Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Orion DS

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında tamerxp tarafından paylaşıldı.

1. tamerxp

tamerxp Yeni Üye

Öncelikle herkese merhaba.
    Siteye yeni üye oldum. Okula her sabah Bisan Fokker bisikletimle gidiyordum. Hava kötü olduğunda ise okul servisini tercih ediyordum. Evim deniz kıyısında ancak okulum dağ başındaydı. Bisikletim benim için idare ederdi. Ancak geçenlerde çalındı. Şimdi bisiklet almak istiyorum. Bianchi Orion DS almayı düşünüyorum. Forumda çok dolaşmadım ama anladığım kadarıyla Bianchi çok tavsiye etmiyorsunuz.
    Bana yardımcı olursanız çok sevinirim. Verebileceğim en fazla para 550 YTL. Şimdiden teşekkürler.

2. a_pam

a_pam Yeni Üye

ne tesadüf bende tamerin sorusu banada cevap olacak ilgi alakanızı bekleriz

3. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Tamer alternatif olarak yeni Sedona'lara, Geotech'lere ve Kron'lara da bakabilirsin. Yerli ve kaliteli markalar oldukları için daha uygun fiyatlara daha iyi bir bisiklet alman mümkün.

4. akustik

akustik Yeni Üye

Seviye:
    ben görmediğim sedona borlaya (canlı olarak yani) 450 papel saydım 1 haftadır gelecek diye bekliyoruz. şimdi kafamı vuruyorum keşke gidip bianchi wap alsaydım diye. neymiş bianchi iyi değilmiş yav madem bu kadar kötü adam koskoca otomobil fabrikas gibi bisiklet fab. kurmuş ve bütün memlekete satıyor. forumda çok övülen ameoba markasının yine bu forumdaki üretim yerinin resimlerine bi baktım yemin ediyorum bizim ostimdeki dükkanlar bile daha kurumsal ve profesyonel.
    bugun tekrar gidecem bayiye eğer yine (ki inşallah) gelmediyse satışı iptal ettirip gidip bianchi alacam. ki en azından bayileri ve servisleri daha düzgün.
    sedona ve ameoba nın koskoca Ankara da bi tane bayisi var. ha resmi sitelerine bakarsan bi bayileri daha var oda 2000YTL lik bisiklet satıyo dükkanda pos cihazı yok. ve dükkanda bizim köy bakkallarından bile daha rezil.
    bayilik verirken hiç mi gidip bakmadınız arkadaş.

bebeto_6149 bunu beğendi.
  5. Erdem Eryiğit

Erdem Eryiğit Forum Bağımlısı

Seviye:
    bende orion ds 2008 var.tavsiye ederim.turlara katılıyorum 4-4lük bi bisiklet.

6. bebeto_6149

bebeto_6149 Forum Demirbaşı

Seviye:
    cevap yazacaktım yanlışlıkla teşekkür ettim sizin dediğiniz iş bianchi alırsa arkadaş hem performans bakımından hemde fiyatı bakımından kazık yer 550 mılyana sedona 2008 lerden biraz ucuzuna borla veya 711 alabılırsın kı bıanchının 550 mılyona alacağın bir bisikletle sedonadan aldığın keyfi vs hiçbirşeyi alamazsın arıon ds ile 711 veya borla arasında çok fark var forumda biraz araştırısan kimse bianchiyi önermiyor bence paranı boşa harcayıp bıanchı alma

7. osssssyyyyy

osssssyyyyy Yeni Üye

Seviye:
    sipariş verdim parçaları 20 ytl fazlalarıyla yükselttim toplam 600 e geldi 8 taksit bakalım fotoları haftaya koyarım hayırlısıyla (arka göbek arka aktarıcı ön aktarıcı ve fren kollarını değiştirdim.

8. Fatih Buzgan

Fatih Buzgan Onursal Üye

Seviye:
    Sakınn, böyle bir hataya düşmeyin!
    Bianchi'nin eskiden bir sloganı vardı, belki hala onu kullanıyorlardır;
    "Her bisiklet Bianchi değildir" diye.
    Ben de buna ithafen bir yorum yapayım;
    "Bianchi almayın, "Bisiklet" alın"

Siparişinizin gönderisi gecikmiş olabilir, bir bayi ile yaşadığınız sıkıntıyı bütün firmaya ve daha yüzünü görmediğinizi bisiklete yorum yaparak kötülemeyin.Zira yersiz ve peşin hükümlü bir yorum olur.

Bianchi'yi kötüleyelim diye bize diğer firmaların sahipleri para ödemiyorlar.Bu kadar uzmanın bildikleri var ki sizi kaliteye sevketmeye çaba gösteriyor.

Firmanın büyüklüğü ve satış oranları o firmanın kalitesini mi gösterir?

Hyundai, dünyanın en büyük 50 firması arasında idi bir zamanlar.Bu onun tabana hitap eden ve çok yönlü bir firma olduğunu gösterir.
    Şimdi benim 1979 model Mercedes'im halen 2000 model Hyundai'den değerli, kaliteli, konforlu, tatmin edici, beklentileri karşılayıcı, kolay satılabilir bir araçtır.Bu iki markayı kıyaslayabilir miyiz?
    Hyundai yılda 100 milyon araç üretip satıyor olsun, Mercedes ise 10 milyon.Bu Hyundai markasının Mercedes'ten daha kaliteli olduğunu mu gösterir?

Forumdaki birçok kullanıcı önceden bir Bianchi sahibi olmuştur, halen aynı hatayı yapanlar da var ve alırken pahalı, kullanırken hemen dökülen parçalarıyla daha da pahalıya gelen bu iki tekerleri tercih etmemeniz için sizlere ideal alternatifler sunmaya çalışıyoruz.

Bianchi WAP modeline baktım.Sanırım şu kelimelerin kısaltmasından modelin adını koymuşlar;

What an Astronomic Price = W.A.P.
    Bu ne astronomik fiyat?

Evet o kaliteye göre bana göre bedeli astronomiktir, çünkü sadece alırken
    değil, "kullanırken de bir o kadar para harcayacağınıza garanti veririm".

15 yıl önce Bianchi hepimizin rüyasıydı, şimdi kalite aşıklarının kabusu oldu.Lütfen teknolojiyi, kaliteyi takip edelim, dünyayı 15 yıl geriden takip etmeyelim.

F-LOCK bunu beğendi.
  9. S. Burak Cebeci

S. Burak Cebeci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    sedona sd 711 disc i tavsiye ederim yada v- brake olanını....o paraya yani...

10. akustik

akustik Yeni Üye

Seviye:
    evet arkadaşlar kendimle çelişkiye düşsemde mantığım paramın önüne geçti ve borlayı aldım. bianchi kullanmadığım için bilmiyorum ama borla bana göre mükemmel bir bisiklet. ve acayip atak.
    bu arada yukarıda yazdığım eleştriyi sedona nın Ankara daki Erdoğanlardan başka bir bayisi daha var ona kızdığım içim yaptım.
    sizde o dükkanı (yada baraka mı desem) görseniz aynı şeyleri düşünürsünüz.
    neyse başka bir topic e resimleri koyacam.

euzun72 bunu beğendi.