Bianchi Diamond

mburaky

Üye
Tepki
4
Arkadaşlar ben yeni üye sayılırım bende bianchi diamond model var... bu model hakkında ne düşünüyorsunuz? forumda hiç göremedim bu bisiklet hakkında konu...
saygılar sevgiler.. :)

Scudo

mburaky

Üye
Tepki
4
niye hiç mesaj yok!! :(
bilen varsa bu modeli görüşlerini alabilirmiyim

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
bende bi zamanlar bianchi diablo için aynı soruları sormuştum .. aldığım cevap ise arka amortisör artık ona yay diyelimm hi-ten olduğu için bisikletin tercih edilmemesi gerektiğiydi.. hem fazla ağır hem paslanır.. hemde zaten o model 2005 te kaldı.. fiyatınıda gördüm 524 ytl gibi bişeydi.. yani o civarda bi parayla sedona borla yada kron xc500 gibi bişey daha iyi olurr.eğerki çift amortisörlü bisiklet almak istiyorsan zaten 1000-1500 euro gibi bişeyden başlar idealleri.. ama bu çift amortisörlü diye gördüğümüz arkadan yaylı bisikletler iyi değilmiş kardeşim..ondan dediğim iki model tavsiyem olur..

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
zatenn sende varmış diamond tam okumamışım mesajını sorry.. ama işte dediğim gibi... hani dış görünüşü arazi bisikleti gibi olsada hiç de o yönde bi bisklet değil.. iyi forumlar..

• Beğen
Tepkiler: deniz çelik

mburaky

Üye
Tepki
4
peki arka amortisörü sıksam (sıkılabiliyor) yani yaylanmayacak hale getirsem bi faydası olurmu?

Çağrı Ç.

Aktif Üye
Tepki
76
ya.. arka amortisör enerji kaybına neden oluyo diye bi muhabbet var.. ama bunu gidermek sanırım kilitlemeli arka amortisörlerde oluyo.. sende nasıl olur bilemicem.. benim sana tavsiyem ona iyi bi amortisör alman.. o zaman kullanışlı hale gelir.. rock shox dart felan bunlar ekonomşk hem 90-110 civarı(euro yada dollar olması lazım )... am sıksan yayı heralde biraz faydası olabilir uzun soluklu sürüşler için..

deniz14541

Üye
Tepki
2
merhabalar. bende bianchi diamond kullanıyorum..bisikleti ilk aldığında(stock haldeyken) arkadaşında dediği gibi hiç bişeye benzemiyor..ama bisikletle ilgilenince anahtar noktaları değiştirince yay gibi oluyor.. yaşadığım tek sorun shimano tourney kullanıorum 21 vites ama biraz hafif geliyor yinede..aslında dh yapmayı seviyorum..cok uygun bi bisiklet.. teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: ugurcani

mburaky

Üye
Tepki
4
artık bişeyler yapcaz bakalım bisiklette birkaç değişiklik... teşekkür ederim deniz14541...
yine de bisikletimden memnumun şuan.. geyet güzel bence. işte birkaç küçük sorun dışında...

deniz14541

Üye
Tepki
2
zaten pek sorun yaşamıoyrsun..sadece ön amortisorler braz sert ve ayarlanması zor..onun dışında pek bi sorun yaşamıyorsun..ama benım tavsiyem bsikletin stock lastiklerini deiştirmemen ve diskin balatalarını 2 hafta bi temizlemen..yoksa balatalarla cok sorun yasıyorsun

• Beğen
Tepkiler: mburaky

mburaky

Üye
Tepki
4
peki sen bi parça değişiklikleri yaptın mı? yaptıysan ne gibi değişiklikler yaptın?

ugly king

Üye
Tepki
1
yeni üye oldum.meraba.benim bisikletim de diamond.bisiklette önemli sorunlar yok.ama mesela vites geçişlerinde (2 den 3'e) tam anlamıyla geçene kadar bayaa uğraştırıyo.çok hız yapılmicak bi makina.tabi ki de çok rahat.çin malları gibi uğraştırmıyo.ve de sağlam.ekim ayında bi arabala çarpışmıştım kavşata ona rağmen sadece ön amortisörde bi içini göçme war o kadar.kısacası güzel:D

• Beğen
Tepkiler: mburaky

mburaky

Üye
Tepki
4
evet ben de öyle düşünüyorum artık. sağol. bisikletimi seviyorum...