bianchi esprit mi salcano istanbul m mi?

Tepki
0
Merhaba arkadaşlar. Forum da yeniyim ama forumu baya bi gezdim ve bir çok yorum buldum. En sonunda 2 model arasında karar vermek durumunda kaldım. Isparta da yaşıyorum ve pek fazla seçeneğim yok. 195 cm boy 96 kg. Amacım şehir içi ulaşım ve haftada 1-2 40-50 km lik geziler. Çamurluklu ve seleli bir model arıyorum. Bianchi esprit ve salcano istanbul m modelleri arasında kaldım. İkisininde fiyatları aynı 500 TL. Ayrıca 500 TL den fazla bir bütçe ayırmak istemiyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler iyi forumlar...

Scudo

Oldcity

Üye
Tepki
1
Salcano İstanbul M bisikletini 1 ay kadar önce aldım. Oldukça memnunum tek şanssızlığım aldıkdan 1 gün sonra iç lastik patlamıştı onuda hemen değiştirdim.
Kullanımı oldukça kolay ve rahat bir bisiklet. Tekerleklerin 28 inş olması sürüşde daha çok keyif veriyor.

esrefozbek

Üye
Tepki
2
DİKKAT!
bianchiler sedonaya göre ucuz ama Geçen yıla göre fiyatları çok artırmışlar. 440 tl olan bir model (wap) iken şimdi 670 tl gibi.

Biskletçiler de oldukça yalancılar. Salcano satana gidiyorsun bianchi satmam çürük mal diyor. Bianchiye gidiyorsun sedano salcano türk deyip kötülüyorlar. Hepsi birbirini kötülüyor.

Eminönünde bir sedonacı var. Adama muhtelif dönemlerde 3 kez gittim adam tok esnaf. İlgi sıfır. Surat muşmula.

Hatta bir de ben ana bayiyim diyen diğer satıcıları kötüleyenler var.
Yani onlar ilgilenmez malın arkasında durmaz şeklinde karalamalar. Sanki kendisi duracakmış gibi.

Sirkeciden mal almamam gerektiğini yine yaşayarak öğrendim bu cumartesi. (haziran 2009)
Sirkecide bir bianchi bayisi var. Adamlar esnaflıktan bihaber. Sümük gibi yapışıyorlar.
Onuruyla ticaret yapma diye birşey yok.3 kez uğradım 2 sene içinde hep aynı senaryo. Böyle tutturmuşlar tezgahı.

Ayrıca aldığım üç malzemenin internetteki fiyatı 20şer tl iken bana 35er tlden hiç kar etmiyorum diyerek sattı. 45 tl farkla.
Her gelen müşteriye 40 yıllık arkadaş gibi laubali oluyorlar.
2 lafından biri de 'dükkan senin'. Adam dükkanda spor şapkayla geziyor. Psikolojik etki yaratmak için. Başına güneş düştüğü belli ama.
Kazara kapı önünden fiyat sorsan hemen satıp göndermek istiyorlar. Tam açlar.
Aynı anda 2 kişi arasında kalıyorsunuz. Araya alıp kafa karıştırmaya çalışıyorlar. Bir de sanki hiç kâr etmiyormuş gibi laflar ediyorlar. Uzak durulması gereken bir yer. Ya da düzenbazlık nasıl olur görmek isterseniz uğrayın ve sadece bir modelin fiyatını sorun.

Şuna inanıyorum. Ürün alırken fiyat araştırıp büyük bir mağazadan almak gerekiyor. Fiyat biraz fazla olabilir ama içiniz rahat olur.
Benim gibilerin hataları sizler için tecrübe. Kulak verin. Üç kuruş para için keyfiniz kaçmasın.

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Aynen öyle, arkadaşın bahsettiği bayi müşteriyi yoluncak kaz gibi görüyor. Kaza ile bir ürüne baktınız mı biraz bilgisizseniz yandınız demektir. 5 liralık ürünü 10 liraya satar ve kar etmiyormuş numarası yaparlar. O dükkana asla uğramam.

Asıl konuya dönecek olursak,
Salcano İstanbul'u öneririm, bisikleti görüp inceleme şansım oldu. Kredi Kartı imkanınız varsa Erdoğanlar bisiklet buna taksit falanda yapıyor.

kultigin

Üye
Tepki
38
@İLKER AÇIKGÖZ
Bende aynı modeller arasında seçim yapmaya çalışmıştım.Salcano Bayisi adresini bulmakta zorlandığım için Salcano yu yerinde görme şansın olmadı.Bianchi Esprit aldım.Bianchi espritte sağlam ve rahat bir bisiklet ben memnunum.Ancak şehir bisikleti konusunda (bayan bisikleti kadrosuda denilen ///Kadro üst borusunun çukur olması ile bayan bisikleti olması arasındaki bağlantıyı hala çözemedim//// ben Unisex diyorum bu tarz olanlara)İstanbul L modelinide değerlendrimenizi öneririm.Nedeni şehir içinde Bisikletinize daha rahat inip binersiniz.Bisiklete binmek için bacağınızı çokça kaldırmanıza gerek kalmaz.Hele sele yerinde malzeme taşıyorsanız bisiklete binerken bacağınızı çok daha yükseğe kaldırmak durumunda kalıyorsunuz ki bu durum çok rahatsız edici.Üzerinizde günlük kıyafetleriniz varkende ayrıca zor oluyor.Ama İstanbul L modelinde üst kadro borusu alçak olduğu için daha rahat bir şekilde bisiklete binip inebilirsiniz.Bu yönüylede olayı değerlendirmenizi tavsiye ederim.
https://www.chichiqueen.com/pics/urunfoto/ted0/020420093527_1.jpg
http://www.ensonmodeller.com/urun_resimler5/1479.jpg

Sağlıklı günler.

bisikletseven

Forum Bağımlısı
Tepki
1.577
Bisiklet
Trek
1,5 yılıdır salcano ıstanbul m kullanıyorum. Diğer bisikletle kıyaslanamayacak kadar çok üstünlüğü var. Salcanonun kadrosu, amortisoru çok iyi. Hiç sorun yaşamadım. Sürüş keyfi de çok iyi. Boyunuzu bilmiyorum ama her iki bisiklet için boyunuz 175 ten aşağı olursa sıkıntı olur.

İki bisiklet arasında bir tercihte salcano alın derim. Memnun kalmanız dileğimle

Tepki
4
bende bianchi esprit düşünüyordum bu site sayesinde baya birşey öğrendim
salcanonunbu modelinden bi haberdim benim için de çok iyi olduherkese teşekkürler

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
788
Salcano İstanbul alıp köpük kullanarak uzun yollara hazır bir bisiklet elde edebilirsiniz. Şehir içerisindeki turlara katılmak istiyorsanız veya şehirlerarası turlar yapmak istiyorsanız kesinlikle 27'' üstü şehir bisikletlerine bakın derim. Selesi çok rahat oluyor ve yorgunluk hissetmiyorsunuz, dağ bisikleti tam bir eziyet. Gerçekten ormanda çayırda bostanda kullanmayacaksanız sadece işiniz asfalt ise şehir bisikletlerinden şaşmayın derim