Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi SLR 900

Konu, 'Bianchi' kısmında cold_play tarafından paylaşıldı.

1. cold_play

cold_play Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar bnde bianchi slr 900 almayı düşünüyorum fiyatlara baktım 1,300 tl sizce değermi bu paraya

2. cagan0403

cagan0403 Forum Bağımlısı

Seviye:
    fotoğrafını ve komponent bilgilerini buraya yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım

3. aihsan

aihsan Üye

Seviye:
    bianchinin en kötü yanı ağırlığıdır. ağırlı ne acaba bilgilendirseniz ?

4. cold_play

cold_play Yeni Üye

Seviye:
  5. atanur uzunçakmak

atanur uzunçakmak Yeni Üye

Seviye:
    bence bianchi nin ağırlık konusunun çok abartıldığını düşünüyorum. bianchi ile diğer bisikletler arasında en fazla 1 - 1,5 kilo değişiyor. ki bu bisiklet modeli 10 kg ağırlığında ve bu çok normal.
    bende rain modelini almaya karar verdim bianchi konusunda söylenenlere pek aldırmayın.
    şimdiden hayırlı olsun.

alper günak ve Mithrelios bunu beğendi.
  6. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    sora donanım ve cro moly çatala sahip bu bisiklete, istenen ücret çok fazla.

bu arada o 1 - 1,5 kg bisiklet işinde düşünülenden fazla önem arzetmektedir. yol bisikletleri konusunda benim gibi sadece araştirma ve ilgilenme boyutundan öte yıllarca kullanım tecrübesi olan arkadaşlar var, onlarin yorumlarini görebilirsek saniyorum daha bilgilendirici olacaktir.

7. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bianchinin SLR900 modeli SLR200 modelinin aynısı, o bisiklet 830 liraydı, ne olduysa bir anda SLR200'ü SLR900 olarak adlandırdılar, fiyatınıda 1300'e çektiler. Bence çok pahalı, ağırlığı konusunda ise bir şey demem. Kullanan kişi çok profesyonel değilse, yarış olayları olmayacaksa olabilir. Profesyonel kullanım dışında 1-1,5 kg'ın bana göre hiç bir önemi yok.

8. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    özellikle güzel yokuşlar içeren uzun yolda bir yol bisikletini veya teknik kısımlar içeren, ani hızlanmalar, dik çıkışlar içeren bir xc yolunda bir xc bisikleti, karşilaştirarak o 1 - 1,5 kg farkın önemini kalbinizde hissedersiniz.

corratec x-vert motion ile hemen hemen aynı donanıma sahip fakat kadro, maşa ve aynakoldan dolayi 1,5 - 2 kg kadar daha hafif bisikletim ile doğrudan deneme görme deneyimleme şansım olmasa ben de sizin gibi düşünmekteydim fakat işler oyle değil geçekten.

ayrıca bu bisikletin kadro boyu verilmemiş, verilen ağirlik pedallar ile mi verilmiş pedalsiz mi? yani 11 kg bir yol bisikletinde bana göre aşırı bir ağirliktir. sora ise giriş seviyesinden bir set 1.300 tl lik bisiklette olacak iş değil. o para ile ikinci elden maks 9 kg en azindan tiagra - 105 donanımlı sıfıra yakın bir alet edinilebilir.

9. murat songür

murat songür Aktif Üye

Seviye:
    SHIMANO TIAGRA 9 VİTES 600 lira yol bisklet kadrosu 240 lira yol jantı 2 li 50 lira jant telleri 50 lira gido gidon boynu 37 lira iç dış teker 45 sele borusu 15 sele 25lira gidon sargısı 15 lira furç 10 lira TOPLAM 1087 al sana tiagralı bisiklet

10. felis911

felis911 Bisikletkolik

Seviye:
    arkadaşım slr 200 aldı slr 900 ile aynı değil en azından slr 900de ht2 aynakol var fren takımı slr 200de sora değil neyse birkaç fark var. değer mi o size kalmış. yol bisikletlerinin fiyatları da çok düşük değil onu unutmamak lazım ayrıca ikinciel aldiyenlere de şunu söyleyebilirim ikinciel üründe taksit imkanı yok!

11. cold_play

cold_play Yeni Üye

Seviye:
    yaptığınız yorumlar için teşekkür ediyorum arkadaşlar ben senelerdir bianchi kullandığım için ilk aklıma gelen slr 900 oldu yorumlardan sonra ve sitede biraz daha fazla araştırma yapınca edindiğim izlenimlerime göre hemen hemen çoğumuzda yol bisikleti var bu slr900 tarzı race modellerinin biraz daha profesyonel olduğu kanısına vardım sitedeki üstatlarımızda da bu modellerden olduğunu sanıyorum.eğer böle bir model alırsam elimdeki ilk race modeli olacak ama profesyonel bir binici değilim halkalıda oturuyorum antrnman olarak halkalı-sefaköy,halkalı-altınşehir-halkalı-kanarya yapıp dönüyorum ama hepsini bir günde değil tabi.aslıda benim karamsarlığım bu iki modelde bana hangisi daha uygun olur race mi yoksa bu mtb sadece önden amörtisörlü modeller mi sizce üstatlar hangisini önerebilirsiniz

Mithrelios bunu beğendi.
  12. BEYHAN

BEYHAN Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    arkaDAŞLAR bianchi modelleri genelde çift süspansiyonlu özel serı bisikletlere gucum yetmıyor...500 600 lira gibi butcem var bana lütfen yardımcı olun tamam bu butceyle profosyonel bir şy bekleyemem ama en azından hiç yoktan iyidir diyebileceğim bir model bır marka.....

13. uğur yılmaz

uğur yılmaz Bisikletkolik

Seviye:
    bianchi slr 200 kullanıyorum.ikinci el 270tlye aldım. şahsen ben sıfır slr 900e 1300 tl vermem.ama slr 200den farklı olarak az telli jantları var fren kolları selesi daha iyi görünüyor.

14. cihanbesyo

cihanbesyo Üye

Seviye:
    270 tl ye aldığın slr 200 ü merak ettim zira o fiyata dökülüyor olması gerek :) yasa çok saf birine denk gelmissin:D

Mehmet Atalay bunu beğendi.
  15. Emre Görmüş

Emre Görmüş Üye

Seviye:
    Birader bı tanede bana bul cok acıl:D 300 bıle verebılırım:D

16. cedrick41

cedrick41 Bisikletkolik

Seviye:
    ben 4 tane alayım bulunda:D
    resmi varmı slr 200 ün

17. uğur yılmaz

Seviye:
    yoğun istek üzerine koyuyorum resmini, 300 tl veren arkadaş vardı, veriyor mu hala:D

18. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    Bu bisiklet SLR 200'mü Allah aşkına bir bakın neresinde SLR200 yazıyor. Bu bisiklet 2005-2007 model bir Bianchi Champion.

uğur yılmaz bunu beğendi.
  19. uğur yılmaz

Seviye:
    hadi ya ben slr200 sanıyordum:D bende bisikletin her tarafını inceledim niye hiç slr200 yazmamışlar diye söyleniyordum:D cahillik işte

20. Mücahit TARAKÇI

Mücahit TARAKÇI Aktif Üye

Seviye: