Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi montana ds 26" mtb

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında OsmanAltuntekin tarafından paylaşıldı.

1. OsmanAltuntekin

OsmanAltuntekin Aktif Üye

Adı:
    Osman Emre Metehan Altuntekin
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Esselamu Aleyküm. (link: Bianchi Montana D 26 Jant Bisiklet )
    3 sene önce 500 tl ye aldım (şimdilerde 700 tl) galiba teşhir ürünü idi. Çok az bindim. 1 kere bile lastiği patlamadı. Aldığım zaman 13 yaşındaydım herhalde bilmeden şekline bakarak almıştık. Arka amortisörün gereksiz olduğunu bilmiyordum. Diskli freninin de önemsiz olduğunu. Biraz ağır, hatta bayağı ağır. (Eğer bilen varsa lütfen kaç kg olduğunu yazsın lütfen).
    1- Traktör lastiği gibi lastikleri var. Bayağı yoruyor beni yokuş yukarı özellikle. Şehirde kullanmak için Decathlondan önerebileceğiniz bir lastik varmı? (Şu an kullandığım lastik 1.95) Ama biraz ucuz olursa iyi olur. Lastik kısmından çok az anladığım için soruyorum. Normalde bisikleti götürürdüm decathlona fakat adamların dükkanı alışveriş merkezinin içinde ve metroyla dolmuşa bisiklet almazlar.
    2- Sizce bisiklet nasıl?
    3- 15 yaşındayım okulla ev arası 37 dk yürüme mesafesi var anneme bisikletle gideyim diyorum yok diyor dolmuşla git diyor. Dışarı biraz bisiklet süreyim diye çıktığımda ise evin bulunduğu sokaktan ayrılma diyor. Bana kalsa kask olduğu sürece trafikte (araçların arasından değil) sürebilirim. Bunny jumping ile de öğrenirsem artık kaldırımdan da yoldan da gidebilirim yani. Sanki dolmuş kaza yapmayan birşey gibi ille dolmuşla git diyor ya. Nasıl ikna edebilirim ki?
    4- Trafiğe alışmak için nasıl egzersizler yapabilirim? Sadece bir kere caddeden bisikletle gittim onda da yavaş yavaş.
    5- Ulan işe bak bizim ailede de büyüklerden bir tane bile bisiklet binen yok, gel tura gidek diyecek adam da yok artık ileriki zamanlara kalıyor tur işi. Sizce bu mtb ile tura çıkarsam köy yollarından falan mı yoksa asfalttan mı gideyim?
    6- Ne soracağımı unuttum :)

2. JamesFord

JamesFord Aktif Üye

Seviye:
    @OsmanAltuntekin kardeşim yaşın henüz küçük, önünde kocaman bir yol var ve bisiklete erken merak salmışsın bu senin için büyük avantaj, bende o yaşlarda meraklıydım fakat daha sonra saflık edip bir kaç sene uzaklaştım bisikletten, sorularına gelince, biraz vakit geçir forumda, konuları oku, dağ bisikleti konuları olsun, dağ bisikletlerinin lastiklerini değiştirip şehir bisikleti olarak kullanan arkadaşların konularını olsun, sorularının büyük bir kısmına zaten cevap bulacaksın, bisikletin hakkında yorum istiyorsan da bir kaç fotoğraf koymanı öneririm.

OsmanAltuntekin bunu beğendi.
  3. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Aleykumselam ve rahmetullahi ve berakatuhu.
    aileniz kask konusunda oldukca hakli Turkiye de ya da baska bi ulke de trafik olsun olmasin her yerde mutlaka kask ile yola cikilmali. bu hem sizin hem de sizi sevenlerin mutlulugu icin elzemdir. onun haricinde ki bisiklet konularina gelirsek Turkiye de bildigin dag bayir tepe inis yapilmiyorsa dag bisikleti gereksizdir o yuzden zaten bir cok kisi gibi bende o hatayi yapip sonradan yola gelenlerdenim :) ilk once dag bisikleti alip sonra da yol lastigi takip devam edenlerdim ama sonrasinda gorduk ki en iyisi cyclocross turkiye de eger asfalt harici yerlerde surulecekse onun haricinde yol bisikleti cok daha iyi olur. tabi zevk ve tercih meselesi eger butce yeterse ileride ikisinde alip o sekilde surmek en iyisi :)

4. OsmanAltuntekin

Adı:
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Kask konusunda ben de hassasım mutlaka kasksız trafiğe çıkmam fakat onlar direk okula kasklı olsamda olmasamda bisikletle gitmememi söylüyorlar. Bir de bisikleti değiştirmeyi düşünüyordum fakat bütçe rezil.

5. Murat.Bagci

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @OsmanAltuntekin kitleyecek saglam guvenilir bi yer biliyorsan oraya birak yoksa butun gun sen okulda bisiklet disarida calinma ihtimali de var ondan dolayida demislerdir belki .

6. OsmanAltuntekin

Adı:
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    @Murat.Bagci yok kazadan mazadan korktuğundan öyle diyor. Kilitleyecek yer var ama bilirmisin buraları, İzmir buca. Kaldırımlar 50 cm, yollar da sıkış tıkış. Biraz zor olabilir ama alışınca güzelce giderim.

Bu arada kaybettiğim kaskımı buldum sonunda ucuz birşeydi ama yine de korunma önemli. Dizlik dirseklik almayı düşünüyorum, malesef sadece decathlondan alabilirim onun için şu linkteki paten dizliğini almam gerekecek. Sizce nasıl? Yetişkin Koruma Ekipmanları - FIT 3 3'lü Koruma Seti

7. Murat.Bagci

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @OsmanAltuntekin koruma pek kullanmadim ama tabi ormanda dagda inis icin gerekli oluyor o tur seyler. eldiven dahi dusunce cok etkili oluyor avuc icinde bir cok yaralanmayi koruyor. bucayi bilirim ama orada pek disarida birakmaya gelmez bisikleti. kaza bu zaten adi ustunde Allah korusun her zaman insanin basina gelebilir o yuzden yapacak cok bi sey yok yani biz guvenlik onemlerimizi alip ona gore davranmamiz lazim.