Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi slr 200

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında crazyturtle tarafından paylaşıldı.

1. crazyturtle

crazyturtle Üye

Seviye:
    markaya gareziniz olmadan sadece parçaları şunu bunu hakkındaki düşünceleriniz
    bianchi ve whistlelin aynı biskletini ultimadeyi fiyat/performans açısından çok yksek bir bisiklet olmasına rağmen beğenmemiş parana yazık olur demiştiniz

2. celil.mayaoglu

celil.mayaoglu Forum Bağımlısı

Seviye:
    çok özür diliyorum ama anlamadım bir şey bu yazdığınızdan.

yalnız bu bisiklet hakkında bir siteden alıcı yorumlarını okudum, buyrun paylaşıyorum sizinle burada ama emin değilim doğruluğu konusunda, araştırmak lazım,

shimano sora ekipmanını araştırmanız gerek önce bi, amortisörü yok ama maşa cro-moly, yani hafif element bir maşa. shimano sora, eğer tam takım sora ise ekipmanı bu bisikletin;

sora seti 390ytl ediyo yani, başka hiçbir fikrim yok, tabi bu yol ve yarış bisikleti, bunun hızına erişemez sıradan bir dağ veya şehir bisikleti kullanıcısı.

gazi : bisikletde önemli noktalardan biri de bisikletin genel ağırlığı olmalıdır. Alacağınız bisiklet hangi fiyat aralığına mensup olursa olsun, olabilecek en düşük ağırlığa sahip olmasına özen gösterin (13/07/2008 13:27)

MTB ci : Dağ bisikletimi toplar toplamaz bu bisikleti alacağım.Tek kelimeyle muhteşem bir bisiklet.Üstelik çok hafif... (15/05/2008 18:06)

Buğra : Alüminyum kadro,shimano vites tam uzun yol bisikleti süper bianchi kalitesi ortada garantili ürün. (23/03/2008 15:00)

Erdem : Bence bisiklet budur tam uzun yol ve yarış bisiklet 10 Kg ağırlığında bu kadar hafif olması süper Bianci zaten bisikletde bir numara (16/03/2008 18:05)

Gülen Özden : Çok hafif muhteşem ötesi bir bisiklet hızlı teslimat sayesinde siparişten 2 gün sonra elimdeydi ve kargoyu karşılayınca hafifliğine inanamadım. (11/03/2008 17:26)

Abdurrahman KARA : Ticaretmerkezi.com ayricaligi ile Bianchi SLR200 modelini aldim, gercekten hafif ve cok kaliteli bir bisiklet. Simdiden yapacagim uzun mesafe yolculuklari dusunuyorum. tavsiye ederim. bu sene sinirli sayida uretilen bu super firsati kacirmayin bence. (15/07/2007 20:16)

Murat : bu üründen 2007 de sadece 50 adet üretilmiş ve çok az kalmış (22/05/2007 00:17)

derya altın : süperrr!!!! bence kaçırmayın (23/04/2007 20:08)

Bisikletin özellikleri de burada;

Kadro : Alüminyum 7005 / Entegre Maşa Yatak
    Maşa : Cromoly 1.1/8"
    Jant : Rodi Teker Seti Racing Bianchi Stylus Siyah
    Vites : Shimano Sora 16 vites
    Fren : Çift Pivotlu Frenler
    Sele : İtalyan - Selle Royal

yanılmıyorsam da sora da bu tür yol bisikletlerine uyumlu sadece, mtb'ye de olabilir ama özellikle bu tür ince lastikli bisikletler için ideal, çünkü bu tür bisikletlerin gidonlarına uyumlu olan vites grubu..

Binicinin vitesle çok işi olmuyo bu bisikletlerde mtb kadar, zaten bunların bir devir çevirdiği pedalla dağ bisikletiyle 10 pedal çevirseniz erişemezsiniz.

3. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:
    SLR 200 ler fiyatına göre alımı mantıklı bisikletler. Bianchi resmi listesinde 828 ytl fiyatı var. Bisiklet Alüminyum kadro ve 16 vites Sora donanımlı. Bianchi slr200 ler pedalları ile beraber 11kg civarı ağırlığa sahiptir.

Bisiklete ayırdığınız bütçenizi biraz daha arttırma imkanınız varsa 2008 18 vites Tiagra donanımlı Sedona 411 yol bisikleti modelini düşünebilirsiniz. Bu bisikletin fiyatı ise 1200ytl. Pedallar dahil 9.7 kg civarı ağırlığa sahip.

Üçüncü alternatif ise yaklaşık 960 ytl fiyatı ile Merida 880 olabilir. Bu bisiklette 16 vites shimano donanımlı kaliteli bir yol bisikleti. Ağırlığı konusunda net bir bilgim yok ancak bu bisiklette tahmini pedallar ile beraber 11kg civarı olmalı.

Yol bisikleti olarak üç aşağı beş yukarı bu bütçe ile alabileceğiniz kaliteli modeller bunlar. Bir diğer seçenek daha kaliteli ama 2. el bir bisiklette olabilir. Forumun 2. el bölümünü araştırmanızda fayda var.

4. Aytaç Biber

Aytaç Biber Onursal Üye

Seviye:

Biraz fazla abartmışsın...hatta uçuk derecede...Dediğin gibi olsaydı yol bisikletim ile, dağ bisikletimle gittiğim yolu 10 kat hızlı gidebilmem gerekirdi:)

Yol ve MTB arasındaki fark kullanıcısına mesafenin uzunluğuna ve sözkonusu bisikletlerin kalite durumuna göre %10 ila %30 arasında avantaj getirebilir. Örneğin MTB ile 2.20 saatte gittiğim bol rampalı Bakırköy-Silivri Maxi güzergahını yol ile 1.50 civarı gidebiliyorum...Yani aşağı yukarı 140 dakikaya karşılık 110 dakika...havanın yolun ve rüzgarın durumuna göre her seferinde küsüratlar iki bisikletin lehinede + veya - olarak değişebilir tabi. Ancak bahsettiğin 1 pedala 10 pedal kadar uçuk bir fark ütopyadan bile öte bişey artık:D

Unutma, bisiklet sporunda önce insan gelir. Yani önce vücudun sonra ona yardımcı olarak ekipmanın. Eğer altımda 11 kg bir dağ bisikleti yada 8 kiloluk bir yol bisikleti değil 15 kg lık basit bir dağ bisikleti olsa ben o yolu yine giderim. ama 3 saat ama 3.30 saat sürer ama yine de giderim.

Hatta işin içine biraz espri karışık örnek katalım:) ...Farzedelimki bana 6kg lık bir yol bisikleti verdiler...Karşımada çıkardılar Denis Menchov u, altındada çift yaylı 16 kg luk bir beldeyama:D Güzergah 190km dağ etabı... bu adamla yarışacaksın dediler..! Altıma onbinlerce avroluk bisiklet verseler kaç yazar? Adam beni yine ezer yine ezer:D

Uzun lafın kısası iş herzaman önce sende bitiyor.

gokhancan ve CycleMania bunu beğendi.
  5. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Verdiğiniz örneğe hala gülüyorum süpersiniz xD

6. CycleMania

CycleMania Yeni Üye

Seviye:
    Aytaç üstad'ın yazdıklarına ek olarak ben de birkaç birşey eklemek isterim. Eğer bütçenizi 1.200ytlye çıkarabilirseniz Sedona 411 alın derim. Çünkü bahsi geçen diğer bisikletlerde (Merida 880, Slr 200) donanım olarak Sora seçilmiş, Sedona 411de ise 2008 Tiagra kullanılmış. Tiagra 9lu, Sora 8li sistem diye biliyorum, yanlışım varsa düzeltin. 9lu sistemlerde vites geçişi ve fren hassasiyeti daha iyidir. Ayrıca Slr 200'de kadro boyu seçeneği yok. Teşekkürler.

7. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Yol ve MTB arasındaki fark kullanıcısına mesafenin uzunluğuna ve sözkonusu bisikletlerin kalite durumuna göre %10 ila %30 arasında avantaj getirebilir. Örneğin MTB ile 2.20 saatte gittiğim bol rampalı Bakırköy-Silivri Maxi güzergahını yol ile 1.50 civarı gidebiliyorum...Yani aşağı yukarı 140 dakikaya karşılık 110 dakika...havanın yolun ve rüzgarın durumuna göre her seferinde küsüratlar iki bisikletin lehinede + veya - olarak değişebilir tabi. Ancak bahsettiğin 1 pedala 10 pedal kadar uçuk bir fark ütopyadan bile öte bişey artık:D

Unutma, bisiklet sporunda önce insan gelir. Yani önce vücudun sonra ona yardımcı olarak ekipmanın. Eğer altımda 11 kg bir dağ bisikleti yada 8 kiloluk bir yol bisikleti değil 15 kg lık basit bir dağ bisikleti olsa ben o yolu yine giderim. ama 3 saat ama 3.30 saat sürer ama yine de giderim.

Hatta işin içine biraz espri karışık örnek katalım:) ...Farzedelimki bana 6kg lık bir yol bisikleti verdiler...Karşımada çıkardılar Denis Menchov u, altındada çift yaylı 16 kg luk bir beldeyama:D Güzergah 190km dağ etabı... bu adamla yarışacaksın dediler..! Altıma onbinlerce avroluk bisiklet verseler kaç yazar? Adam beni yine ezer yine ezer:D

Uzun lafın kısası iş herzaman önce sende bitiyor.[/QUOTE]

Bence forum için örnek alınası bir anlatım. Çok guzel bir cevap. Gerçektende markalar ve bisiklet kalitesi hepsi bir yere kadar.Bunu farketmem uzun sürmedi benimde. 1000 km lik 1. ay bisiklet performansımdan sonra bacak kaslarımdaki o ufak gelişmeyi hissettiğimde. Bunu anlamıstım. Sonuçta sizinde söylediğiniz gibi malzeme kalitesi önemli bile olsa, bu mesajını sovyetler birliğinde vucut geliştirmenin yasaklandığı yılları getirdi aklıma. Paslı küflü yer alt larında çalışan bir ekibi getirdi aklıma.

Kişiler gereğinden çok malzeme kalitesi peşinde.

Bencede bahsettiğiniz şey tam anlamıyla antremanlı olan bir sürücünün ve profosyonel anlamda bu işi yapan bir şahısın altındaki bisikletin öneminin sıfır olduğu.

Kesinlikle bisiklet bir araçtır amaç insanın azim sınırlarını zorlaması.

crazyturtle bunu beğendi.
  8. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Biraz daha bütçenizi artırırsanız , Sedona 411 ' e bakın. ;) Fiyatına göre iyi bir bisiklet..

9. gokhancan

gokhancan Forum Bağımlısı

Seviye:
    Sende demi sedona kadrolu bisiklet var?

10. Koray Karaman

Koray Karaman Onursal Üye

Seviye:
    Hayır yok. :)

11. huseyin kılıc

huseyin kılıc Forum Bağımlısı

Seviye:
    ikinci el bölümünde bi slr 200 vardı satılmamışsa ilgilen bence güzele benziyor