Bianchi Pioneer & Carraro 417 & Carraro Force 612 / Sizce hangisi ?

Zaferataş

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar öncelikle herkese merhabalar..

Foruma yeni üye oldum ve uzun süre eski bisikletimle ter dökdükten sonra artık benimde yeni bisiklet alma zamanımın geldiğini düşündüm ve aklımda birkaç model oluştu. Aslında biraz gezdikten sonra bu modelleri seçtim desem daha iyidir :). Limitim 500TL 550Tl ve aklıma yatan modeller şunlar.

Bianchi Pioneer (532TL) İndirimli Fiyat 650'den düşmüş

Kadro 26" ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa SUNTOUR 26" XCT DİSK 100mm
Jant 26/559X19 XLC ALÜMİNYUM 4X8 SİYAH 32H
Lastik 26X1.95 53-559 SİYAH
Vites SHIMANO TOURNEY SERIES -21 VİTES
Fren ÖN: MEKANİK DİSK RDM2.0 ROTOR 160mm ARKA: V-FREN ALÜMİNYUM
Sele DDK 373 BIANCHI

Carraro Force 612 (560TL)

Kadro ALÜMİNYUM 1.1/8" YARI-ENTEGRE MAŞA YATAĞI
Maşa 26'' SÜSPANSİYONLU ''ZOOM'' 1.1/8''
Sele SELLE ROYAL MACH
Vites SHIMANO TOURNEY SERIES 21 VİTES
FrenÖN: MEKANİK DİSK FREN RDM2.0 ROTOR 160mm SİYAH ARKA:V-FREN ALÜMİNYUM
Lastik 26X1.95 53-559 SİYAH
Jant 26/559X19 FREEWAY ÇİFT KAT ALÜMİNYUM SİYAH 36H

Carraro 417 (520TL)

Kadro : Alloy 15,5" - 18,5 - 19,5" - 21,5"
Maşa : CH-386 80 mm
Krank Takımı : MTB CTL6 42x34x24
Göbek : Alloy QR Siyah 32 H
Arka Değiştirici : Shimano Altus ARDM310DL
Ön Değiştirici : Shimano AFDX 5016
Vites+Fren Kolu : Shimano ASTEF 51
Arka Dişli : Shimano AMFTZ217428 14-28T
Fren : V-Fren Alloy
Dış Lastik : CST-26x1,95 53-559 Siyah
Jant : Strong Alloy Siyah

Aslında kendi araştırmalarım sonucu ben Kron xc250 ve Bianchi pioneer arasında kalmıştım. Bianchi'yi 550 e kadar almayı düşünüyodum fakat kdv indirimi varmış biraz daha uygun fiyata buldum. Bu arada Bursa Aydın bisiklettede Kron XC250 olmayınca onu eledim. Elimde bu 3 model kaldı.Carraro bayii deki adamında bana Force 612 'yi al git demesi üzerine biraz işkillendim ve buraya bi konu açmaya karar verdim.

Bana kalsa Bianchi gayet güzel ve maşası ile öne cıkıyo diğer aksanlarıda hemen hemen aynı gibi geldi bana.
Bu arada Carraro bayii de Bianchi pioneer vardı ve 600 e bıraktı en son. Yani bana fiyatı uygun geldi Bianchi ' nin

Tabi sizlerinde bir yorumunu almak isterim..

Scudo

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
Peşin alacaksan 550-600 arasına 419 u bağlarsın ve ayrıca mekanik disk olayını bir daha gözden geçirmeni tavsiye ederim. V fren çok daha rahat, ucuz ve güvenilirdir.

• Beğen
Tepkiler: Joyrider

Zaferataş

Üye
Tepki
1
@Ersin Erbeden

419 yokmuş ellerinde getittirme konusunuda sormadım acıkcası.
V frenden ziyade disk bana daha avantajlı gibi geldi. V fren en ufak bi akord kaçımında jantlara sürtmesi beni cok sinir etmistir eskilerde.

gok

Forum Bağımlısı
Tepki
323
Bursa'da olmayışı senin için sorun olmasın.Forumda güvenilir onlinesipariş bayi bulabilirsin.Salcano astro 241 srv hd ler bayide 650 ye görmüştüm.Tel açarak sorabilirsin.Acele etmene gerek yok.Bisikletler indirime girdi diye biliyorum.Yukarıdaki seçmiş olduğun bisikletlerden daha iyisini alabilirsin.Mekanik disk frende hemfikirim.

Ersin Erbeden

Forum Demirbaşı
Tepki
234
Bisiklet
Carraro
@Zaferataş

Mekanik disk çok daha sorunludur hassas ayar ister. Sürtme belası daha çok olur. Ayrıca v frende fren kolunun çekme mesafesi çok olduğundan daha aralıklı ayarlanır sürtmemesi için ki bayağı akord kaçık olması gerekir.

Zaferataş

Üye
Tepki
1
@gok

Ben aslında Bianchi Pioneer modelini aldım. Ama 1 ay içerisinde ilk bakıma mecburen götürmem gerektiğini söylediler ve bende gittiğimde ise servislerinden hiç memnun kalmadım. Yani bu durumuda aldığım firmaya ilettim. Büyük ihtimal bisiklet iade olucak.
Şu an aklımda Carraro 419 var eğer getirirler ve dediğim fiyata bırakırlarsa. O olmazsa Salcano astro 241 sv alabilirim. HD almamın bi sakıncası olurmu? Yani +, - si ne olur ?

'' Aklımda iken sorayım yeni aldığınız bi bisikletin 2 yıllık garanti süresi varken, 6 aylık bakımlara gelmeniz gerekli eğer gelmezseniz garanti iptal olur, Ayrıca getirdiğiniz taktirde 35TL alırız gibi bi uyarı ile karşılaşanınız var mı? ''

Çünkü bana aynen bunu söylediler ve cok zoruma gitti acıkcası resmen bizi soyuyorlar hissi verdi bu laf tamamen...

onur özlem

Daimi Üye
Tepki
77
merhaba bence öncelikle şu mekanik disk olayından kurtulmalısın ben kendim v vren kullanıcısıyım mekanik disk te kullandım bir tanesi süper tutuyordu yapışıyodum asfalta hepsi öyle sandım bi arkadaşımın bisikleti vardı geçenlerde ona bindim ön mekanik diskti bi fren bukadarmı kötü olabilir sıkıyorum yavaşlatmıyor bile yani mekanik vren berbat bişeydir ayarı kaçar bisikletten anlamıyorsan tamirini yapmazsın v.s bence sen carraro 417 ye bak aralarında en iyi si o diye düşünüyorum ama biraz daha para biriktiririm diyosan 419 bu bütçeye göre süper bir bisiklettir arkadaşım kullanıyor çok memnun maşası kilitlemeli çift kat jant arka aktarıcı acera 24 vites virenler v fren yani sorunsuz rahatça keyfini sürürsün bu arada disk freni kötülemiyorum ya süperdir kendileride işte hidrolikte biraz pahalı :)

Zaferataş

Üye
Tepki
1
@onur ö

Eyvallah kardeşim yorumların için teşekkür ederim :)
Şuan elimde bianchi Pioneer var gayet memnunum aslında sadece servisinde sıkıntı vardı onuda hallettiler. Ön mekanik disk fren memnunum şuan için. Maşası suntour kullanmışlar oda iyi. Sadece zamanla sistemleri üst seviyeye cıkartabilirim başkada bi sorunum yok.
Yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Konuyu kilitleyebilirsiniz