Bianchi reparto corse 1989 tele magneta restorasyonu

Scudo

Yusuf Z. Şipal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.476
Bisiklet
Cannondale
Diğer restorasyonunuzda bu linki vermişsiniz, iyi ki tıklamışım. Sizlerin sayesinde klasiklere ilgim hızla artıyor. Neye baktığınız değil ne gördüğünüz önemlidir :) ya, hakikaten sonunu böyle görüp tasarlamak estetik yönün güçlü olması ile mümkün. Tebrik ediyorum sizi, hem bu bisiklet hem de diğer restorasyonunuz için. Elinize sağlık.

• Beğen
Tepkiler: ufuk anatca

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
Ellerinize sağlık hocam... Severek yapılan herşey güzeldir... Bizimde bir tekrar ayaklandırma planımız var. Sadece elimizde bir kadro var... aşağı yukarı ne kadar harcama oldu acaba öğrenebilir miyim?

• Beğen
Tepki
45
Bisiklet
Merida
Tebrikler el emeği göz nuru bir çalışma olmuş.Kazasız belasız kullanmanız dileğiyle..Bendede bir bianchi restore olacağı günü bekliyor..

• Beğen

Uğur P.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
b'Twin
Yol kadrosu... Arkadaşım serçe parmağım ile kaldırabiliyorum diyor. Sanırım amerikan gibi birşeyler... Birkaç haftaya getirece inşallah...

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
serçe parmağı sanırım bir ölçüt sayılmaz :) ama umarım güzel bişeyler çıkar size de . şimdi öncelikle kullanacağınız grup setin özelliğine göre fiyat değişiklik gösterir. eğer değecek bir kadroysa shimano 105 ten aşşağısını kullanmamanızı tavsiye ederim.ama yok ben zamanına uygun olarak toplamak istiyorum diyorsanız , ebay yolları gözüktü demektir. ortalama 2014 105 10x2 bir grup set 350 € civarı. yani 500 tl de aksium ayarında sıfır bir jant seti eder. diğer ekipmanlar sele seleborusu gidon ve boğazı ile birlikte 3000 tl ve üzeri bir rakam tutar. kadro ile birlikte.bu arada almanyada tanıdığınız birileri varsa 550 € ya ultegra 2x 11 2014 grup set var haberiniz olsun .

rakamlar inandırı gelmediyse linkleri paylaşıyorum

http://www.hibike.com/shop/product/p8549b3c9b8288095425f4d5faf5c9228/Shimano-Ultegra-6800-2x11-speed-groupset-grey-11-25T-BSA-without-hubs.html

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=15780;page=1;menu=1000,4,26;mid=2;pgc=0

http://www.bike24.com/1.php?content=8;navigation=1;product=24846;page=1;menu=1000,4,123,30;mid=21;pgc=0

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Ufuk Bey mükemmel bir çalışma olmuş. Ellerinize sağlık. Çok güzel bir bisiklet yaratmışsınız. Beğenmemek elde değil gerçekten.

• Beğen

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhabalar,

Harika bir çalışma olmuş,diğer arkadaşların beğenisine ben de katılıyorum.
Aynı kadrodan yaklaşık 2 yıl önce kendim için toparlamıştım.Fakat, sizin kullandığınız sticker veya decall setini e-bay'den sipariş etmeye güvenemedim açıkcası.
Hatırladığım kadarıyla,bu tip klasik bisikletlerin sticker'larını satan birden fazla adres vardı.
Siz hangisini tercih ettiniz?
Diğer bir sorumda gelen sticker setinin kalınlığı nedir?Çok kalın olursa boyanın üzerinde güzel durmayacağını düşünüyorum.Siz sticker'ları yapıştırdıktan sonra üzerine vernik attınız mı?

Teşekkür eder,keyifli ve güvenli kullanımlar dilerim.

• Beğen

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
Çıkartmalar ebay de italya üzerinden satılıyordu fakat elime gelen zarf ukrayna yada rusya tarafından postalanmıştı , ücreti 40 $ civaroydı ve ben maalesef 2 kere almak zorunda kaldım bunları . Çünkü ilk boyama ve sticker yapıştırmadan sonra eve kadroyla geldiğimde youtube da pinarellonun boya uygulamalarını seyrettim ve dehşetle gördüm ki sticker uygulamasından sonra vernik atıyorlardı . Kadroyu tekrar götürüp vernik attırdım ama sonuç hüsran oldu ve tüm stickerlar verniği tutmmadı ve kabarma yaptı . Ve ben kadroyu tekrar kumlama yaptırıp herşeye sıfırdan başlayıp aynı süreci iki defa yapmak zorunda kaldım :) ama stickerlar orjinal ve çok iyi kaliteler alacaklara sadece tavsiye edebilrim . Sadece üretim yılına göre seçeceğiniz stickerlara dikkat edin yeter çünkü yıllara göre yazı karakteri ve renklerde değişiklik gösteriyorlar .

Tepki
26
Bisiklet
Salcano
nasıl bir mütevazilik nasıl bir gönlü bolluktur bu.. Ağzım açık resimler aktı önümden... Elinize sağlık..

@ufuk07

• Beğen

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
eski bir konuydu aslında canlanması iyi mi oldu bilmiyorum ama herkese teşekkürler.

Eduardo Bianchi

Daimi Üye
Tepki
358
İsim
Eduardo Bianchi
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Colnago
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Cevabınız için çok teşekkür ederim.
Anladığım kadarıyla, ikinci sefer sticker'ları yapıştırdığınızda üzerine vernik atmadınız?
Doğrumu anlamışım?
Saygılarımla,

ufuk anatca

Aktif Üye
Tepki
181
Bisiklet
Cannondale
evet doğrudur size de tavsiye etmem . zaten sticker o kadar ince ki gerek de yok.