Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi SLR 400 mü? Btwin Triban 3 mü?

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında erphan tarafından paylaşıldı.

1. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba :) geçen sene almış olduğum Carraro sportive 225 e birde kardeş yapmak istiyorum. kararım, çocuk yaşlarımdan beri içimde bir uhde olan yol bisikleti. bütçem max. 1000 tl. eşimle beraber turlarken 225 i o kullanacak, yol bisikletini de ben, diye düşündük. tabi bisiklet sayısı da 2 olacağı için bütçeyi eşim belirledi :) şaka bir yana, sadece hobi amaçlı kullanacağım için açıkcası daha fazla para vermek gelmiyor içimden. zaten 225'i bile 1 sene içinde 10-15 gün anca sürdüm. Ankara'da, mağlum, ne bisiklet yolu var ne de gezilecek doğru düzgün bir yer. ben de genelde evimizin hemen önündeki Altınpark'ta sürüyorum genelde. bu sebeplerden dolayı bana bu iki bisikletten hangisini önerirsiniz. her iki bisikleti de yakında gördüm farklı zamanlarda. görünüm olarak Bianchi'yi daha çok beğendim. her nekadar şu sıralar Ankara daki Decahtlon' da Btwin Triban 3 yoksa bile, elbette gelir birgün...2. el almayı pek düşünmüyorum( 9 taksit ile almak daha avantajlı benim için).birkaç ay içinde almak istiyorum. öneri, tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. şimdiden teşekkür ediyorum. hepinize kazasız, bol pedallar...

2. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    Btwin triban 3 ün bir önceki modelini kullanıyorum şimdiki modelden farklı olarak maşası karbon ve vites fren grubu shimano 2300 ve sora ben gayet memnunum. Şimdiki model sanırım microshift vites fren kullanıyor o marka ile ilgili pek bir bilgim yok. Decathlonun sattığı bir ürün teknik servisi konusunda da iyiler müşteri memnuniyetine önem veriyorlar belki bu artılarından dolayı btwin seçilebilir. Aslında her ikisi de birbirine yakın modeller o yüzden gönlünüz hangisinden yana ise onu alın derim.

3. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @ nazo,

teşekkür ederim yorumlarınız için. fakat, mağdem memnunsunuz neden satmak istiyorsunuz bisikletinizi? üst seviyeye geçmek ya da mtb, hybrid vs. kullanmak istediğinizden mi?
    Arkadaşlar, yorumlarınızı sabırsızlıkla bekliyorum. biliyorum ki 1500 tl ve üstüne alınabilecek f/p olarak, güzel marka, modeller var. fakat kullanım amacım ve bütcem belli...

4. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    2 bisikletim var ve pek zaman bulamıyorum kullanmaya o yüzden evde yer kaplayacağına satayım dedim. Onun dışında bisikletimden herhangi bir şikayetim yok. Burdan gelicek parayla diğer bisikletime yatırım yapmayı düşünüyorum.

5. Birhan K.

Birhan K. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam madem ki hobi amaçlı kullanacaksınız, benim tavsiyem de Triban 3. Her şey bir yana, Decathlon'un müşteriye verdiği değer ve müşteri ilişkilerindeki kurumsallığı açısından bile tartışmasız Triban 3'ü tercih ederdim ben.

6. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bugün decahtlon a uğradım, btwin triban 3 ün Ankara mağazasına gelmeyeceğini söylediler. netteki stoklarında tükenmiş, 2. el almayacağım, ee, İstanbul a da gidebilme durumum yok! sonuç olarak tek seçenek kaldı bana. Bianchi SLR 400. özellikle yol bisikleti kullanan üstadlara sesleniyorum. hobi maksatlı kullanacağım, bu bisiklete 1000 tl fiyat ödeyeceğim. değer mi? almalı mıyım, yoksa gelecek seneyi mi beklemeliyim? ya da hiç almayıp Carraro 225 ile yetinmelimiyim?( eşimle beraber gezinmek için 2. bir bisiklet şart ama) bilemedim dostlar :( lütfen yorumlarınızı esirgemeyin, ağabeylerim ve kardeşlerim herbirinize kazasız bol pedallar diliyorum, hepiniz hoşça kalın :)

7. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Bianchi slr 400 sıfır galiba. Bence sıfır sa ideal bir fiyat alınabilir. Burada ki etken yol bisikleti kullanma arzunuz olmasıdır. Eğer gerçekten yol bisikleti kullanmak istiyor yol bisikletinin tarzını yaşamak istiyorsanız alınabilir. Ama olmazsa da olur. Sadece ikinci bisiklet olsun diye alacaktım gibisinden düşünüyorsanız masraf etmemek için almamanız da mantıklı olabilir. Ama gerçekten kullanma düşünceniz varsa fiyatı bisiklete göre normal. Başlangıç seviyesinde bir yol bisikleti almış olmak için ise iyi bir fiyat bence.

erphan ve ufuk şimşek bunu beğendi.
  8. Junkiea

Junkiea Aktif Üye

Seviye:
    Bisikleti İstanbul'dan istetebilirsiniz. kargo bedeli çıkabilir yalnız... Ben eski modelini almaya gittiğimde 1 tane bundan kalmıştı mağaza içinde denedim akıcıydı, Microshiftler içinse pek fark olmadığını söylediler ben de herşey tamam tam alıcakken eski modelden pahalı olduğunu görünce kasada vazgeçmiştim. bianchi slr 400 mü triban mı sorusuna triban 3 derim...

9. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    teşekkür ederim yorumunuz için. işte ben bu siteyi bu yüzden bu kadar çok seviyor ve takip ediyorum:) sağ olun; ağabeylerim, kardeşlerim, siz değerli arkadaşlar, neredeyse hiç bekletmeden cevap yazıp, yardımcı oluyorsunuz :)
    şimdi ben başlangıç bisikleti olarak değil, alıp, neredeyse ömrüm yettiğince kullanmak için alacağım. fakat, tekrar yazıyorum, amaç ve bütçe belli.bisikletin donanımı da... ağırlık (yaklaşık)10 kg, fiyat(yaklaşık) 1000 tl, yani kilosu 100 tl :) şaka bir yana, sırf yol bisikleti kullanma arzumu yerine getirmek adına, gereksiz masraf mı yapmış olurum? yoksa , kardeşim zaten senede 20 gün sürdün, sürmedin, sana yeterde artar bile mi diyeceksiniz? yorum, tavsiye ve eleştirilerinizi bekliyorum dostlarım:) sağlıcakla kalınız...

10. Uğur S.

Uğur S. Onursal Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Ben (küçüklüğümü saymazsak) ilk bisikletimi yol bisikleti olarak aldım. Hiç de pişman değilim. Her gün üzerindeyim. Yaz kış sürüyorum.
    Bence sıkılmazsınız.

erphan bunu beğendi.
  11. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    Günümüzde artık millet 3 4 tane araba alıyor siz 2. bisikleti almışsınız çok mu? Bence yer sıkıntınız yoksa hevesiniz de varsa alıp kullanın. Öyle çok da zorlamayacaksanız bisikleti triban 3 yeterli gelecektir. Başlangıç seviyesi denilebilir fakat günümüzde herkes yarışçıymış gibi şu komponentlere deli paralar yatırıyorlar alt tarafı şehirde bisiklet kullanıyoruz bunun 105 setlisiymiş ultegrasıymış hiç önemi yok. Adam akıllı bakıldığı sürece şu triban3 uzun yıllar binebileceğiniz bir bisiklet ve o fiyata da değer.

Serdar Kaptı ve Uğur S. bunu beğendi.
  12. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Başlangıç bisikleti almak için iyi bir fiyat demem bisikletin başlangıç düzeyinde olmasından dolayı. Tabi ki siz alıp uzun süre kullanmak istersiniz. Ve uzun zamanlar kullanırsınız da bence. Neden kullanamayasınız ki. Şeker değil ki bu bisiklet su değince erimez sonuçta. Siz hor kullanmayınca gerekli bakımlar yaptıkça bu bisiklet sizi hiç üzmez. Ben bisiklete spor olarak binmeye yol bisikletiyle başladım ve artık mtb yada şehir bisikleti kullanamıyorum. Zevk alamıyorum çünkü. Yol bisikleti kullanmanın zevki çok başka. Dediğiniz gibi diğer bisikletinizi de eşinizin kullanma ihtimali varsa bence 1000 lira sizin amaçlarınız doğrultusunda yol bisikleti kullanıp o zevki yaşamak için iyi bir fiyat. Bence alıp kullanın. Zaten ihtiyaç olmaması kullanmaması gibi bir durumda satabilme imkanınız var. Çok ta zarara uğramayacağınız bir fiyat. Tekrar şöyle söyleyeyim. Yol bisikletinin hazzını almak için güzel fiyat. Almanızı tavsiye ederim ben.
    *
    Ekleme: Sizin kullanımız için nazo üyemizin dediği gibi 105 setli ulteğra lı sram apex li bisiklet boşa para harcamaktan başka bir şey olmaz. Ne gerek var ne de ihtiyacınız var bence.

ufuk şimşek, erphan ve nazo bunu beğendi.
  13. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    '' ben mi yanlış yazıyorum, yoksa siz mi yanlış anlıyorsunuz? 2. el almayacağımı ve 1. el(sıfır-kullanılmamış) alamayacağımı (decahtlon mağazasında ürün yok)belirtmiştim zaten..yine de teşekkür ederim.''

yukarıda yazdıklarım nazo nikli arkadaşaydı.

Ömer KARAN kardeşime de özellikle teşekkür ediyorum. tavsiyelerini dikkate alıyor ve not ediyorum!(nerdeyse benim aklımdan geçenleri yazmış kardeşim sağolsun ama birkaç üstadın da fikrini duymak isterim doğrusu)

Ömer KARAN bunu beğendi.
  14. Ömer KARAN

Ömer KARAN Onursal Üye

Adı:
    Ömer KARAN
    Bisiklet:
    Bisan
    Seviye:
    Rica ederim. Ne demek. İnşallah sizin için en hayırlı olacak sonuca ulaşırsınız. Saygılar.

erphan ve ufuk şimşek bunu beğendi.
  15. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    sağ olun. tekrar teşekkür ederim değerli yorumlarınız için. eksik olmayın...eywallah:) sizin gibi değerli, yol bisikleti kullanan diğer kardeşlerimden de birkaç yorum alabilirsem ne mutlu bana. hoşça kalın...

16. nazo

nazo Aktif Üye

Seviye:
    Yazdıklarınızı yanlış anlamadım. Sadece konuyu açarken yazdığınız şu cümlelere istinaden öneride bulundum. 2. el almak istemediğiniz 0 almak istediğiniz gayet açık bunda anlaşılmayacak bir şey yok. Ürünün stoklarda olmadığı da belli ama elbet bir gün gelecek. Sizin de bu cümlelerinizden aceleniz olmadığını anladım. Biraz beklerseniz ürün stoklara girecektir.

17. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    yorumlarınız için tekrar teşekkür ederim :) aslında acelem yok 2. bisikleti almak için fakat son dönemde yaşanan döviz çalkantıları sebebiyle önümüzdeki aylarda ( ya da gelecek sene) fiyatların artması ihtimali düşündürüyor beni.

benim için bisikletin renkleri çok önemli. ben özellikle mat renklerde bisiklet seviyorum. çoğu kişi öncelikle, komponentlere, frenlere, kadro geometrisine, jant setine falan bakıp bisiklet alır ya da toplar, benim önceliğim görünüşü ve tabii ağırlığı. örneğin, geçenlerde Salcano nun tiagra setli bisikletini yakından görüp inceledim, bence donanımı ve ağırlığı ile f/p bir bisiklet ama parlak renklerde! fiyatı da zaten bütçemin neredeyse 2 katı. aynı mağazada Carraro nun yine tiagra donanımlı, üstelik mat renklerde bir modelini gördüm ve bayıldım bisikletin görünüşüne. üstelik benim sportive 225 ile tam kardeş olacak bir bisiklet :) gel gelelim bütçemi aşıyor. para önemli tabii, üstelik 2. bir bisiklet, bir hobi kullanıcısı için lüks sayılır. bu sebeple 1000 tl yi geçmeme kararı verdim. Triban 3, beyaz parlak renkli, fakat görünüşü eşimin hoşuna gitti, Bianchi SLR 400 ve Triban 3 arasında kararsız kalmamın sebebi buydu. maalesef Ankara Decahtlondaki personel bu sene Triban gelmeyecek bu mağazaya dediği, ve netteki stoklarında da olmadığı için tek seçeneğim kaldı o da Bianchi...

18. erphan

erphan Forum Bağımlısı

Adı:
    Erhan
    Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    acaba diyorum, bianchi yi almayıp kışa kadar biraz para ayırıp bi köşeye, carraro 052 mi alsam ? 16 yaşındaki yeğenimle bugün gezdik bisikletçileri o da görünüş olarak çok beğendi carraro yu. eşimin ise öncelikli tercihi carraro, sonrasında bianchi slr 400. bütçemi 750 tl kadar yükseltip carraro almak, ki dediğim gibi aldıktan sonra yıllarca kullanmak isterim, daha mı mantıklı? yoksa yukarıda yazdığım sebeplerden dolayı, gereksiz mi?. yorumlarınızı bekliyor, şimdiden teşekkür ediyorum arkadaşlar :)

19. ufuk Ş.

ufuk Ş. Yeni Üye

@erphan Bende şuan iki modelden birini alacağım . Siz hangisini aldınız ve memnun musunuz bugün içinde almayı düşünüyorum

20. Uykusuz007

Uykusuz007 Kıdemli Üye

Adı:
    Lemi Öztürk
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Merida speeder serilerinden al ve arkana bakma

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi