Bianchi mi Ghost mu?

ftlstrm

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Nishiki
Sehirde kullanmak icin hibrit bisiklet bakiyorum. Bianchi Touring 713 ve Ghost Cross 1300 arasinda kaldim. Donanim olarak Bianchi daha iyi gorunuyor ama Ghost cok daha pahali. Bunun sebebi nedir? Genel olarak "Bianchi kotudur" seklinde yorumlar duyuyorum ama ne bakimdan kotu oldugunu anlayamadim. Bisikletleri baktigim bisikletci Bianchi'nin eskiden kotu oldugunu, 2-3 sene once Accel isimli bir Hollanda sirketine gectigini ve gecisi yaptigindan beri cok iyi bisikletler urettigini soyledi. Tecrubeli arkadaslar secim yapmam konusunda yarimci olabilirler mi?

Scudo
D

Domestik

Misafir
"Bianchi kötüdür" algısı son zamanlarda dünyaca bilinen, marka bisikletlerin yaygınlaşmasıyla başladı. Ayrıca şimdi ülkemizdeki Bianchi'ler yerli üretim olduğu için de hakiki İtalyan menşeili Bianchiler gibi değiller doğal olarak. Bianchi yerli standardlarda iyi bisikletler üretir. Ancak kaliteli yabancı markalarla karşılaştırmak yanlış olur. Aradaki fiyat farkı kalite farkından kaynaklanır. Ghost meşhur bir Alman bisiklet üreticisi. Ekonomik davranmak istiyorsan Bianchi'ye yönelebilirsin. Ancak kalite arıyorsan Ghost'u seçmelisin.

ftlstrm

Üye
Tepki
0
Bisiklet
Nishiki
Arada 500 liraya yakin fark var. Bisikletten fren, vites vs. donanimi cikardiginda zaten geriye sadece kadro ve sele kaliyor. Kalite farki tam olarak nedir, daha kaliteli olunca ne degisiyor, bunu ogrenmek istiyorum.

Mustafa Şükrü Yıldırım

Forum Bağımlısı
Tepki
812
Bisiklet
Giant
Kısacası diğer ufak tefek şeylerde iyi kullanılır ithal bisikletlerde, örneğin furç takımları, sele borusu kelepçesi, elcik, pedal, jant vs. sıkıntı yaratmaz.(Özellikle jantlarda dt swiss jant teli kullanılması) Kadroda önemli bir etken. Onuda geçtim ghost cross 1300 modeline sitesinde 12.7 kg denmiş, bianchi hidrolik disklerle 13 kilonun üzerindedir. Bu tip bisikletlerde zaten hidrolik disk gereksiz bence iyi pabuç takviyesiyle v fren güzel iş görür başın ağrımaz. Birinde cst lastik var diğerinde schwalbe vs. çoğaltılabilir. Alman bisikletleri iyidir, daha önce corratec kullandım hiç bir ağır bakım yapılmadan 4500 km sıkıntı yaşatmadı. Ghost al başın ağrımaz uzun süre binersin. Yerli üretim ucuz olabilir ancak ithal markadaki kaliteyi yakalıyamaz bence.