Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında delph tarafından paylaşıldı.

1. delph

delph Yeni Üye

selam,

bisiklet konusunda deneyimli degilim ..
    Ankaradayim ve bisiklet almaya karar verdigimde aklima ilk gelen yer yiba carsisinin oralar oldu o kadar cok marka modelle karsilastimki bir anda bisiklet alimi kaos haline geldi 2000- 250 civari oldukca bisiklet modeli var ama ben guvenemedim ve bianchi ye bakim nede olsa marka diye (baska marka bildigim yoktu :) )..

350 ye kadar cikardim rakami ve bianchi rap uygun gibi geldi sakin bana neye gore uygun demeyin bende bilmiyorum..

iste tam burada bu konuda sizden yardim istiyorum 350ytl civari saglam cross alanlarında dayanikli beni uzmeyecek bi bisiklet istiyorum sizce ne olmali.
    kilom 85 boy 1.81...

simdiden saolun arkadaslar..

2. Abdullah Hakkı

Abdullah Hakkı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    dostum eğer bianchiyi seçersen üzülebilirsin benimde bianchim var memnunum ama bi çok parçasını değiştirdim ve hala devam ediyorum şöyle bi bakıyorumda eğer tüm planladıklarımı yaparsam orjinal halinden tek bişey kalacak oda vites ve fren hortumları :D:D bence daha iyi ve kaliteli markalara yönel ve fiyat çubuğunu biraz daha arttır

3. delph

delph Yeni Üye

evet bianchi konusunda cok fazla
    sikayet duydum ve edindigim bilgilere gore bu oran artarak devam edecek..kronun arkasindaki destekde catirdamalar basliyormus bugun bahsettigim rakam araliginda esime ve bana sedona aldim..
    esime borla kendime SD711 umarim iyi etmisimdir..:)

4. Uğur Taşdemir

Uğur Taşdemir Bisikletkolik

Seviye:
    Kron'un arkasında çatırdama başlamıyor. 2005 model Kronlarda 1-2 tane hatalı kadro çıktı, onlar da ana bayi Efor tarafından bedelsiz değiştirildi. 2000 tane kadrodan 1-2 sinde bu olması normal. Tüketicinin bu kadar makul fiyata 1500-1600 gr lık kadro sahibi olduğu çabucak unutuluyor 1-2 çıt sesi duyulunca... Ben 85 kiloyum ve sürekli yarışıyorum üstelik xc4000 gibi Kron'un en hafif kadrosunu kullanıyorum halen çatırdama yok...

5. jimi1984

jimi1984 Kıdemli Üye

Seviye:
    Kron alınabilecek o fiyata en iyi bisiklettir...
    Çatırdama çuturdama hikayelerini kim uyduruyor bilmiyorum..
    Ama şunu biliyorum ki fiyatına göre en kaliteli bisiklet...
    XC 1000 kullanıyorum. Canavar gibi... :)

2005 yılında hatalı üretim bir kaç kadro yüzünden güzelim bisiklete leke sürüyor bilen de bilmeyende...

Artık bu çatırtı hikayelerini birileri mahsusdan yapıyormuş gibi geliyor :)

Teknik özelliklerine ve kilosuna bakarsanız gerçekten kaliteli bir bisiklet olduğunu görürsünüz...

6. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    keşke bende alırken iyi bi araştırma yapsaydım ve kron alsaydım:( ama hala şansım var para biriktirip xc 1000 alma şansım var :eek::eek: ama parçalarımı değiştirerek kendi keyfime göre bi bisiklet düzmek daha hoş olur galiba:in:

7. onaran

onaran Kıdemli Üye

Seviye:
    uğur abiye katılıyorum bende 85 kilo'yum...kron xc 4000 kadro'mu yaklaşık 1 senedir beri kullanıyorum her koşulda herhangi bir çıt sesi duymadım...1 veya 2 tanesinde çıt diye bir ses duyuldu diye genelleme yapmak abez bence...

ogulcan22 bunu beğendi.
  8. Tamer Çetiner

Tamer Çetiner Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Yeni serilerde olmayabilir ama 2005'te aldığım Kron Jara'da o bahsedilen ses ısrarla devam ediyor arkadaşlar.
    Henüz fırsat bulamadım ama bu yaz gittiğimde şu an yazlıkta olan bisikleti İstanbul'a getirerek problemi çözebilmeyi umut ediyorum.
    Vallahi mahsus yapmıyorum :)
    Delph kardeşim ben de mesela sana bütçene uygun olarak "Sedona Borla" tavsiye edebilirim.
    Tabi bütçeni artırabildiğin oranda çeşitler artacaktır ama,bu modele göz atmanda fayda var...

9. isparta32

isparta32 Aktif Üye

Seviye:
    Kardeşim bianchi graffiti kullanıyor biraz bahsedeyim. öncelikle çok ama çok rahat bir bisiklet. dual suspansion olduğu için istediğiniz yerde gidin titreşim "0" fakat tek iyi özelliği bu 2 özelliğidir.

bisiklet 18 kg. shimano lar en alt seri. 2. suspansion gereksiz. hantal. jantlar en küçük tümsekte akord ayarı bozuluyor. ön ve arka aktarıcı bozulmaya elverişli zaten 2 kere bozuldu. 18 vites olduğu için en 40 km hızdan den sonra pedal boşa dönüyor. ön suspansion çok dengesiz. ruble ve aynakol dişlileri çabuk aşınıyor.

tabi bianchinin üst modelleri hakkında bilgim yok ama duyumlara görede onlarda pek iyi değilmiş rakiplerine göre.

10. Abdullah Hakkı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    aynı fiyatda bianchiden çooooooooooooooooooooooooooooook daha kaliteliler var

11. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    evet katılıyorum bence de 2kat daha kalitelidir sanırım