Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi nero-shape

Konu, 'Bianchi' kısmında Nevzat ÇAKMAKLI tarafından paylaşıldı.

1. Nevzat ÇAKMAKLI

Nevzat ÇAKMAKLI Yeni Üye

Seviye:
    Nero ve Shape modeli hakkında bilgisi olan varsa yardım istiyorum.

2. erdomsuper

erdomsuper Kıdemli Üye

Seviye:
    nero nun shape göre belirgin olan tek üstünlüğü ön amortisörü olması.diğer özellikleri hemen hemen aynı.

3. mücahitaltunbaş

mücahitaltunbaş Yeni Üye

Seviye:
    nero modelinin arka attırıcısı deore ..
    ön amortisörlü...

uğur kocaağa bunu beğendi.
  4. uğur kocaağa

uğur kocaağa Kıdemli Üye

Seviye:
    Aradaki tek fark bu sanırım bende bugün ikisini karşılaştırdım, aralarıdna fiyat olarakta çok az bi miktar oynuyor Nero daha ağır basıyor gibime geldi...

5. MEHMET KUZEY

MEHMET KUZEY Yeni Üye

evet nero 2010 shape gecen yılın modeli ön kilitli amortisör mevcut.. nero aldım tavsiye ederim almayı düşüneniniz var ise bayilerde çok sınırlı sayıda olduğunu biliyorum. bilginize.

6. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    ön amortisörü üstünlük olarak görmeniz tamamen kullanım amacınızla alakalı bir durum. Ben bu modelleri inceledim. Shape daha çok şehirlerası turlar için amortisörsüz olması nedeniyle nero' dan daha avantajlıdır.
    Ancak deore arka aktarıcı daha kaliteli bir arka aktarıcı ancak shape' nin üzerindeki arka aktarıcı da gayet kaliteli ve sorunsuz bir şekilde uzun süre size hizmet eder. :in:
    Ben Bianchi bisikletleri genellikle tavsiye etmem ve alışveriş listeme de dahil etmem. Bunun sebebi; fiyat/performans oranının düşük olması, yani aynı özelliklerdeki farklı marka bisikletlere göre fiyatlarının yüksek olması. Ancak, şehirlerarası tura çıkacak olsam, alacağım ilk bisiklet uygun fiyatına oranla kaliteli bir bisiklet olan Bianchi shape'dir.
    Saygılar

murat t. tekin bunu beğendi.
  7. ultimate

ultimate Yeni Üye

Seviye:
    Nero daha mantıklı seçim.

8. Onur ÖZBEY

Onur ÖZBEY Yeni Üye

nero nun ağırlığı ne kadar bilgisi olan var mı ben de nero almayı düşünüorum bulamadım bi türlü yazarsanız sevinirim....

9. Özgür TUĞRUL

Özgür TUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    selam,

nero'yu ben de arastirdim .. hatta satan yerlere internet üzerinden detay birtakim bilgiler sordum .. aynakol ve ruble en büyük en hücük disli sayilari, bisikletin agirligi, viteslerde kullanilan markalar ile ilgili (kendi sitesinde deore/acera yazmis sadece) (bkz. http://www.bianchi.com.tr/urunler/urundetay.aspx?kategoriid=2&altkategoriid=1&urunid=113)

nedense cevap alamadim henüz .. yazmadiklarina göre galiba agirligi biraz fazla diye düsünüyor insan ..

24 vites tur bisikleti icin biraz az gibi ama hani en büyük en kücük disli sayilari farketmiyorsa yani rubledeki 9. disli ekstra yumusaklik icinse o zaman yokus disinda maksimum hiz icin farketmez sanirim .. (tecrübeli olanlar daha iyi aciklarla, ben cenemi tutayim biraz)

bisikleti alip kullananlar varsa yorumlari takip ettigimi bilmelerini isterim :)

740 TL civarinda, uygun ödeme kosullarinda (8 taksit), bundan cok daha iyi performans verebilecek, daha iyi ekipmanlara sahip 28'', kilitli ön amortisörü olan, en az 24 vitesli, (ruble en kücük disli 11, aynakol en büyük disli en az 46 olan) bisiklet önerecek olan varsa hemen bekliyorum .. zira acayip kararsizim su anda :))

10. ultimate

ultimate Yeni Üye

Seviye:

Nero Ağırlığı 14,12 Kg

Özgür TUĞRUL bunu beğendi.
  11. recep şahin

recep şahin Aktif Üye

Seviye:
    arkadaslar bugun shape aldım bnde. gayet ii. inceledmde. gayet guzel. ins bikac gune gelecek :)

12. unsinkable

unsinkable Yeni Üye

13. Özgür TUĞRUL

Özgür TUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    selam,

enteresan bir ağırlık 14,12 kg :) hassas terazi de felan mı tarttınız ? Yoksa resmi bir kaynağı mı var ? Teşekkürler ..

14. ultimate

ultimate Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba,

Üretici firmanın verdiği cevap 14.12 kg dir.

Özgür TUĞRUL bunu beğendi.
  15. recep şahin

recep şahin Aktif Üye

Seviye:
    arkadaslar 1haftadır shape kullanıorm perpormansıa diyecek yok. yol icin gercekten ideal. suana kadar tek farkettgim yol biraz bozuksa rahatsızlık verio. yoldaki çakılları felan hissedebiliyorsunuz. o biraz skıntılı gibi. ama diger yonden bi sıknıtısı yok yani gayet rahat kullanımlı tavsiye ederim.

16. Özgür TUĞRUL

Özgür TUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    Dün Cepa'da Bianchi Nero'yu yakından inceleme fırsatım oldu. Doğrusu fotoğrafından çok daha fazla beğendim. Bana pek 14 kg'mış gibi de gelmedi doğrusu. Herhalde benim Bianchi Uno SF'ten sonra bana öyle gelmiş de olabilir :)))

Yalnız forumda da konuşulan "Bianchi artık Türkiye'de üretiliyor, eski kalitesi kalmadı" gibi konular insanı tereddüte düşürüyor. Yoksa 10 taksit ve 740 TL'ye alınabilecek iyi bisikletlerden biri gibi duruyor sanki.

17. Özgür TUĞRUL

Özgür TUĞRUL Yeni Üye

Seviye:
    Gecen gün bianchi nero'yu facebook'ta bir gruba sordum .. Gelen cevap asagidaki gibi .. Bilginiz olsun diye gönderiyorum :

The Bianchi Nero bike is manufactured by the Turkish Company for their own sales in their country. Not sold outside. Bianchi Turkey has a license with Bianchi Italy to manufacture their own line of bicycles, so there is no information about their bikes outside of Turkey.
    Bianchi USA

18. Mithatcan Öcal

Mithatcan Öcal Yeni Üye

Seviye:
    İşi tamamen Türklere bırakmışlar anlaşılan, fakat ben o kadar umutsuz değilim, hakikaten gidip yerinde gördüğünüzde çok güzel tasarımları var görsel olarak bu bisikletlerin. Diğer Türk bisikletlerinde aynı enerjik görüntüyü alamıyorum ben ama derseniz ki görsellik önemli midir, şahsi fikrime göre önemlidir.

19. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Merhaba,

Fiyatının uygunluğu nedeniyle nero almak istiyorum ama inginçtir Bianchiye karşı insanlarda bir önyargı var.. genelde tüm kadrolar zaten tayvanda yapılır diğer aparatların tüm markalar arası ortak kullanıldığı bir sektörde bence çok anlamsız da olsa bu önyargının sebebini bilemiyorum ama dün nero modelini gördüm, inceledim hiç de fena durmuyor..komponentler ucuz çin ürünü değil, sade renkli, boyanın grafik deseni de hoşuma gitti abartısız hatta markayı öne çıkarmadan yazılmıştı... jantları da fotolardaki gibi kırmızı değil ,siyah boyalı idi ..satıcı muhtemelen mevsim geçtiğinden olsa gerek nakit 700 TL den de verebileceğini söyledi ..Tek içime sinmeyen önlerin mekanik disk olması..arkada v fren olmakla birlikte disk için kulakçık da var ki bu çok hoş bir ayrıntı .. ilk sorum arka göbek disk için uyumlumudur ?..

Ben ön arka hidrolik disk yapıp kullanmayı düşünüyorum.
    Diğer sorum : Arka V fren ve ön shimano mekanik diski kullanmadan bisikletçiye versem shimanonun sıradan hidrolik disk seti için için teorik olarak ne kadar masraf yapmak gerekir(bu tarz bir bisikletçi tanıyorum bisikleti otomobile atıp kullanmadan götürüp aparatları saydırabilirim ama iyi ve kötü senaryoda bu bana kaça patlar ?)

Daha önceden ümit superior 28inch şehir bisikletim vardı.. nero superiora göre sanki biraz ağır gibi geldi ama daha hafif ve benzer fiyatta ürün bulamadım.

Son olarak Neronun pedal ve göbek dişli oranlarını biliyormusunuz .?
    Sevgiler saygılar
    (Cevaplarınıza göre haftaya almayı düşünüyorum)

20. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Kimse dişli oranlarını bilmiyor galiba
    HAftasonu geldi ...yarın gidip dişlileri sayacağım :)