Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Kaliteli mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Onur Çabuk tarafından paylaşıldı.

1. Onur Çabuk

Onur Çabuk Üye

Seviye:
    Merhaba yaklaşık 20 gün sonra bianchi mega alacaktım ancak bazı arkadaşlarımdan bianchi kaliteli olmuyor gibi söylemler duydum

maksimum 1700 liraya önerebileceğiniz bir model varmı ? Ve bianchi kaliteli midir ?

2. Mesut C.

Mesut C. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Bence biraz forumu araştır. Çok fazla karşılaştırma var. Fikir edinebilirsin.

Şahsi fikrime gelirsek. Gidip 1700 TL civarlarında para verip Bianchi almam. Ondan kat kat üstün bisikletler var...

ozan erdem ve zkyurduseven bunu beğendi.
  3. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisikleti hangi yollarda kullanacaksınız?

4. Onur Çabuk

Onur Çabuk Üye

Seviye:
    asflatta olucak dağ taş da

5. Ömer Soykan

Ömer Soykan Kıdemli Üye

Seviye:
  6. ATiCO

ATiCO Kıdemli Üye

Adı:
    Atakan K.
    Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Delta bisikletteki bisiklet modellerine ,trek e sedonaya ve ghostlara bakmani oneririm

7. Eray Helvacı

Eray Helvacı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    cannondale scott geotech giant olabilir bianchi almam :)

8. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Mega nın donanımı oldukça yeterli gözüküyor . Kadrosu whistle lar la aynı zaten . Gözü kapalı al kullan. Yukarıda linki verlen Cannondale in fiyatı oldukça uygun gözüküyor fakat amortisör , vites fren donanımı Mega nın ki kadar iyi değil . Cannondale de markaya çok fazla para veriliyor . Alivio nerde slx nerde? RST nerde Rock shox nerde?

Kadro yapısı olarakta çok farklı değiller .

9. Cengiz ADANUR

Cengiz ADANUR Aktif Üye

Seviye:
    Tur bisikleti alın bence..

10. akifberkant

akifberkant Bisikletkolik

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    Seçeceğiniz modelin özelliklerini araştırıp düşünerek hareket etmeniz gerekir. Oksal Özdöl'e de sonuna kadar katılıyorum.

Ayrıca ' Bianchi kalitesiz ' diye kesip atmak çok yanlış; şimdi şu bisiklete kalitesiz denilebilir mi: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=2&urunid=232 . Sorunuzun cevabı şu; bence kaliteli. Alt seviye bisikletlerine bakıp yorum yapmak kolay. Ben çalışanı değilim, amacım reklam değil, bisikletim de Bianchi değil ama bahsettiğimiz firma yıllardır Türkiye'nin en önemli markalarından, belki de Türkiye'nin en büyük bisiklet üreticisi.

Şuna da değinmeden edemiyeceğim; 2-3 yıl kadar önce Bianchi'nin en alt modeli olan ' Speed'i 220 tl gibi bir fiyata almış, dağ tepe bayır, asfalt sorunsuz olarak kullanmıştım. Geçirdiğim bir kaza sonucu kadrom çatlamıştı ve Bianchi bana yardımcı olmuştu. Kullanıcı hatası ya da kaza sonucu kadro çatladığında her firma yardımcı olmaz herhalde.

Geçen yıl Accell bünyesine katıldı, o ayrı.

Size tavsiyem ihtiyaç ve beklentilerinizi çok iyi belirlemeniz ve çok iyi araştırma yapmanızdır.

Selamlar

Tolga Günsezer bunu beğendi.
  11. Ersin Erbeden

Ersin Erbeden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Ne kadar ezberci bir zihniyet.Süpermarketteki 400 liralık bianchileri görüp marka kestirip atılıyor.Adamlar niye 4-5 bin TL lik bisikletler yapıyor o zaman.Elindeki paraya göre bisiklet üretiyorlar ne güzel işte.

12. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Bianchi Mega fiyat X performans olarak Bianchi'nin en iyi modellerinden birisi. Bianchi kötü diyip kestirip atmak bence çok yanlış, çünkü Bianchi hem iyi hemde kötü modelleri olan bir firma. 300-400 TL'lik bir Bianchi tabii ki kötüdür. Herkesin yaygın olarak tercih ettiği Salcano yada Kron'da ona bakarsan kalite olarak Bianchi seviyesindedir. Her markada olduğu gibi ne kadar çok para verirsen o kadar kaliteli ürün alırsın. Ben olsam Bianchi Mega'ya 1700 TL'yi gönül rahatlığı ile verirdim, çünkü bu bisikletin üzerindeki donanım piyasadaki çoğu 1700 TL'lik bisiklette yok ayrıca kadrosu Whistle tarafından üretilen Miwok kadrosu, bende aynı kadroyu kullanıyorum, taş gibi bir kadro.

13. Özgür Öztekin

Özgür Öztekin Üye

Seviye:
    Bianchiye karşı her zaman bir önyargı vardır ve pek çok ortamda bizzat duymuşumdur Bianchi alacağına ,whistle diye bi bisiklet var git onu al derler..Halbuki İkisi de MAnisada üretilir :) ama bilinçaltı farklı kavram. Tavsiyem karşılaştıdığınız bisikletlein kadrosuna bakın hoşunuza gidiyorsa sonrasında üzerindeki ekipmanları ve değerlerini karşılaştırın..o zaman kararınız netleşir..

Mesela ben alırken Nero'nun kadro yapısını beğenmiştim baktım ki üzerindeki aynakola varıncaya kadar tüm komponentler shımano (giriş seviyesi de olsa),amortisör klitlenebiliyor, sertlik ayarlı, kadro üzerinde disk kulakçığı var liste fiyatı 824 TL ama bana nakit 650 TL gibi komik bir fiyata bırakılınca hiç düşünmeden aldım
    300 km ye yakın yol yaptım ve herhangibir sorun veya ayarlama yapmam gerekmedi..

1700 TL bütçe ile pek çok güzel bisiklet bulunabilir..dediğim gibi kadrodan başlayıp gönlünüze göre devam edin önyargılara kapılmadan
    Mesela fotodaki bianchi 29er ve 1100 TL ye alınabilir
    Bianchi ADX 2700 29" Detay Bilgisi
    --------------------------------------------------------------------------------

Kadro : 29" Alüminyum 1.1/8" Yarı Entegre Maşa Yatağı

Maşa : Suntour 29" XCM Disk 100mm Gidondan Kilitli

Jant : 29 / 622 x 19 Bianchi Çift Kat Alüminyum siyah 32H

Lastik : Schwalbe 29 x 2.25 57 - 622 Racing Ralph Performance Siyah

Vites : Shimano Deore - Acera 27 Vites

Fren : Ön - Arka : Hidrolik Disk "Shimano" AM445 ROTOR ASMRT30 160mm

Sele : Selle Royal Seta

Ağırlık :14,92

14. Kanber Gülhan

Kanber Gülhan Aktif Üye

Seviye:
    Dostum bianchi bence kaliteli ama pahalı sınıfta arkadaşlarım dan biri bianchinin özel serisinden bir tane aldı diğer bi arkadaşımda sallcano aldı sanırsam astro ydu modelleri aklımda değil tabi bianchiyi biraz pahalı aldı arkadaşım ama çocuğa bakıyorum hiç sanırsam servise götürmedi ne balatasından ses gelio ne bir yerinden rahatsız yani çok kaliteli bisiklet diğer salcanoyu kullanana bakarsak yemin ediyim size her sordumda nerdeyse bisiklet serviste diyor yada yok balatadan ses gelio falan diyor ve üstüne bi 100 lira bakıma harcamıştı fark ortada bence özel seriler çok güzel bianchinin salcanoya göre

15. ramazanedis

ramazanedis Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Ben olsam bianchi para vermem onun yerine kron,carraroveya sedona bak daha kaliteli bianchi tanınmış olduğu için daha pahalı

16. Onur Çabuk

Onur Çabuk Üye

Seviye:
    Teşekkürler. peki meganın ağırlığını bilen varmı ? çünkü whistle kadroları ağır oluyor yaklaşık 13-14 civarı?