Bianchi'de hangi modeli kullanıyorsunuz?

Scudo

TimitY

Üye
Tepki
1
benim hunterim var ya bişey sorucam hunterin amörtisörü kitlenebilitmi?

five

Part time turcu
Tepki
3.957
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@shaq

Nerede o eski thomisus :) Bunun karizması gitmiş.

Ben 97'de almıştım bir çift Hispano (Daha önce de bir Meta Pro)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ya şu selle royal ayarlanabilir sele maşa sının dışındada bir yay vardı 24 vites 3lü aynakol v-barke fren sistemleri ama (afedersiniz) eşek kadar ağır olan bi kadroyla sahip olan bir bisikletti ...

heisenberg3910

Forum Bağımlısı
Tepki
344
track var bende de.aldığıma pişmanım.bir an önce elden çıkarmak istiyorum ama bir yandan da seviyorum keratayı:)

Machoo

Daimi Üye
Tepki
113
@baymineral
abi izmitte kaç matrixli var acabaa birini size benzetiyorum uzun saçları var ama kasktan tanıyamadım pantolonunda yansıtıcılar var acaba kimmm

rojava

Daimi Üye
Tepki
103
eskiden bi aspidim vardı, çalındı...

neyzencan

Üye
Tepki
58
aspid sf var 17,2 kg orjinal haliyle yıllardır kullanıyorum vites fren sistemi gibi birkaç değişiklikle hafifletmeye değermi acaba

Onur Kula

Forum Bağımlısı
Tepki
819
İsim
Onur Kula
Bisiklet
Specialized
Bianchi Orion gibi bi şey

Rigida Grizzly ve Zac 19R çemberler
Xt hazne
XT Arka aktarıcı
Alivio Fren Vites Kolları
Yeni çıkartmalar:)
Alivio Aynakol
Ameoba Borla gidon
Ameoba borla sele
Sram pg 850 ruble
Sram zincir
Corratec Fatman 2.30 Lastikler.

Yeni hali Fotoğraf bulunamadı.
En yeni hali (link)

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@neyzencan

Ben de Aspid Sf var. Hafifletmeye kesinikle değmez. Çünkü Aspid in kadrosu ve maşası çok ağır. Aliminyum bir maşa alsan oversize olduğu için Aspid e uyum sağlamaz. Bunun için kadroyu da değiştirmen lazım. Kadroyu değiştirince bu defa Aspid in kendi maşası oversize olmadığı için maşayı değiştirmen gerekir. Maşayı da değiştirince bu defa furç, gidon ve gidon boğazını da değiştirmen gerekir. Bu söyledikleimin maliyeti 300 YTL yi bulur. Bu paraya 84 YTL daha katıp 384 YTL ye 13,5 kg ağırlığında yeni Kron Xc 500 alırsın.
Bunun dışında vites fren değişiklikleri ile ciddi bir hafiflemeyi zaren sağlayamazsın, üstelik epey bir paran da gider. Ben kendi Aspid imi 1999 da alıp 2005 de modifiye ettim. Ancak şimdi çok pişmanım. 300 YTL ye yakın param gitti, bunun sonucunda bisiklet ağırlığı 17 kg oldu.Çünkü gidon, gidon boğazı, furç takımı ve kadroyu değiştiremedim. Ön amortisörü çelik olan Zoom marka yaptım. Vites, fren, çekiş sistemi ve göbekleri SHIMANO Altus ve SHIMANO Acera dan oluşan parçalarla modifiye ettim. Bisikleti satıp 300 YTL yi üzerine koysaydım şimdi çok daha hafif bir bisiklet sahibi olabilirdim.

• Beğen
Tepkiler: tuninger_haa

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
@Semih Temiz

e zaten onlarıda degıssenız yenı bısıklet duzmus olursunuz:)

Speedy Cycler

Daimi Üye
Tepki
298
@tuninger_haa

Evet yeni bisiklet dizmiş olurum ancak bisikletim şimdiki gibi 17 kg olmaz. Tahminen 14 kg civarına düşer.Ayrıca bisiklete yapmış olduğum masraf 600 ytl ye ulaşır. Bu da büyük hata olur, çünkü fiyat kalite oranı son derece düşük bir bisiklet sahibi olurum.