Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi MKX 2400 29er

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Yavuz Can CEBECİ tarafından paylaşıldı.

1. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Geçtiğimiz sene ramazan ayında aldığım ve severek kullandığım bisikletimin şuanda kadrosu çatladığı için iki buçuk haftaya yakın bir süredir sürememekteyim...

Yaklaşık 2000 küsür kilometreyi sadece bir kadro kulağı kırmak ile ve 2 kerede akort yaptırmak la atlattım :) Birisi araç tamponunun arka tekerime son anda ufak bir dokundurması yüzünden diğeri ise gezinti yaparken motorsikletli bir arkadaşın yanımdan sıfır geçmeye çalışması sırasında bana arkadan çarpması yüzünden...

Birinci kazam da %30 ben haksızsam %40 diğer taraf ( O da aceleci olduğu ve beklemeyi bilmemesi yüzünden ) %50 yolun ortasında anlamsızca duran ve yolcu indiren Trabzon münübüscüleri yüzündendir... İkinci kazam ise tamami ile benim suçumun olmadığı 2 şeritli yolda emniyet şeridinden üç kişi yavaşça ilerlerken arkadan çarpması sonucundadır...
    İkinci kazayı geçirdikten sonra kızgınlıkla o kişinin üzerine yürüseydim şayet yada kavga gürültü olsaydı o arkadaş ben ve bisikletli her gördüğüne bunu yapmaya devam edicekti ama ben arkadaşa yardım edip bilinçli şekilde davrandım ve o yüzündeki hatalı benim ifadesi yeterdi açıkcası...

Neyse konuyu toparlıyalım :)

Bisikletimin fotoğrafları ile devam edeyim...

Bisikletimi odamda ve tam yatağımın karşısında saklıyorum :) Aslında bu durumdan annem biraz şikayetçi ama olsun... Bisiklet sevdasına değer...

Trabzon PAB'dan bir kesit

1699.9Km biraz eski ama sevdiğim fotoğraflardan... KTÜBİS

Donanım:

Kadro: 17" ( <garantiden gelicek kadro 19" ki bu sevindirici bir haber. İsteğim doğrultusunda büyük boyu vermeleri ise cabası...)
    Vites sistemi: Ön acera, arka acera (rdm390 ile değişicek) Acera 3x8 vites kolları
    Fren sistemi ve rotorlar: BR-M445 / Ön 180mm Arka 160mm
    Jantlar ve göbekler: Çemberler Bianchi göbekler quando rulmanlı 6 vida
    Sele: Selle Royal SETA
    Sele borusu, sele kelepçesi, gidon, gidon boğazı Bianchi
    İç-Dış Lastik: CST Critter 29*2.10 ( Schwelbe Racing Ralph 29*2.25 İle değişilicek)
    Maşa: Suntour XCM Gidondan kilitli
    Aynakol: Shimano FC-M131 - Orta göbek karemil ve kalitesiz bir şey... Kadro gelince Shimano ile değişicem...
    Pedal: Shimano SPD - PD-M520 ve pedal platformları ( Ayakkabıları yeni aldım gelmesini bekliyorum )
    Zincir: KMC

Aman aman üst seviye parçalarım yok ama bunlar önemli değil... Önemli olan üzerindeken rüzgarı ve rahatlığı özgürlüğü hissetmem...
    Sevdiğim iki tane aksesuar var bisikletimin üzerinde kablosuz kronometre ve arka ikaz ışığı...
    Gayet sade olmasını seviyorum bisikletin.. Ama çok güzel suluklar ve kafesler aldım onlarda gelince takıcam :) Birde ebay'dan yüksek lümenli bir ön ışık alırsam yemede yanında yat :)

Kadro garantiye gitmeden evvel :)

Bir kaç turdan fotoğraflar..

Trabzon - Sürmene
    Toplam yol 100Km
    Toplam tur zamanı: 6 saat

Trabzon - Santa Harabeleri
    Toplam yol 150Km
    Toplam tur zamanı: 14 saat

Ve daha niceleri...

Resimlerle sizleri biraz yormuş olabilirim kusuruma bakmayın... Her ne kadar Türkiye de bisiklet sürmez zor olsa da özellikle Trabzon da zor olsa da memleketimi seviyorum... Hayatta her şey saygı ve sevgidir. Trabzonspor ve Fenerbahçe arasındaki şu kavga bitse ülkemizde o sorunu bu sorunu değil de acaba şunudamı yapsak denilse insanlar birbirine daha saygılı ve sevgili davransa ne iyi olur dimi...

Her neyse bisiklet güzel bir hobi ve sevene güzel bir sevda :) Hadi herkes yüklensin pedallara daha katedilecek uzun yollar bizleri bekler :)

2. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Tamam anladık kulağı araba kırmış, akordu ise motor bozmuş. İyi güzelde kadroyu kim çatlatmış peki. Bianchimi dedin. Teşekkür ederim almayım...

3. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Kadrom sele borusunun alt kısmından çatladı yüksek kullanmam sonucu... Bunuda bianchi fabrikası ile temasa geçerek belli ettim. Sele borusunu seviyenin üzerinde kullanmadığımı ve servis tutanaklarındada bunun olduğunu söyledim... Onlarda daha önce 2 kişidede aynı sorun olduğunu ve değişim yapıcaklarını belirttiler...

Sorunuzun cevabını verdim alıp almamak sizin tercihiniz ama bu nasıl bir yaklaşım anlamış değilim... Neyse yinede teşekkür ederim Mehmet bey iyi akşamlar :)

ProfessionaL bunu beğendi.
  4. Orhanalkaya

Orhanalkaya Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    güzel günlerde kullanmanız dileğimle :) daha dün gibi bisikletinizi seçerken de foruma danışmıştınız zaman ne hızlı geçiyor :)

Yavuz Can CEBECİ bunu beğendi.
  5. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Teşekkürler Orhan. Haklısın zaman çok çabuk geçiyor :) Seninde güzel günlerde pedallaman dileği ile iyi akşamlar...

6. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Trabzona selamlar, kadronuz icin üzüldüm ve ayni zamada sevindim. Üzülmemin sevebi kadronun catlamasi, sevinmemin sevebi, böylece istediginiz büyüklükdeki kadroya sahip olacaksiniz. Bianchi iyi bir markadir siz denilenlere bakmayin. Size simdiden yeni kadronuzla uzun ve iyi sürüsler dilerim.

7. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Çok teşekkür ederim Murat bey... Haklısınız iyi bir marka ama eski kalitesi yok artık. Ama kesinlikle satış sonrası ürünlerinin arkasındalar. Hiç bir sorun çıkarmadan kadromu değiştiler ve isteklerimi extra bir maliyet çıkarmadan karşıladılar. Ayrıca yeni kadro kulağı ve furş takımı ile göndermeleride cabası :)

Tekrardan güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.. İyi günlerde pedallamanız dileğim ile iyi akşamlar...

Giresun'a selamlar...

Murat Cömez bunu beğendi.
  8. Abdülsamed AKBULUT

Abdülsamed AKBULUT Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    milletin ağzında bi laftır dolanıp duruyo, bianchi kötü-bianchi almayın vs vs. Ya arkadaşım bianchi nin kaç modelini biliyosunuz acaba, sadece türkiyede üretilenlere bakıp neden markayı karalıyosunuz, girin küresel sitesine bakın bi bisikletlerine ağızları açık bırakacak cinsden,

Yavuz Can CEBECİ ve Murat Cömez bunu beğendi.
  9. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Haklısın Abdülsamed... Kötü bir yanını görmedim hepsi gibi onunda iki tekeri var :) yurt dışı modellerini türkiyeye getirebilseler fiyatları dudak uçuklatır...

10. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bisikletler çok güzel yeni kadro hayırlı olsun bu arada......

çektiğiniz fotoğraflardan bir tanesi profesyonel çekim olmuş dağ, çatısı yıkılmış ev, orman ve evin önünde ki tahta parçaları birlikte mükemmel bir konu oluşturmuş hayran kaldım elinize sağlık.....

11. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Teşekkür ederim Buğra. Böyle bir sürü fotoğraf var elimde ama ancak bu kadarını ekleyebildim ve beğenmene sevindim :)

bkagan bunu beğendi.
  12. Abdülsamed AKBULUT

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Fiyatı geçtim bisikletler acayip donanımlara sahip hele japonyadaki bianchi lere bakınca uzay teknolojisi kullandıklarını düşünüyorum

13. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Şuanda japon sitesine baktım da global sitedekilerle aynı :) kadro yapıları geometrileri harika makineler...

14. Abdülsamed AKBULUT

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Yok ben globalden bakmadım ordakilere link bulursam atarım ama sizinkide gayet pro bence kadronuzda hayırlı olsun bol keyifli pedallar :)

15. Ali Nihat GÖRAL

Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Yavuz kardeşim merhaba,

Markalar etikettir.Ve bence en güzel marka ve bisiklet senin olandır.Bianchi ben bildim bileli bu ülkede ve şu yorumları okuyana kadar hakkında en ufak kötü bir şey duymadım.Kaldı ki duysam da, herkesin tercihi kendinedir ve tercihlerinden dolayı için rahat ve huzurluysan gerisini boşver gitsin...Sağlıkla,neşeyle,coşkuyla ve iyi günlerde, hayatının sonuna kadar huzurla pedallaman dileğiyle..Selamlar

16. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Hocam çok teşekkür ederim :) Bu arada bugün fabrikadan aradılar bir büyük boyunu yollayamıyacaklarını üretici ile görüştüklerini eğer istenirse 2 3 ay beklemeden sonra yollayabileceklerini söylediler bende o zaman aynısını istiyorum dedim bu hafta gelicek kadrom hayırlısı ile :)

Sizede keyifli pedallamalar...

17. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Sizede merhaba hocam :)

Dediğiniz gibi markalar etikettir... Şu ana kadar satış sonrası hizmette hiç bir sorun yaşamadım vallahi... İş birazda köklü firma olmakta kanımca. Trabzon'da bianchi servisi var sırf servisi olduğu ve küçüklüğümden beri içimde uhte kalmasından tercih etmiştim ama şuan gayette memnunum iyi ki almışım diyorum...

Sizede iyi günlerde ve sağlıklı günlerde pedallamanız dileğim ile ali kardeşim Trabzondan selamlar...

18. Ali Nihat GÖRAL

Ali Nihat GÖRAL Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Ve aleykümselam...Eksik olma Yavuz kardeşim...

19. Sezer İmamoğlu

Sezer İmamoğlu Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    hayırlı olsun :) bol pedallar;)

20. Yavuz Can CEBECİ

Yavuz Can CEBECİ Üye

Seviye:
    Teşekkürler Sezer bey... Sizlere de bol pedallar :)