Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bianchi firması ile ilgili

Konu, 'Bianchi' kısmında Hasan Ulu tarafından paylaşıldı.

1. Hasan Ulu

Hasan Ulu Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar
    Bianchi firmasının isim hakkının Türk firması tarafından alındığını ve bazı bisikletlerinde ucuz çin parçaları kullanıldığını duydum.Sokakta bazen gördüğüm bianchi bisikletler gerçekten eski kalitede değilmiş gibi geliyor bana ben de yaklaşık 2000 yılında aldığım bianchi bisikletimi kullanıyorum.Whistle ve Corratec'leri de bu firma ithal ediyor sanırım bu konuda bir bilginiz var mı?

Hasan Topcan bunu beğendi.
  2. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    98 yazında aldığım, sonrasında bir sürü tamir masrafı açan (haftada 1-2 kez servise gitmek zorunda kalıyordum), şehirlerarası yolda giderken durduk yere göbeği dağılan bir bisiklet ile (onca yolu yürümek koyuyor insana); firmaya şikayetim (daha doğrusu istek) sonucunda da alakasız ve pişkin bir cevapla sonuçlanan görüşme neticesinde benim için bitmiş bir markadır.

92 yılında aldığım aynı marka ürün halen çalışır vaziyette duruyor (aşınan parçalar değişti o ayrı tabi) ama 98'deki baş ağrılarından sonra bir daha almamaya karar verdim.

Şimdi piyasada kaliteli ürünleri var. Fiyatları eşdeğer diğer marka ürünlerine göre fazla bile olsa, var. Ama firmanın o ilgisiz ve alakasız saçma cevabından sonra -eğer hafızamı kaybetmezsem- artık Türkiye üretimli Bianchi almayı düşünmüyorum.

3. izzetatala

izzetatala Yeni Üye

Seviye:
    bıanchı dogrudur ama corratec alman malıdır türkiye distribütörüde delta bisiklettir.

4. Barış TOPÇU

Barış TOPÇU Forum Demirbaşı

Seviye:
    carraro diyecekti sanırım

5. GiciK eRay ADALI

GiciK eRay ADALI Forum Bağımlısı

Seviye:
    kadrolar dısarıdan geliyor türkiyede toplanması yapılıyor diye biliyorum. Ee toplarken de sonucta yine aslında ihraç olan ürünler takılıyor. Modeline baglı olarak parca kaliteleri de degisiyor.. Son zamanlarda SHimano Tz serisinden (tourney) asagı düsmemeye calısıyorlar ama bazı modellerinde seridısı aktarıcı ön-arka göbek vb. kullanıp maliyeti azaltmaya calıstıkları icin; ve maalesefki insanlar sekline ve fiyatına kanıp bu modelleri tercih ettikleri icin gözle görülür bianchilerde sorunlar yaşanıyor. Bende 98 model aspid var hala aynı kadroyu kullanıyorum üzerindeki herseyi degistirdim. Gerci degistirmeseydim de aynakolun 4lü olması haricinde sorunum yok denebilirdi =)

6. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    merhabalar,98'de sahip olduğunuz bianchi modelini belirtebilir misiniz acaba?çünkü bianchi kaliteyi 2000 yılından sonra bozdu+kadro ithali durdu.98'de çok mükemmel modeller vardı ve kalite de üst seviyeydi.tabi 92-93-94 modelleri de tartışılmaz.iyi sürüşler.

7. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    XC Aspid sf'in kadro (çelik olmasını saymazsak) dışında kaliteli bir yerini göremedim ben. Orjinal jantları çocuk oyuncağı gibiydi, tek tel kırılınca öyle bir yamuluyordu ki hemen teker kadroya sürtmeye başlıyordu. Üstelik tel kırma olayı her ufak çukurda pedala yüklenince oluyordu. Mazgallara bile girmeye korkar haldeydim.

Teker göbekleri zaten bir faciaydı. Ben yaptırıyordum, bir kaç hafta sonra yine bir sorun çıkıyordu. Yani sorun bisikletçideyse, o da Bianchi servisi. Bir zahmet servislerini de kontrol etsinler.

Bunun yanında öyle bir fren kolu takmışlar ki, yolda giderken fren kolunun içinden tel çıkıyordu. Kopma falan değil, bildiğiniz yuvadan çıkma. Hani fren telinin şişman kafası var ya, o işte kolun yuvasından çıkıyordu. Yeri geldi büyük kazadan kurtuldum bisikletin üzerinden atlayarak... Orjinal fren kollarını çok az süre kullanabildim.

Yolda kalmaktan bıktım, biraz daha pahalı bile olsa kaliteli ürünler bekliyorum sizden diye mail attım. Bana gelen cevap yetkili servis dışında kimseye götürmemem yönündeydi ve bir sürü reklam içerikli bir yazıydı. Dedim zaten servis dışında elleyen hiç olmadı. Bir amacı olmayan, çözüme dair ç harfinden bile bahsetmeyen alakasız reklama benzer bir mail geldi bunun üzerine.

Kadro konusunda bir şey dediğim yok ama bir bisikleti bisiklet yapan sadece kadro değildir. Öyle olsa kendim toplardım kadro bulmaya çalışarak. Üzerindeki düşük kalite komponentler ve firmanın tavrı... Bunlar beni soğutmak için yeterli.

8. ALİ TÜRKMEN

ALİ TÜRKMEN Yeni Üye

Seviye:
    carraro ve wistle markaları biri italyan digeri canada ... parçaların montajı denizlide yapılıyorr ben wistle aldım deore aktarma takımları ile ve gerçekten çok güzel ...trek markada deore takımını 4800 aşagı takmıyorrr oda 1000 tl nin üzerinde bu altında ve gayette iyi alalı 2 aya yakın oluyor ama güzel şimdilk süper sonrasını bilemem..

9. Bora

Bora N/A

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    Bahsettiginiz eski bianchi'lerin su an piyasadakilerle hic bir alakasi yok malasef:(
    Hatta kalite bakimindan, market bisikletlerinden farksizlar, sadece bir iki alu. kadrolu modeli var ancak onlarda da ekipmanlar esdeger..

10. ALİ TÜRKMEN

ALİ TÜRKMEN Yeni Üye

Seviye:

arkadaş bu noktada haklı bianchi artık çocuk bisikletidir.. ötesi olamazz

11. Aybars Öge Sürücü

Aybars Öge Sürücü Onursal Üye

Seviye:
    Arkadaşlar forumda defalarca bu konular yazıldı. Lütfen arama fonksiyonunu kullanalım.

Yine şehir efsaneleri oluşmuş durumda...

12. nightkobe

nightkobe Üye

Seviye:
    bianchi işin ciddiyetinin farkına varmış olmalı ki,bu sene özel seri adı altında piyasaya sürülen,çok sağlam ithal modellerle hayal kırıklığına uğrayan bianchi severlerin gönlünü kazanma yolunda sağlam bir adım atmış.normal serideki modellerle yakından uzaktan alakası olmayan bu modeller gerçekten bianchinin adına yakışır kalitede.

13. Doğukan Özbek

Doğukan Özbek Üye

Seviye:
    bianchi'nin ingiltere,italya web sitelerine bir bakmanızı öneririm...türkiye'deki bianchi'lerle alakası yok...benimde 98 model bir bianchi'm var..her türlü yolda kullandım dağ,bayır,çakıl..daha tık demedi ama son 7-8 yıldaki modellerin çoğunda kalite yerlerde..iyi ola modelleri var ama bianchi türkiye'de eski bianchi değil...

14. Hasan Ulu

Hasan Ulu Yeni Üye

Seviye:
    Pardon corratech değil carraro olacaktı kusura bakmayın

15. ozzy

ozzy Yeni Üye

Seviye:
    2005 orionum var. kadro ve sele borusu hariç değişmeyen yeri kalmadı. canavar gibi oldu o ayrı ama orjinal haliyle neden nasıl almışım şu an kafam almıyor.

16. CevdetÖZTÜRK

CevdetÖZTÜRK Aktif Üye

Seviye:
    çin parça olarak benim gördüğüm quando hublar var,bide carraro jantları çinmalı gibi duruyor.FSA parçalarıda çok kullanıliyor ,o nerenindi?

17. RAHMİ

RAHMİ Forum Bağımlısı

Seviye:
    Bende geçen gün Bianchi servisinde birkaç bisiklet gördüm. Daha sıfır bisikletler. Üst sınıf değil ama Bianchi işte. Ön tekerlekleri bile o eski somunla açılan cinstendi. 4 yıllık benim bisikletim bile böyle değil.. İlginç geldi bana..

18. halil xxx

halil xxx Yeni Üye

Seviye:
    benim alet 95 model çok memnunum

19. birolcakir

birolcakir Hastasıyım

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Bende Nero var. 28 jant bu cihazı test etmiş yada kullanmış arkadaşlar varmı?

Sadece zincir kısmında boya atması söz konusu başka bir sorun görmedim

Üstelik bir kere sağlam olmak üzere 2 kere kaza yaptım tık yok her şey sağlam benim 10 gündür kaburgalarım ağrıyor :)
    Tek sorun 10 yıl MTB kullandım. Buna geçince kontroller ve virajlarda zorlanıyorum. Yolda tutmak biraz güç atlaması ve yere düşmesi sıkıntılı...