Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi özel seri !!

Konu, 'Bianchi' kısmında tugbaakin tarafından paylaşıldı.

1. tugbaakin

tugbaakin Yeni Üye

Arkadaşlar bianchi nin özel seri modelleri tasarımı ve komponentleri açısından süper; Gerçekten yenilik olarak güzel olmuş çünkü artık kişiye özel ölçüler bulunmakta en güzel olayı da usd ve euro kavramı yok tüm sene boyunca aynı fiyat ve tl olarak taksit imkanıda var .web sayfasından incelemenizi tavsiye ederim .Dizayn mükemmel ötesi olmuş ..

2. Burak AŞIK

Burak AŞIK Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Fiyat/performans oranları o kadar da iyi diyemeyiz. Aynı parayı vereceğim diyorsanız seçenek çok fazla...

3. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

BENCE TUĞBA HANIM ÇOK GÜZEL BİR KONUYA DEĞİNMİŞ USD VE EUORO KAVRAMI YOK TÜM SENE BOYUNCA AYNI FİYAT VE TL OLARAK .
    DİĞER MARKALARA GÖRE BİANCHİDE EKSİ BİR BOYUT YOK . BAYİİ VE SERVİS AĞI DA EN FAZLA OLAN MARKA ..

SAYGILAR;

4. ultimate

ultimate Yeni Üye

Seviye:
    Aynen katılıyorum. Ürünler özellikle özel seri harika, fiyatlar tl ve taksitli, her yerde servisleri var özellikle İzmir servislerinin hizmet kaliteleri on üzerinden on.

alisundu bunu beğendi.
  5. atanur uzunçakmak

atanur uzunçakmak Yeni Üye

Seviye:
    özel seri bisikletler gerçekten çok güzel

6. Kir-pi

Kir-pi Biyomedikal Enginar

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Özel seri bisikletler güzel fakat o fiyatlara alternatif çok ayrıca kadrolarda whistle dan ithal ediliyor.

7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Bianchi'nin bu yil cikarttigi modeller güzel de, tugbaakin'in gönderdigi mesajlara bakinca acikcasi insan süphelenmiyor degil... Benim de 4 mesajimdan 3'ü "Xmarkasi'nin özel seri bisikletleri süper!" seklinde olsaydi sanirim benden de herkes süphelenirdi :)

Neyse, konuya dönelim. Evet bu yil "Özel Seri" bisikletleri güzel yaptilar ancak, en üst modelinin fiyati 4400 Lira. Tahmini olarak 2200 € kadar yapiyor, belki bir miktar daha az. Yani Scott Scale 35 alabiliyorsunuz ayni fiyata. Dünyanin en hafif ve en kaliteli karbon MTB kadrlarindan birisini aliyorsunuz ve üzerindeki amortisör de bir model üst oluyor. Iste ben buna fiyat politikasinda ölümcül hata derim. Cünkü tahmin ediyorum bir MTB icin o kadar parayi vermeyi göze almis kullanicilarin hemen hepsi, Bianchi Türkiye'nin, Türkiye'deki imajindan haberi vardir. Malum bu imaj gectigimiz yillarda oldukca bozuldu... Eger fiyatla cezbedemeyecekseniz en azindan baska firmalar gibi reklam yapip marka bilinirligini artirmaya calismak, yeni bir imaj yaratmaya calismak yerinde olurdu diye düsünüyorum.
    Ancak tabi ki toparlamasini temenni ediyoruz, cünkü Bianchi bize lazim. bu sektörün büyümesi ve dogru yolda ilerlemesi icin tipki diger üreticiler gibi Bianchi'ye de ihtiyacimiz var, ancak onlarin da hamlelerini dogru yapmaya ihtiyaclari var.

Not: Servis agi konusuna hic girmeyecegim. Cünkü servis agi hem egitim, hem takip, hem kontrol, hem de denetim demek. Türkiye bisiklet piyasasinda henüz bunlarin hepsinin hakkiyla yapildigina ben sahsen inanmiyorum.

Not²: Yalniz Ali Bey, Bianchi'nin web sitesinde özel seri icin boy secenegi oldugu yazilmis. Siz boy yok demissiniz ancak saniyorum daha alt modellerden bahsediyorsunuz.

Alperen KIR ve Serden Us bunu beğendi.
  8. Süleyman Uzunköprü

Süleyman Uzunköprü Onursal Üye

Seviye:
    bu yıl Bianchi öyle bir zam yaptı ki, TL olarak satsane olur, EUr olarak satılan bisikletlerden aynı parçaları içerenler çok daha uygun fiyata geliyorlar. Bu yüzden bu sene Bianchi'nin senesi değil, bu krizde %30-40 gibi zamlarla bir yere varılmayacağını biz müşteri kitlelerin alışveriş yapmaması ile anlayacaklardır. Önceki yıl ve daha önceki yıllarda bir Bianchi savunucusu olduğumu ve Bianchi Ultimate 2007 kullandığımı hatırlatmak isterim.

9. alisundu

alisundu Aktif Üye

Seviye:

Halil bey bahsetmiş olduğum konu diğer markalara göre eksi bir boyut olmadığıdır söz konusu olan kadro boyu değildir .
    İnceledinizmi bilmiyorum ama bianchinin kendi sitesinde özel seri olan bütün modellerde ölçü yazmaktadır.

saygılar;

M.Sami bunu beğendi.
  10. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Aslinda ayni seyden bahsetmisiz. Ben de siz ölcü yok deyince kadro ölcüsünden bahsettiniz sandim ve o nedenle size "Ama kadro ölcüsü varmis Bianchi özel seride, sitesinde öyle yaziyor" seklinde sormustum sorumu. Neyse, yanlis anlasilma olmus, problem kalmadi demektir.

11. Mithrelios

Mithrelios Kıdemli Üye

Seviye:
    donanımına göre ederi giant, trek ve scott gibi dünya markalarından %10-20 kadar, sedona, geotech ve kron (tabi bu sene bir de salcano) gibi markalardan ise neredeyse %30 pahalı.

cidden "özel" bir seriymiş.

bianchi elindeki sermayeyi, bilgiyi, birikimi (italya'dan alabilir en kötü ihtimal ile) ve imajı doğru kullanmaya başlasa iyi olur artık. çekirdek bisiklet komünitesinde artik geri dönemeyeceği kadar kötü bir imaj çiziyor ve diğer bazı markalar treni yakalarken bianchi hızla kaçiriyor.

evet bir de şu anda gördüm, 1300 TL'ye cro-moly maşalı yol bisikleti satıyorlar özel seri diyerek, alkişlamak istedim.

12. ozgurxk

ozgurxk Üye

Seviye:
    Ozel seri modelleri, Turk Bianchi'nin Italya'da satin aldigi Atala adli bisiklet ureticisine ait olan Whistle markasinin modelleridir- dusuk bir ihtimal de olsa model isimleri benzerlik gosteriyor olabilir. Onun disinda, yuksek kaliteli diger markalari getiren distrubutorlerin fiyatlari anlasilabilir seviyedeyken Bianchi'nin uretici olmasina ragmen fiyatlari bu kadar yuksek tutmasi dusundurucu.

13. aykut52

aykut52 Forum Demirbaşı

Seviye:
    guzel reklam olmus ozellkle izmir servislerine ozellkle deginilmesi bunu gosteriyor.ben bisi sormak istıyorum turkiyenin heryerinde bianchinin servisi var evet servis agı oldukca genis ornegin yasadıgım il ordudada var.gelelim soruya turkiyedeki bianchi servislerinin kac tanesi hidrolik disk fren montajını biliyor bianchinin en ust modelini aldım fren hava yaptı neyapacam ben sorabilirmiyim haa ben biliyorum kendim hallderim bunu ama normal bi vatandas aldı napacak.servislerin daha bircogunun deoreden haberi yok havalı masanın neoldugunu bilmiyolar.servis demek artık 15 ingiliz anahtarıyla bisiklete girismek degildir.zamanımız ole degistiki artık ustalık yokk bilgi ve teknik zamanı.

14. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Katılıyorum...

15. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet camisaında Bianchi pek sevilen bir marka değil anladığım kadarıyla. Pahalı olduğu söyleniyor. Ben Bianchi Nero almayı pdüşünüyorum, o fiyata bir alternatif bulamadım. link aşşağıda bisikleti görüp bi arkadaş bana bu fiyata iyi bir alternatif sunabilir mi? herkes bianchi pahalı diyor. Ben bu modeli canlı inceledim ve bisikletçi arkadaşlarımın kötülemesi olmasa dün alıcaktım. Bana söylenen şey bu paraya çok iyi altarnatifler var onlara yönel... 300 lira peşin geri kalanı Kredi kartına taksit olarak 740 liraya hangi modeller var arkadaşar. bu özellikte? Bunun haricinde Mtb tavsiyeleride olabilir... Ama ben Bianchinin asılıp kesilmesini anlamıyorum...
    http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=1&urunid=113

16. mazhar

mazhar Kıdemli Üye

Seviye:
    sedona'nın 321 ve 311 modellerini ve Trek FX serisini tavsiye ederim...
    Ben 7.3 FX modelini 3 senedir kullanıyorum çok memnunum.
    Uygun fiyatlı istiyorsanız.7.0 ve 7.1 modelini öneririm...
    Sedonanın bu sene yeni çıkardığı modeline bakmanızıda öneririm,,benim çok hoşuma gitti modeli...fiyatıda 750 lira...

17. cihan kıran

cihan kıran Yeni Üye

Seviye:
    Abicim alnından öpesim geldi öyle güzel açıklamışsınki:D hadi hidrolik disk fren montajını geçtik.. Adamın yüzüne bile bakmıyolar..!!:boese157: (bianchinin diğer illerdeki servis hizmetini bilmiyorum ama ben samsun servisleri için konuşuyorum) dediğin gibi 'bilgi ve teknik zamanı'...;) :cool:

18. cihan kıran

cihan kıran Yeni Üye

Seviye:
    500-550 tl ye kron xc 1000 felan al derim ben hem sağlam hem de şekil :cool: ;)

19. erdem öncel

erdem öncel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    bende Rombo modeli var. ama çoğu arkadaşın dediği gibi bende aynı parayı vererek daha iyi bir bisiklet alınabileceğini tahmin ediyorum. hatta eskişehirde bir bianchi servisine sormuştum. o da trek'lerin bianchi'ye göre daha kaliteli olduğunu söylemişti -) ben de bu bisikleti değiştirip bir trek fx almayı düşünüyorum.

20. H.Sages

H.Sages Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben de Bianchi sini yeni satmış biri olarak Fiyat-Kalite oranından dolayı şu anda alınmayacak markalar arasında olması gerektiğini düşünmemle birlikte
    servis konusunda çok fazla sizlere katılmıyorum arkadaşlar.
    Birinci sebebi servis ağı kurmak gerçekten çok zor bir iş. Haliylen birinde aldığınız hizmeti diğerinde almanız mümkün olamayabiliyor.(çok iyi otomobil markaları için bile bu geçerli) Bir çok pozitif ve negatif örnekler vermek mümkün olur bu başlık altında. Açıkçası ben satın aldığım bayiinin servisinden çok memnun kaldım. Güleryüzlü , ilgili ve gayet bilgiliydi. Servis konusundaki özensiz yaklaşımı bir çok iyi markanın servisi için de söylemek mümkün. Yanlış anlaşılma olmasın kimseye taraf değilim ama objektif olmak gerekirse durum bu. Ne tanıdık markaların servislerinde altında 2000 euroluk bisikletiyle gelen insanlar görüyorum bakım diye iki vida sıkıp gönderiyorlar sahibi de çok anlamadığı için sesini çıkaramıyor. Her konuda olduğu gibi bilgili olmak ve karşınızdakini yönlendirmek size kalıyor. Bu gibi forumların en çok bu işe yaradığını düşünüyorum. Bilgi paylaşımı nedeniyle pek bir sıkıntınız kalmıyor.