Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi XC Snake için jant ve dış lastik tavsiyesi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında Ahmet Kapusuz tarafından paylaşıldı.

1. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar bisiklet parçaları konusunda pek bilgili sayılmam. Ben de bilenlere danışayım dedim. Elimde eski bir Bianchi XC Snake marka bisiklet var. Ama biraz masrafa ihtiyacı var. Dış lastiklerinin değişmesi gerekiyor ayrıca arka jantta da bir problem var.

Arka janttaki problemde tam emin değilim aslında. Tekerlek dönerken yalpalama yapıyor. İlk önce akordda zannettim problemi onu yaptırdım ama galiba janttaki bir yamukluktan dolayı bu sorun ortaya çıkıyormuş. Ayrıca dönerken arka vites dişlilerini izlediğimde de onların da sağa sola oynadığını farkettim. Acaba burdaki sorun tekerin göbek kısmı ile mi alakalıdır yoksa jantın yamukluğundan mı kaynaklanıyor olabilir? Yani jantı değiştirmem sorunuma çare olur mu?

Ayrıca bisiklet 26 jant ve jantlar üzerinde 26 x 1.75 yazısı var(Jant 36 delikli). Şu andaki tekerlek(orijinal hali) 26 x 2.0 bir tekerlek. Bisikleti daha çok asfalt yollarda süreceğim için dış lastik olarak asfalt lastiği almayı planlıyorum. Bu ölçülere uygun ve ekonomik olan hangi dış lastikleri önerirsiniz?

Teşekkürler...

2. Ahmet Kapusuz

Ahmet Kapusuz Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Arkadaşlar sorularım biraz arka planda kaldı galiba. Hem yukarıdaki sorularımı tekrarlayayım ayrıca birşey daha sorayım. İnternette bakarken bir jant gördüm ama bu markayla ilgili pek bilgi göremedim.

http://www.pedalbisiklet.com/default.asp?git=9&urun=12654

Jantın fiyatı çok uygun görünüyor ve çift kat alüminyum ve İtalyan malı olduğu yazıyor. Bu jant hakkında bilginiz var mı? Yoksa sizin önereceğiniz ekonomik başka bir jant var mı?

3. murat seçkin

murat seçkin Aktif Üye

Seviye:
    göbekteki mil yamulmuş falan da olabilir.bianchi xc snake var bendede normal 26'' jantlarla kullanıyorum bir problem olmadı.linkteki jant da olur %99.ama dediğim gibi sorun bence göbekte:)
    günlük kullanım için lastiğe bence fazla para vermeyin.bisikletçilerde çeşitleri oluyor zaten 10 liraya 1 dış lastik alabilirsiniz

Erol KOLAS ve Ahmet Kapusuz bunu beğendi.