Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi Grizzly

Konu, 'Bisikletlerimizin Fotoğrafları' kısmında Yasin YEL tarafından paylaşıldı.

1. Yasin YEL

Yasin YEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Merhaba arkadaşlar,
    Yaklaşık 13 yıllık emektar bisikletimi tozlu yollara tekrar çıkarmış bulunuyorum. Aslında bu işin biraz yabancısıyım ancak elimden geldiği kadarıyla yavaş yavaş bir şeyler yapmaya çalışacağım. İç ve dış lastik değişimi yaptım ancak biraz aceleye geldi Isparta'da daha kaliteli bir dış lastik bulamadım internetten almayı düşünüyorum, ama benim asıl canımı sıkan frenleme yaptığım zaman gidon sütununda bir oynama söz konusu oluyor içerisindeki bilyeler değişti ama istediğim gibi olmadı. Yeni bir gidon almam dahamı mantıklı olur ? Ayrıca sele , frenleme sistemi, pedal ve gidon konusunda tavsiyelerinizi söylerseniz memnun olurum.
    ( Ayrıca bugun bir şey farkettim bisikletim baya bir yoruyor )
    [​IMG][/url][/IMG]

2. YüzSürKoş

YüzSürKoş Onursal Üye

Seviye:
    eger sehır ıcınde kullanıyorsanız arka amörtisöru sıkmanızı onerırım daha hızlı gıtmenızı saglıyacaktır

Yasin YEL ve Uğur Recep AKGÜL bunu beğendi.
  3. Oğuzhan k

Oğuzhan k Bisikletkolik

Seviye:
    Çift amortisör ve çelik kadro yorulmamak ne mümkün bide yeterli performans olmayınca bence satın üstüne katıp yeni bir model alın uğraşmaya değmez.

4. Yasin YEL

Yasin YEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Şuan satıp yenisini almam zor ama bir kaç ay idare etmesini istiyorum.

5. Uğur Recep AKGÜL

Uğur Recep AKGÜL Bisikletkolik

Seviye:
    ön freni sıkıp ileri ittinmi oynama varsa ya furc takımı iyi sıkılmamıstır yada amortsor bosluk yapmıstır ordan esniyodur. Sen bilyeler deişti diosun götürdügün bisikletçi iyi bir usta ise furcun ordaki vidayı iyi sıkmıstır diye düşünüyorum ve eski bir amortsor oldugundan sorun amortsorlerdeki bosluktadır diorum .

Ön freni sıkıp bir bak tam olarak amortsorun lastiklerin alt kısmından oynamamı var yoksa gövde ile gidonun sıkılan vidanın ordamı oynama var. Her 2 sorundada gidon deiştirmene gerek yok ayrıca gidonla alakalı bir sorun olmadıgını düşünüyorum .

Ayrıca ebubekirinde dedigi gibi özellikle düz yolda arkadaki amortsorun elle iyice sıkıp sert esnemicek hale getirirsen senin gücünü emmez . Yumsak kalırsa sen her pedala yüklendiginde orası esner ve gücünü emer .

Eger imkanın varsa deiştirmen bisikletten aldıgın keyfi arttıracaktır.

Yasin YEL bunu beğendi.
  6. Yasin YEL

Yasin YEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Degistirmeyi dusundum aslinda ama 50 lira verilince satmaktan vazgectim ustunde bir kac degisiklik yapip kullanmayi tercih ettim. Yarin ilk isimde gidon meselesine bakmak olucak.

7. Gürkan Ç.

Gürkan Ç. Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ebubekir arkadaşımızın dediği gibi arka amortisörü iyice sıkın. Bu daha az yorulmanızı ve daha performanslı bir sürüş getirecektir. bence bu bisiklete fazla masraf yapmayın, yapacağınız masrafı biriktirin uygun yollu 2. el bir bisiklet bulabilirsiniz.

Yapacağınız masraf sürüş konforunuzu fazla etkilemeyecektir.

Yasin YEL bunu beğendi.
  8. Yasin YEL

Yasin YEL Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Cevaplarınız için teşekkür ederim dediğiniz gibi sanirim fazla zorlamanin luzumu yok beni bir kac ay idare etsin daha iyi bir bisiklet edinmeye çalışayım bu arada forumdanda bir kaç şey öğrenmeye çalışayım.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. SerkanH

SerkanH Onursal Üye

Adı:
    Serkan
    Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Kesinlikle bence de sorun ön amortisörden kaynaklanıyor. Maalesef o sorunun çözümü yok. Maşanın değişmesi gerekir. Sinir bozukluğu dışında size bir engeli olacağını sanmıyorum (Kısa vadede).

Yasin YEL bunu beğendi.