Bianchi Ultimate (yardım)

manyakadam

Üye
Tepki
1
Kadro : Alüminyum 6066 HF (Hidroform Boru) Amortisörlü / Entegre Maşa Yatak
Maşa : ROCK SHOX 26 DART-1 SİYAH 100mm
Jant : VUELTA TEKER SETİ 26"MTB ZEROLITE GÖBEK SH475
Vites : SHIMANO DEORE 27 VİTES
Fren : ÖN - ARKA: DİSK "SHIMANO" BRM 415
Sele : İTALYAN - SELLE ROYAL

Maddi imkanlarımın el verdiği (taksit ile alabileceğim) bir bisiklet yardım ederseniz kararımı vereceğim ilk bisikletim yine bianchi idi ama ilk kez profesyonel olarak bu spora başlamak istiyorum görüşleriniz benim için cok onemli ilgilendiğiniz için şimdiden tesekkür ederim.

Scudo

Mithrelios

Daimi Üye
Tepki
167
bu bisikletten çok daha ucuza daha kalitelisini rahatlikla bulabilirsiniz. ciddiye alarak bu işi başlamak istiyorsaniz forumdaki bisiklet seçimi başlıklarını okuyun ve bütçenize göre uygun alternatifinizi belirleyin. bianchi gibi markaların neden tercih sebebi olamayacağı ve hangi markaların, nasıl özellikte bisikletlerin tercih edilmesi gerektiği çok konuşuldu. o yazıları okuyup alternatiflerinizi sunarsanız herkes bildiği ölçüde size yararlı olmaya çabalayacaktır.

fanatikcimbomlu

Forum Bağımlısı
Tepki
227
bu bisikletten daha iyi ve daha ucuza çok güzel bisikletler var bence sadece bu bisiklette kalma :D:D:D

manyakadam

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar görüşleriniz için teşekkürler. Bu forum sayesinde daha profesyonel bir başlangıç yapabileceğim içn içim rahat sağolun

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
sedona borla..ekonomik ve sağlam, güzel bir başlangıç bisikleti

kron xc1000
amoeba hussar, scud

sedona sd serisi özellikle 761 veya 741

bianchi = asla alma hatta yanından geçme

jankat

Aktif Üye
Tepki
46
@baltazar11

ben buna katılmıyorum.(belki türkiye için doğru olabilir ama)bianchi kötü bir marka değil hatta iyi bir marka ama biz türkiye'de iyi bianchi ler göremiyoruz. avrupa şampiyonasında iki italyan sporcu bianchi marka bisiklet kullanıyodu.

cruphasulie

Forum Demirbaşı
Tepki
422
@jankat

Haklısın Bianchi yabana atılacak marka değil, tabi orjinal İtalyan...
Keşke Bianchi-TR bu ismi tüketmeyi bıraksa, kendi markasını yapıp
dürüst bir biçimde devam etse ticarete. Şu zeytin yeşili orjinal Bianchileri
yurdumuzda görebilsek.
Kaldı ki Bianchi-TR yaptığı işi basın organlarında öve öve bitiremiyor,
Forumdaki ve benzeri yazıları ise yurdumuz sanayisine köstek olmaya
çalışan yazılar olarak gösteriyorlar. Elbet birgün Bianchi kendi markasıyla
demir kadrolu bisiklet, toplama scooter ve koşu bandı üretildiğini anlayacak
bakalım ne olacak???

macerakolik

Forum Bağımlısı
Tepki
2.697
İsim
Soner
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Trek
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@baltazar11

Kesinlikle bende bu arkadaşa katılıyorum.

gunay.

Daimi Üye
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Kron xc1000 bulmanız 2008 den önce hayli zor...Çoğu mağazada kalmadı. Ama hussar iyi bir seçim olabilir.

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
@jankat

elbette, arkadaşımızın italyadan getirme şansı varsa neden almasın derim... ama verdiği fiyata göre bir bisiklet önderdiğimiz zaman yurtdışından getirecek düzeyde olmadığı için bianchi nin yurt içinden alınmaması gerektiğini tavsiye ettim...

Bianchi italyan olduğu sürece gayet güzel bir bisiklet...;)

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
bakın arkadaşlar 1.680 YTL lik bianchi bir bisikletin Türkiyeden alınması durumunda onun üzerindeki donanımın yaklaşık olarak bu fiyatın yarısına toplanabilieceği ortadadır.. Kimi durumlarda mesela;Bianchi Dakar modelinin donanımının yaklaşık olarak 300 ila 400 ytl arasında toparlanabilieceği aşikarken hatta daha düşük rakamlar neden iki kat fiyat verelim...

arkadaşımıza 1600 liraya sanıyorum Rüya bisikletini bile yaratabileceğini söyleyebilriiz

ve inanın bana üzerindeki donanımı incelediğim zaman sadece kadro maşa jant vites fren ve sele bilgileri vermiş olan bianchi den sorarım neden diğer bilgileri de yazmazsın...

Sedona nın sayfasına girip baktığınnızda neredeyse üzerindeki vidanın markası ve modeli dahi yazacak durumda açıklayıcı bilgiler alırken 1600 YTL lik bir bisiklet alırken bunu Bianchinin yapmaması bence Kandırmacadan öte değildir. bence arkadaşımıza

AMoeba Hussar,Scud veya Sedona Sd 761,741 veya kronun xc2000,3000, hatta 4000 modellierni önerirsek daha az fiyata daha performanslı bisikletleri alabiileceini öğretmiş oluruz...

wolverinewashere

Daimi Üye
Tepki
139
@baltazar11

kesinlikle katılıyorum insanları ancak bir yere kadar kandırabilirsiniz
biraz bisikletten anlayan herkes türkiye yapımı bianchi almaması gerektiğini
bilir.
umarım en kısa zamanda yukarıdaki yazılan bisikletlerden birini deneme fırsatınız olur böylece bianchi ile arasındaki farkı göreceksiniz

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@wolverine

evet her kelimesine katılıyorum.bende bir bianchi kullanıcısıyım ama hiç memnun değilim .kesinlikle bianchi alınacak bir bisiklet değil.eğer orijinal bir italyan bianchi olsaydı verdiğim paraya değerdi ama malesef türklerin para gözlülüğü yüzünden bu orijinal bianchileri kullanamıyoruz...