Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi SLR200 hakkında.

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Batuhan Ustaoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Batuhan Ustaoğlu

Batuhan Ustaoğlu Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar.1-2 sene önce bisikletle uzaktan ilgiliydim.Ama bu sene nasıl desem daha profosyonel olarak ilgileniyorum.Yarışları izliyorum vs.

Bisiklet sürmeyide çok seviyorum.Orta sınıf bir salcano'm var.MTB. ağırlıgı 15 20 kg arasında.Bu sene çok iyi anladımki benim işim gereksiz süspansiyonlar kilolarca kadrolarla değil.Düz yolda mis gibi yol bisikletiyle sürmek daha iyi.Hayalini kurdum yol bisikletimi alıcam ardından kask forma tayt gibi "havalı":D ve bisiklet aksesuarlarını almayı düşünüyorum.Yarışlara katılmayı düşünmüyorum ama sıkı kullanmayı planlıyorum. 1000TL gibi bir bütçe zordu benim için ama yavaş yavaş oldu.Zaten yol bisikleti için böyle düşük bir bütçeden dolayı fazla model bulamıyorsunuz.

Bende Salcanonun 800 küsür liralık ve geotech'in 900 lerdeki modelini eliyerek 1072 liralık Bianchi SLR 200 Modelinde karar kıldım.

ürünün özellikleri şu şekilde

Teknik Özellikler
    Kadro Alüminyum 7005 Double butted (Çift kademeli boru) Entegre Maşa Yatağı
    Maşa Yol Tipi CROMOLY 1.1/8"
    Jant 28"RACING. BYTE ROUBAIX
    Lastik 700X23C 23-622 C-740 Siyah DK SW27 100LBS
    Vites Shimano Sora 18 Vites
    Fren Shimano Sora- ABR-3400
    Sele SELLE ROYAL 8555T SPOOK

http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=11&urunid=147

Bu siteden bir arkadımızlı görüştüm ve fena olmadıgını söyledi.

1-Sizce tercihim doğrumu ?
    2-Bu fiyat aralıgında başka bişey bulabilirmiyim ?

Önerileriniz görüş ve önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Teşekkürler.

NOT:Kusura bakmayın biraz uzun yazdım.Zahmet edipte okuyanlara çok teşekkürler.

Cem BİLGİN bunu beğendi.
  2. Abdullah Güngör

Abdullah Güngör Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bianchiden uzak durmanı tavsiye ederim. Sırf markaya para vermiş olursunuz. Başka bir markanın başka modellerine bakın derim. Kusura bakmayın bisiklet öneremiyorum çünkü yol bisikletlerinden fazla anlamam.:(

3. yunus arslan

yunus arslan Aktif Üye

Seviye:
    bencede bianchi ile pek boşa vaki harcama marka parası fazlasıyla istiyo başka markalara bak arkadaşım kolay gelsin işin zor=)

4. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bianchi'den uzak dur diyen ömründe bianchi kullanmamış arkadaşlar... Bisiklet almayı düşünen birinin kafasını karıştırmak yerine çözüm üretin. Madem bianchiden uzak dur diyorsunuz 1072 TL 'ye arkadaşın alabileceği , sizin önerdiğiniz başka marka yol bisikletlerini yazın. Delinin kuyuya taş attığı gibi basmakalıp sözler yazıp milletin kafasını karıştırmayın.

4 aydır 2.el aldığım SLR200'ü kullanıyorum ve gayet memnunum.Sana önerim sıfır bianchi alma. 2.el az kullanılmış , temiz bir slr200'de bulabilirsin. O dediğin fiyatın yarısı cebinde kalır. Onunlada giyim,aksesuar alırsın. (forma,tayt,kask vs..)

Hem illa bianchi almana gerek yok. Forumda başka markalarında başlangıç seviyesi 2. el yol bisikletleri var.Onlara bir bak derim. Başlangıç seviyesi yol bisikletlerinde 0 alınmasından yana değilim. 2.el temiz bir bisiklette gayet işini görür. Ondan sonra alacağın orta yada ileri seviye bisikleti 0 alabilirsin.Bence başlangıç bisikletini sıfır almaya gerek yok.

Cem BİLGİN ve Mustafa ÖZKARA bunu beğendi.
  5. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    İlla sıfır alıcam diyorsan 999 TL'ye Geotech Bulls yol bisikleti var.Görüntüsü Slr200 kadar hoş olmasada oda gayet güzel bir bisiklet.

Cem BİLGİN bunu beğendi.
  6. Batuhan Ustaoğlu

Seviye:
    Cevaplar için teşekkürler.Vites arttırıcıları nerede göremedim ben.

7. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    bianchi championlar iyidir 400 500 e bulunur sahibinden'e bak .

8. Özgün ÇETİN

Özgün ÇETİN Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben 300 tl ye almıştım + kask ve forma da vermişti aldığım abi :D

9. osman yalçın

osman yalçın Kıdemli Üye

Seviye:
    bianchi ler tamamen yol bisikleti olarak kullanırım (asfaltta) arazi ise diğer markalar sedona salcanı vs...

10. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    Daha önce 1 ay bianchi slr200 ve 4 ay geotech air kullandım. Bu konuda size net bir karşılaştırma yapabilirim.
    slr 200 ü sıfır olarak 730tl ye almıştım. geotechi ise ikinci el 650 tlye aldım.
    Öncelikle bu ve bunun ayarındaki bisikletlere sıfır olarak para verme derim. İkinci el uygun fiyatlı al, eğer beğenirsen ileride bisikletini yükseltmek istersen zararın fazla olmaz. Yine aynı şekilde yol bisikletinden beklediğini alamazsın mtb ye geçmek istersin(benim gibi) yine fazla zarar etmezsin.
    Bianchi ile geotech arasında ise geotechi tavsiye ederim. Nedenini sorarsan geotech çok daha tok ve sağlam bir his veriyor. Slr200 ile çukurlara girince çat türünden ince sesler geliyor ama geotech bu konuda daha iyi. Çukurları falan daha az hissediyorsun. Ayrıca bianchinin boya kalitesi de bence iyi değil. Şimdi nasıl bilmiyorum ama slr200 16, geotech 18vitesdi. Bu da az da olsa önemli faktör.

Cem BİLGİN bunu beğendi.
  11. Batuhan Ustaoğlu

Seviye:
    Yorumlarınız için çok teşekkürler.

2.ele güvenemiyorum...
    Bianchi slr 200 2010 modeli 18 vites.
    Geotech kendi sitesinde bile yok.Bilgi bulmak çok zor.

Geçenlerde SLR 200 için Bakırköydeki Bianchi bayisine gittigimde yok dedi.Fabrikada bile üretilmiyormuş ve kimsenin elinde yokmuş.Bende genel merkezi aradım ve saraçhanede bir tane varmış.Yarın görmeye gidicem.Eğer beğenirsem ve ailemlede anlaşırsam ( :D ) 1-2 hafta içinde alıcam hayırlısıyla.