Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi ile Sedona şehir bisikletleri arasında kararsızım!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Salih Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Merhaba,

Bianchi Miles, daha ince lastikler, Alivio arka vites, korumalı zincir ve rotor dinamo ile öne çıkarken.
    Sedona 311, aykırı kadro yapısı, 100 TL daha ucuz oluşu ve kilitlenebilir süspansiyonu ile öne çıkıyor.

Peki siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Teşekkürler...

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  2. ProfessionaL

ProfessionaL Onursal Üye

Adı:
    Hasan Kılınç
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    ben bianchiyi seçerdim neden dersen sedonanın bu kadroyu begenemedim nedense. bir de bir ara forumda okumuştum. alacaksanız en düşük komponentler bile shimano alivio'dan başlasın diyorlardı.

3. ToffieBoi

ToffieBoi Onursal Üye

Adı:
    Gökhan
    Bisiklet:
    Orbea
    Seviye:
    Sedona'daki arka aktarıcı Acera gibi göründü bana?

4. Bahadır Budak

Bahadır Budak Aktif Üye

Seviye:
    evet resimdeki sedonada arkada acera önde tourney var yanlış yazılmış.

şehir bisikleti arıyorsanız, kilitlenebilir maşa hatta maşasız olmalı bence. bunun için sedona 321 öneririm, onun dışında iki model arasında bianchinin bir iki kilo daha fazlası vardı diye hatırlıyorum. örneğin bianchideki zincir koruma plastiği gereksiz hatta zincire müdahale etmenizi zorlaştırır gerektiğinde. sedonadan daha iyi bir performans almanız olası, kilitlenebilir maşa bianchide yoksa zaten direk eleyebilirsiniz bu arada.

bir de şu var, jant göbekleri aynakolun kendisi ve göbeği üst seviye parça olmadıktan sonra, sadece arka aktarıcının sedonadan farklı olarak alivio olması hiçbirşey ifade etmez. hatta sedonayı alıp alivio arka vites almanız mantıklı olur alivionun en son modeli maksimum 50 tl civarı bir ürün: http://www.cinarbisiklet.com/Arka-Vites-Alivio-RD-M430-S,PR-350.html

Barkın Kenan bunu beğendi.
  5. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    bianchi daha iyi bence kadrosu fln da daha güzel zıncır koruması da ıkı vıdayla acılacak bısey senı yormaz yanı

6. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    önde entegrelı dınamo göbek de cok güzel en azından tekerın dönüsüne bır etkısı yok masaya gelınce o bısıkletle ayağa kalkıp da fınıs atacak değilsindir herhalde bu yüzden kilitsiz olmasının pek bir önemi yok

7. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Haklısınız, ben bunu karıştırmışım...:eek:

Şimdi de krank ve hazne milleri kafamı karıştırdı, o kadar önemli mi? Yani bende dandik bir 18'lik demir yığını var ve dün (neyseki eve yakın bir yerde), çarklardan biri, 4 ayın sonunda çıktı gitti...:)

Neyseki aşağıdaki gittiği için biraz da olsa en küçük viteste çevriliyor ama kesinlikle çok fazla mesafe gidilemiyor. Yani vitesin sadece bir plastik parçası gidince ben apışıp kalıyorsam bence diğerleri kadar önemli olsa gerek.:rolleyes:

Teşekkürler...

8. sonEr´´

sonEr´´ Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Bence Sedona...Nedennn ??? diye sorucaksınız biliyorum :) Sedona bence bianchi'den daha hafiftir..Parça bakımından ve görüntü bakımındanda sedona daha doyurucu görünüyor...Sedona'da ahead sistem furç görüyorum..Bianchi'de ise ara sıra boşluk yapan klasik tip furç sistemi kullanılmış..Ben yerinizde olsam 2 modelide şutlar :p Yeni sedona 321 modelini incelemeye kurcalamaya alırım :rolleyes:

Erdinç ALTINÇEKİÇ bunu beğendi.
  9. KIVANC YILMAZTURK

KIVANC YILMAZTURK Kıdemli Üye

Seviye:
    Arkadaşım sana kendi arkadaşımın bisikleti olan Miles adlı bisikleti öneririm neden dersen öncelikle tam bir şehir bisikleti ve özel göbeklere sahip dinamo yok ve göbek dinamo görevi görüyor sürtünme yok çok güzel bir sistemi var far sisteminiz zaten buna bağlı sedonaya göre belki biraz ağır fakat kullanış bicimi olsun akıcılığı olsun emin olun sedonayı katlar eğer bir mağzaya gidip deneme fırsatınız varsa miles bisikletine bayılcaksınız garantisini veriyorum gerçekten tam bir şehir bisikleti yapmışlar.

10. kıvanç özkarayel

kıvanç özkarayel Kıdemli Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    zor bir karar ama ben olsam bianchi'yi seçerdim

11. -Paşa-

-Paşa- askssy

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    ben de miles diyorum furç takımı değiştirilir ve sabit hafif bir maşa takılırsa süper olur..

Salih Dinçer bunu beğendi.
  12. Salih Dinçer

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sedona'da maşa kilitleme özelliği var. Peki bu sabit maşa kadar yeterli bir çözüm değil mi? Yani insana bir taşla iki kuş vurulduğundan sempatik geliyor ama tabi ağırlığı arttırıcı bir unsur...:)

13. Deniz K.

Deniz K. Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Herşey aslı gibi olmuyor, kilitli maşa fikri güzel, ancak kilitli konumda iken unutup çukur veya kasislere girince tak diye ses gelmeye başlıyor, bu da can sıkıcı olabiliyor,kısaca amortisör kendi görevini, sabit maşa da kendi işini en iyi şekilde yapıyor, diğer türlü arada birşey kalıyor,heleki de sorduğunuz bisiklet türlerinde bence kilitli maşa gereksiz kalıyor diye düşünmekteyim.

Salih Dinçer bunu beğendi.
  14. osman öksüz

osman öksüz Aktif Üye

Bisiklet:
    Dahon
    Seviye:
    2 Yıldır Miles kullanıyorum inanılmaz memnunum. Şehirlerarası turlar için ideal.

15. thomisus lx

thomisus lx Onursal Üye

Seviye:
    öndeki entegre dinamo bozulunca ne yağmayı düşünüyorsunuz? bianchi daha ağır bisikletler üretiyor belki bunda karne bisikleti almaya gelen çoğunluğun ağır sağlamdır algısı yatıyor olabilir, bilmiyorum. salcano ya da bakın derim.

16. ömer çetkin

ömer çetkin Yeni Üye

Adı:
    Ömer
    Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Ben 2 yıldır miles kullanıyorum ve çok memnunum.2200 km yol yaptım ve yolda çok keyif verici bir bisiklet.