:(