Bianchi discovery

Konu, 'Şehir - Tur Bisikleti' kısmında Mehmet Çöl tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Çöl

Mehmet Çöl Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    ne zamandır bisiklet araştırıyordum. hatta yol bisikleti araştırıyordum ama hiç aklımda yokken araba için bisiklet taşıma aparatı almak için gittiğim bianchi bayisinden discovery modelini alıverdim. sadece bir kere test etmem almam için karar vermeme yetti. ne zamandır bisiklet seçimi için forumu takip ediyordum nedense bianchinin modellerine öcü gibi bakılıyor. ama hiç de öyle olmadığını bugün gördüm. gerçekten harika bir bisiklet motosiklet gibi. gerçi diğer bisikletleri denemedim daha önce bende 250 tl lik baroni marka bisiklet vardı dağ bisikleti. beni çok yorduğu için yol bisikleti almaya karar vermiştim ama kısmet bianchi discoveryeymiş. akşam saatlerinde aldığım için 20:30 gibi eşimi de arkama aldım 22:30 a kadar neredeyse tüm antalyayı turladım banamısın demedi. 3-4 saat daha rahat sürerim. farlar sürtünme ile yandığı için onun etkisi artı benim 25 kg fazlam (100 kiloyum, 175 boy) artı arkada eşimi taşıdım. sürüşü inanılmaz zevkli en önemlisi hiç yormuyor. bence bianchiye önyargıyla bakılmaması lazım. diğer bisikletlere göre ucuz diye bu muameleyi görüyor sanırım. tıpkı arabalarda dacia ya olan önyargı gibi.
    bu arada diğer bisikletleri test etmedim demiştim ama unutmuşum kronun (hangi modeli olduğunu bilmiyorum) bir bisikletine kiralayarak binmiştim bu zevki alamadım. yokuşta çok yormuştu ama bianchi öyle değil.

2. utku özkan

utku özkan Aktif Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bisiletiniz hayırlı olsun
    ucuz olduğundan değil daha çok çift amortisörlü çelik bisiklet imajından dolayı bunu görüyor.
    Bu arada arka bagajda eşinizi taşımanızı tavsiye etmem. Çünkü o taşıyıcıların maksimum taşıma kapasitesi yüksek fiyatlı bagajlarda bile 40 kg civarıdır. Bagaj veya cıvatalar kırılıp eşiniz de bisikletiniz de zarar görebilir.