Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bianchi hakkında

Konu, 'Dağ Bisikleti / MTB / Mountain Bike' kısmında yusuf gürler tarafından paylaşıldı.

1. yusuf gürler

yusuf gürler Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba. Bende bianchi focus var. 10-11 senedir kullanıyorum yılda 5 ay olmak üzere. Bir şeyi çok merak ettim. Forumda gezerken hep Bianchi kötüleniyor. Bunun sebebi herhalde İtalyan Bianchisi ile Türklerin ürettiği Bianchilerin ayrılması sanırım. Bende ki bianchi 2001 -2002 yılında alınma ama tek bir sorun yaşamadan kullandım fazlaca sert davrandığımı düşünüyorum. Hiç bir yeri değişmedi, kırılmadı, çatlamadı sadece daha yeni iç teker değiştirdim. Benim Bianchinin kaliteli çıkması o zamanlar Bianchi %100 türk değildi ondan mıdır acaba.

Birde bnde ki bisiklet çift amortisör forum da okuduğum kadarıyla genelde çift amortisör kötüleniyor pedala uygulanan kuvveti absorbe ettiği için. Fakat bn dağ tepe kullandığım için bana daha rahat geliyor, çok ta umursamıyorum boşa giden kuvveti. Sormak istediğim dağ tepe gezerken tek amortisör daha rahatsız edici olmaz mı ? Birde biriyle konuşmuştum ve o bana bu bisiklet ile uzun gezilere gidemezsin demişti, çift amaotisör olmasından dolayı ne kadar doğruluk payı vardır ? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

2. ihsan onur şener

ihsan onur şener Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Gitmesine gidersiniz ama absorbe edillen enerji çok aza indirgenirse çok az yorulursunuz. Bu iki bisikletin arasındaki farkı ancak kullandığınızda anlarsınız.

Full amortisorlu bisikletleri ben sevmiyorum, hantallar ve şimdiki üretilenler çabuk yıpranıyor. 2 güne amortisorleri gıcırdıyor vs. vs. Biraz paraya kıymak gerekebiliyor

3. ec038

ec038 Üye

Seviye:
    orta amortisörü iptal ettim güzeldebir yöntem keşfettim isterseniz fotoğrafını çekip paylaşabilirim.. selenin borusunu uzattım amortisörü hareketsiz bırakacak şekilde kadronun 2. parçasına yasladım.. on numara oldu.. yine ağır fakat en azından gücüm bacağımda kalıyor ;)

4. yusuf gürler

yusuf gürler Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merak ettim. Paylaşırsanız resimleri sevinirim..

5. ec038

ec038 Üye

Seviye:
    arkadaşım kusuruma bakma.. sınava hazırlanıyordum.. netten kopmak zorunda kaldım.. fotolar aşağıda