"Bianchi Vento" için ne dersiniz??

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
benim bisikletler konusunda pek bir bilgim yok, fakat hep ilgim vardı ve bir bisiklet almak istiyorum. Bianchi Vento hakkında ne dersiniz?? bana ne tavsiye edersiniz. 300 e kadar fiyatı olan hafif ve sağlam bir bisiklet biliyor musunuz?

(link)

VENTO Teknik Özellikler
Kadro : Hi-ten Çelik Amortisörlü
Maşa : Amortisör "HL-Zoom" 1"
Jant : 24 x 1.75 P26 ALÜMİNYUM 36H SL
Vites : Shimano Toumey TX Series - 21 Vites
Fren : V-Fren alüminyum
Sele : İTALYAN - SELLE ROYAL

Scudo

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
FS yani fullsuspension olarak ifade edilen, örneği verdiğin linkte yer alan bisikletler vizyon itibari ile etkileyici dahi olsa, kullanım amacı sert arazi koşulları değil ise tavsiye edilmeyen kadro tipidir. sert arazi koşullarından kasıt patikalar, taşlı topraklı yollar değil, doğrudan yamaçlardır.

eğer bisikletten beklentini yazarsan daha verimli sonuçlar alabileceğine eminim.

hardtail olarak ifade edilen sadece önde amortisörü olan bisikletler forum genelinde, hatta Türkiye genelinde pek çok kullanıcı için yeterli performansı verebilecek, görece daha hafif ve mekanik eklemleri yada oynak noktaları görece az olduğu için daha sorunsuz bisikletlerdir.

forumda Ercan'ın hazırladığı rehberi incelemeni tavsiye ederim.fikir edinmek adına faydalı olacaktır.

(link)

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
Murat CER cevabın için sağol senin dediğin tarzda baktım o linki de daha önce inceledim fakat keseme uygun bi model bulamadım açıkçası...
300 milyona kadar senin dediğin tarzda bir bisiklet bulmam mümkün mü? eğer mümkünse model ya da link verir misin? ((bu bisikleti(bianchi vento) sormamın nedeni sıfırını belki 120 milyona alabilme şansım olmasıydı))
bilgilerini paylaştığın için teşekkürler...

Murat CER

Forum Bağımlısı
Tepki
1.134
@mehmetbaris87

marka adı yada model adı vurgulamadan;
bu tür bisikletler yani piyasada FS olarak satılan ancak görüntüden öte bir şey veremeyen demir yığınları insanların bisiklet aşkını köreltebiliyor. madem ki niyetine girdin, sitede ikinci el derli toplu bisikletler mevcut..verdiğim linkte 400ytl'ye de uzun vadede işini görebilecek bisiklet var. bisikletten keyif almak için biraz bütçeni zorlaman gerekecek gibi görünüyor. Allah kolaylık versin, gayet iyi anlıyorum ;)

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
@Murat CER

verdiğin linkte 2. el bisiklet bulamadım sadece 0'ların teknik özellikleri var, 300ytl civarı sadece önden amortisörlü, hafif bir bisiklet bulmam (ikinci el de olabilir) mümkün mü??

mehmetbaris87

Daimi Üye
Tepki
175
PARDON yanlış oldu tekrar inceledim linki!!! bunların arasından bana maddi olarak en ve tek:( uygun olanı SEDONA SCUD

bu bisikletin 26 inch lastikleri var ben 1.67 civarındayım benim için uygun mu??
bu model hakkında ne düşünüyorsun??
başlangıç için iyi bir model mi??
dayanıklı mı??
*HAFİF* mİ??

==kusura bakma bisiklet konusunda pek bilgim yok ama öğrenmek istiyorum, seni sorularımla bunalttım galiba==

r_scribble

Aktif Üye
Tepki
30
@mehmetbaris87

Lastiklerin boy ile pek alakası yok, zaten standart mtb'ler 26 inchtir.Önemli olan kadro boyu.Eğer bütçeni arttıramıyorsan başlangıç için senin ilk mesajındaki bianchiden çok daha üstün.Dayanıklılık kavramı kullanım koşullarına bağlı.2 metre yükseklikten betona atlarsan dayanıklıdır desek fos olur :). Bu söylediğimi yada benzer bir zorlama yapmaz isen sorun olmaz.Yine bu fiyata daha hafifini bulabileceğini sanmam.Kadro alu ;)