Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi nin hangi modelini almalıyım??

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında erdem erdem tarafından paylaşıldı.

1. erdem erdem

erdem erdem Yeni Üye

Seviye:
    foruma yeni üye oldum,çok güzel paylaşımlar söz konusu ve türkiyenin en iyi forumu bence burası...
    benim sorunum şu bianchi almak istiyorum sebebide burada sadece onun servisi var ilçede yaşıyorum...
    bianchi getirtebilirim sadece,dağ bisikletine merak sardım,fiyat olarak 1500 tl ye kadar verebılırım...
    hafif olması benım için çok onemlı onerılerınızı beklıyorum.... şimdiden teşekkur edıyorum

2. Mustafa Şükrü Yıldırım

Mustafa Şükrü Yıldırım Bisikletkolik

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Hocam 1500 TL bütçeniz varsa, sırf bir servis uğruna bianchi almak hata olur bence.

erdem erdem bunu beğendi.
  3. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
  4. BORA AÇAR

BORA AÇAR Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    başlığı açan arkadaş bianchi alabilecegini yazmış başka marka tavisiyesi istemiyr sanırım ...

bence sen bianchiden şaşma ... servis önemli ...

belki 1500 e daha iyi alternatifler olabilir ama bir sorunla karşılasınca , o bisikletten anlamayan admlar orasını burasını kurcalar , sana baska seyler soyler adamın kafsını karıstırır...

bainchiye birsey olursa muhatap bulacagın insan bulursun hıc olmazsa karsında ...

model olarakta 1.000 tl ye sauk modeline bakabılırsın ...

ekipmanları çok iyi ve 1000 tl ye alınabilecek en iyi bisikletlerden birisi diyebilirim ...

5. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Bora, bence servisden ziyade , aldığın malın kalitesi daha önemli. Çünkü aldıktan sonra her şey bitiyor. Her alanda birçok örneği var.

Zaten kargo ile ulaşım zaten en fazla 2 gün. Bence, sen marka ve servis takıntısını boş ver. Kalite marka ve modellerden seçim yapmaya bak.Kişisel düşüncem ve azda olsa tecrübem bu yönde .Şimdiden hayırlı olsun.

6. erdem erdem

erdem erdem Yeni Üye

Seviye:
    arkadaşlar çok teşekkür ederim,önerileriniz için.şimdi ben internet üzerinden dediğiniz markaları sipariş etsem,ve burada aldıktan sonra bir sorunla karşılaşsam burada yaptırabilirmiyim arızalarını yani servislere güvenebilirmiyim??

7. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Arıza ilgili arızanın ne olduğun bağlı. Fakat % 80 servisler, nedense hep " Kullanıcı hatası verir. O yüzden, dediğim gibi servise bel bağlamayın. Ne varsa cebinizden karşılamaya hazır olun.

Eminim bu dediklerimi bir gün yaşarsınız. Forumda bunun birçok örneklerini gördük.

erdem erdem ve akifberkant bunu beğendi.
  8. adam_mustafa55

adam_mustafa55 Üye

Seviye:
    Erdem Zonguldak ın hangi ilçesindensin ?

9. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Doğrusu çok tecrübeli değilim fakat bu soruna bence oradaki bisikletcinin tecrübesi cevap verecek diye düşünüyorum. Nedeni ise daha önceki tecrübelerim 5 yıl kadar önce bianchi bisikletim vardı benimde ve mahallemdeki bianchi servisine götürüyordum ve adamın yaptığı iş birşeye benzemiyordu. yani Teknik servisi olup olmamasından öte oradaki bisikletcinin kabiliyeti ve işi bilmesi giriyor işin içine.

Bu benim fikrim, bisiklet konusunda yeniyim, tecrübeli arkadaşlara kulak as bence. ama 1500tl gibi bir rakamada çok çok iyi bisikletler alabilirsin.

sadana ve erdem erdem bunu beğendi.
  10. Ali KARAEL

Ali KARAEL Üye

Seviye:
    diğer arkadaşlarında dediği gibi bianchi ye sadece servisi için bel bağlama 1500 tl bisiklet için çok iyi fiyattır kendin toplayarak veya doğru bir markadan alarak seni uzunca süre götürecek vede az sorun çıkartacak bir bisiklete sahip olabilirsin..

Saygılar..

11. BORA AÇAR

BORA AÇAR Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    yazdıklarım yanlış anlasılmasın bianchi bisikletim yok , ama bianchi sauk modeli whistle ile aynı kadroya sahip ...

üzerinde deore vites ve fren ekipmanları var ....

siz bana göre bisiklet konuusnda daha tecrübelisiniz dir muhakkak ve deneyim öyle araştırmakla edinilmiyor ...

kendimde sedona 711 d - bianchi sauk ve corrateh mayon arasında kalmıs durumdayım ... sedona ve sauk 2 el 600 tl, corratech sıfır ... 680 tl ...

3 üde cok hosuma gitti ama deneyimim olmadıgı icin ister istemez bianchi diye sauk a kayıyor insan ...

...

12. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Aklın yolu birdir.Servisler onlarca vaatte bulunur.Satış olduktan sonra kralı dahi seni tanımaz ve hatalı hep sen olursun.Sen değim modellere bak.Zaten kırmadığın sürece her türlü eksiğini yapmanız az , çok mümkün.

13. erdem erdem

erdem erdem Yeni Üye

Seviye:
    ben yeni olduğum için pek bilmiyorum,internet üzerinden sipariş verip alabileceğim güvenli mağaza adresi verebilirmisiniz..birde kargo ile gelen bisikleti toplatmak gerekicek herhalde..
    ben bisikleti havalar el verdiğince uzun geziler yapmak için kullanacağım,gezecek yerlerde genellikle hafif taşlı bazen asfalt bazende arazi düzeninde gerçekleşicek önereceğiniz bisikletleri buna uygun olarak önerirmisiniz acaba teşekkür ederim,bilgileriniz için...

14. Darth Sirrus

Darth Sirrus Aktif Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    hocam sonuçta zevk işi bu bisiklet
    binmek için alıyorsun servise götürcem diye değil illaki bisiklet arızalarında servis önemli ama daha iyi bir marka daha iyi bir bisiklet aldığın zaman çok hor kullanmadıktan sonra kolay kolay bi sorun yaşamazsın ne dersin çok mühim bir durumda da irtibata geçip durumu çözüme kavuşturursunuz zaten patlakmış yağlamaymış ufak tefek şeyleri sende halledersin zamanla o tarz şeyleri başka bisikletçi de yapar madem imkanın da var ne güzel git beğendiğin bir marka al servise bağlı kalma aldıktan sonra zaten orasıyla burasıyla uğraşa uğraşa öğreniyorsun(söylediklerim yanlış anlaşılmasın benim şahsi görüşüm bianchiye kötü demiyorum :D )

illa bianchi dersen troya bi bak whistleları da bianchi üretiyor serviste belki sorun olmaz

bak mesela whistleın bu modeli http://www.whistlebisiklet.com/miwok-1160-d.aspx

15. sadana

sadana Onursal Üye

Seviye:
    Buradan firma ismi vermek forum kuralalrına aykırı kardeş.Ve alcağın zaman sen firma ile birebir görüştüğünde durumunu izah edersin ve toplanmış bir şekilde kargolanmasını istersin.Fren ve jant akortlarını özellikle söyle.Fiyat ve donanımları öncesinde mutlaka gözden geçir.Gelen parçalar ile karşılaştır ve fatura detaylarını iyi öğren.

Selamlar..

Yunus YILMAZ bunu beğendi.
  16. observer

observer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
  17. candas

candas Aktif Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    haklısın serviste önemli ama senin yerinde olsam whistle 1162 d ve serisine bakardım hem daha uygun fiyatlara var hemde daha iyi bir marka

18. BORA AÇAR

BORA AÇAR Aktif Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    whistle bisikleti bianchi üretiyorki ...

kadrolar bile çok benzer.... daha kaliteli olmasını beklememk lazım ...

19. Alper Yıldırım

Alper Yıldırım Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bence forumlarda biraz donanım bileşenlerini araştır mesela fren olarak ne kullanacağını. Klasik V fren bakımı açısından çok rahattır ve özel bir servis gerektirmez neredeyse her bisikletci yapar ama hidrolik disk fren işin içine girdiğinde bakımı zor olacaktır ama bunun yanında çamur ve yağmurda üst performans verecektir.

Bu tarz şeyleri araştırmanı öneriririm. bende şu anda araştırma aşamasındayım.

20. erdem erdem

erdem erdem Yeni Üye

Seviye:
    eyvallah kardeş bilgiler için..

sadana bunu beğendi.