Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi Slr 200 mü? Geotech air 28 mi?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Nureddin DOĞRU tarafından paylaşıldı.

1. Nureddin DOĞRU

Nureddin DOĞRU Yeni Üye

merhabalar. kısa bır bılgı toplama safhasından sonra aklımda bır kac model kaldı.sızlerınde goruslerını dınlemek ıstıyorum.

daha oncede anlattıgım gıbı sadece asfalt yolda kullanacagım ve gunluk 20 km yol yapacagım.ıse gıdıp gelırken ( atasehır-uskudar) olucak bu yol.komple cevre yolu.

bu ıkı model hosuma gıttı gıbı.bızzat delta bısıklete gıdıp ordakı ardaslardanda bılgı edındım.

sımdı sızlere soruyorum bu ıkı model sızce nasıl? baslangıc ıcın makul mudur? fıyat olarak ıkısıde aynı sayılır.ama tercıh ıcın ne dersınızz

tesekkurler

2. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 modelde başlangıç için uygundur.İkisindede Sora donanım vardır.Günlük 20 km yapacağım demişsiniz.20 km düşük bir mesafe.Ben Bianchi Slr200 kullanıcısıyım.Gayet memnunum.Görünüş itibariyle Bianchi SLR200 Geotech Air'dan daha iyi.Kalite olarak kullanılan donanım,materyaller 2 modeldede aynı.Bence çok fazla düşünmeyin bir an önce iki modelden birini alın.İkiside kalite olarak birbirine çok yakın bisikletler.Ama benim kişisel görüşüm görüntü olarak Bianchi SLR200 'ün daha iyi olduğu yönünde.Ben Bianchi SLR200 öneririm.

3. Nureddin DOĞRU

Nureddin DOĞRU Yeni Üye

peki servis kalıtesı,yedek parca vs olarak bıanchı nasıl? yanı nogru durust bayı agı bıle yok gıbıme gelıyor.ama geotech oyle degıl.bende ıste bu noktada bıraz takılı kaldım.sız nerden aldınız servıs olayını nasıl yapıyosunuz?

4. Nureddin DOĞRU

Nureddin DOĞRU Yeni Üye

ayrıca sora donanımın acılımınıda yapabılır mısınız??

5. Cycleone

Cycleone Forum Bağımlısı

Seviye:
    Shimano Sora = Yol bisikletleri için Shimano firmasının yapmış olduğu başlangış seviyesi Vites komponent modelidir.Bu modeller kalitesine göre şöyle sıralanır ;

Sora-Tiagra-105-Ultegra-Dura Ace

Servis kalitesi,yedek parça olayına gelince sonuçta bu araba değil.Sıradan bir yol bisikleti ve piyasada bütün parçalarını bulabilirsiniz.İstanbulda Yol bisikleti malzemesi satan bir çok kaliteli dükkan var.İlla Bianchi servisine gerek yok.Ama yeni alacaksanız vede garanti kapsamında olan bir sorun yaşarsanız İstanbuldaki bir yetkili servisine götürürsünüz.

Ben bisikleti 2. el aldım.Kullanıcı yorumları bisikletin orjinal lastiklerinin dayanıksız olduğu yönünde.Bunun haricinde yaygın bir sorunu yok.Yedek parça olayını çok dert etmeyin.Asfaltta, kısa mesafe , işe gidip gelirken kullanacağınızı söylemişsiniz.Yani bisiklet yıpranmayacağı için lastik,vites ayarı haricinde önemli bir sorun teşkil etmez.Sorun olsa bile parçaları çoğu bisikletçide mevcut.

6. Nureddin DOĞRU

Nureddin DOĞRU Yeni Üye

hımm tesekkurler freeekartal :in:

7. utku bildirici

utku bildirici Üye

Seviye:
    bence yarış gidonlu bisiklet almassanız daha ıyı olur.scott un düz gidonlu yarış biskletleri var,hemi daha çok manevra kolaylıgı var ve daha atak,işten cıkacaksanız yorgun argın yarış direksıyonunun kahrı çekılmez:)diğer donanımları hepsı aynı olacak sekılde düz gıdonlu bır yarıs bısıkletı seçın derım.

trek fx serisi,yada asfalt lastikli tur kadrolu mtb lerde işinizi görür bol pedallar.