Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi meta pro

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Sercan Keklik tarafından paylaşıldı.

1. Sercan Keklik

Sercan Keklik Yeni Üye

Selamlar..

12 yıllık bianchi meta pro sahibiyim. Bisiklete 6-7 yıldır hiç binmiyordum. Başka spor dalları ile ugraşmaktayım. Bu sene sabahları veya akşamları maltepe-kadıköy gidiş dönüş yapmak için bisikletimi çıkarttım.

Bisikletçiye gittigimizde hiç degişmeyen lastikleri, aşınmadan ötürü (Çatlamıştı) iç-dış degiştirdik. Arka göbek yamulmuştu onu rulmanlı sisteme döndürüp, arka vites dişlisinide degiştirip bisikletimizi yürür duruma getirdik.

2-3 gündür bisiklete biniyorum fakat, fren sistemi çok sıkı ve vites geçişlerinde problem var. İstanbu - Anadolu Yakası Maltepede bir bisikletçiye gösterdim. Kendisi Vites Kollarının, Fren kollarının ve tellerinin degişmesi gerektigini söyledi.

ÇIKMA Shimano Vites-fren kolları için 75 TL!!! gibi saçma sapan bir rakam istedi..

Internetten araştırmalar yaparak sitenize ulaştım ve ikinci el sıfır çok çok çok uygun fıyatlı kollar bulma fırsatım oldu. Böylelikle Fırsatçı! bisikletçiden kurtuldum.

Bu konuda fazla bilgim olmadıgı için sizlerin yardımını bekliyorum...

bisikletim bu bisikletle aynıdır.

Fren mekanizmasınında önemi var sanırım bu degişimde, Benim frenlerimin modeli, dizaynı ne diye geçiyor bilmiyorum fakat, *************** üzerinde şu kolları buldum..

21 Vites için ve V fren sistemi demiş bildigim kadarıyla V sistemi ile bu bisiklet üzerinde olan sistem çok farklı.. Vitesler uyuyor ama bana olumsuz etkisi nedir bilmeden almak istemedim.

Bu modifiye işleminde bana yardımcı olursanız sevınırım. En kısa sürede kendi bisikletimin fotograflarını cekıp paylaşacagım.

2. Sercan Keklik

Sercan Keklik Yeni Üye

yardımcı olabilicek kimse yok mu?

3. İsaAlp

İsaAlp Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Bulldog
    Seviye:
    Fotoğraflar gözükmüyor, ama anladığım kadarıyla sizin şu anki frenleriniz cantilever. Hem fren kollarını hem de fren bacaklarını V fren uyumlu olanlarla değiştirirseniz herhangi bir sorun çıkmaz.